دانستنی های طراحی سایت با UX
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تغییر حرفه آنقدر ها که بعضی افراد فکر می کنند هم سخت نیست،مخصوصا اگر شما منبع معتبری برای کمک در ایجاد تغییرات داشته باشید.برای خیلی از طراحان وب اکنون زمان مناسبی است تا به طراحان UX تبدیل شوند، برای شروع یک تقویت مالی با تغییر شغل لازم است.

بر طبق مقیاس پرداخت طراحان وب درایالت متحده حدود ۴۶٫۰۰۰$  سالانه درآمد دارند، در حالی که طراحان UX حداقل ۷۴٫۰۰۰$ درآمد دارند، علاوه بر این شانس داشتن شغل دوم برای طراحان UX بسیار پر رونق است. طبق گزارش CNN در مجموع ۳،۴۲۶،۰۰۰ شغل طراحی UX تنها در ایالات متحده  در ۱۰ سال آینده ایجاد خواهد شد.

بنابر این طراحی سایت UX شغل مناسبی می باشد؛ نه فقط به خاطر اینکه شما می توانید برروی محتوای محصولات کار کنید بلکه طراحی UX  تاثیر زیادی در کسب و کار دارد. بنابراین منابع مناسب برای کمک به شما برای تغییر حرفه تان را پیدا کنید و اگر در این زمینه تمایل به مطالعه بیشتر دارید به مقالات کسب و کار ما نگاهی بیندازید.

تجربه کاربری و طراحی تجربه کاربر چیست؟

برای شروع معرفی مختصری داریم که ببینیم منظور از تجربه کاربر چیست! محصولات به وسیله کاربرانی دیده می شوند و تجربه کاربر تنها تجربه استفاده کاربران از محصولات منحصر به فرد می باشد. طراح UX  هنر طراحی محصولات را دارد بنابراین کاری می کنند که بهترین تجربه کاربر از کارشان حاصل شود. اگر این توضیحات گسترده به نظر می آید به خاطر این است که طبیعت طراحی UX  بسیار پیچیده است.

ساخت یک سایت بهینه شامل درک روان شناسی، طراحی تعامل، تحقیق کاربر و بسیاری قوانین گسترده دیگری نیز می شود،اما مهم تر از این قوانین فرآیند حل مسائل پیچیده است.

به طور کلی، تجربه کاربر را می توان به ۳ دسته تقسیم کرد:نگاه، احساس و قابلیت استفاده!

نگاه به یک محصول برای ایجاد حس هماهنگ با ارزش های کاربر است که اعتماد و اعتبار را برای کاربر ایجاد می کند. نگاه در مورد تصاویری است که نه تنها خوب هست بلکه بسیار مناسب می باشند.

احساس نیز شامل تجربه استفاده از یک محصول به عنوان لذت ودلپذیر است، این کار با استفاده از تعاملات بین کاربرومحصول ایجاد می شود و همچنین واکنش هایی که هنگام استفاده ( وبعد از استفاده) از محصول انجام می شود احساس می گویند.

در نهایت قابلیت استفاده مبتنی بر تجربه کاربراست، اگر یک محصول قابل استفاده نباشد به هیچ وجه نمیتوان آن را نجات داد وتنها احساسی که کاربر پس از استفاده از آن محصول دارد خشم و نا امیدی است. در حالت ایده آل محصولات باید به طور اختصاصی به نیاز های کاربران پاسخ دهند و عملکردی قابل پیش بینی ارائه بدهند.

اگر شما هنوز مطمئن نیستید که طراحی UX برای شما حرفه خوبی می باشد، مقالات طراحی UX بیشتری وجود دارد که به وظایف حرفه طراحان UX اشاره می کند.

ui-ux

طراحان سایت و طراحان UX چه اشتراکاتی دارند؟

شغلی که به آن طراح سایت می گوییم تعاریف زیادی دارد، در واقع کاری که طراح سایت می کند بسیار وابسته به این است که کاربر یا پروژه چه می خواهد. برخی طراحان وب به راحتی طرح های بصری ایجاد می کنند و نمونه اولیه وب سایت با تعامل بالا را ایجاد می کنند سپس کد گذاری ها را به توسعه دهندگان سمت کاربر و سرور ارائه می دهند. با وجود اینکه طراحان سایت معمولا با هر دو حرفه توسعه و طراحی وب سایت درگیر هستند، برخی از طراحان سایت حتی تست و آزمایش هایی که باید توسط کاربر انجام شود به عنوان بخشی از کار خود انجام می دهد؛ اما شغل شما به عنوان طراح وب سایت مستلزم همچین کاری نیست. در پاراگراف های زیر به جنبه هایی از شغل طراحی سایت که در طراحی سایت UX هم دیده می شود اشاره می کنیم.

 

حل مشکلات : 

به نظر می رسد طراحان سایت مشکلات را برای کاربرانشان حل می کنند و طراحان UX نیز مشکلات را برای کاربران حل می کنند. طراحان وب با فرآیند حل مسئله کار می کنند، ابتدا آن ها مشکلی که کاربرشان دارد را جست و جو می کنند سپس راه حلی برای آن طراحی می کنند سپس برای تست و توسعه آن قبل از تحویل به کاربر اقدام می کنند.پس از این که یک وب سایت راه اندازی شد، طراحان سایت بیشتر با تست های بیشتر سایت، جمع آوری بازخورد از کاربران و سپس تکرار در طراحی مشغول اند.

این فرآیند حل مسئله تکراری شبیه فرآیند طراحان UX  نیزمی باشد، طراحان UX کار خودشان را با تحقیق بر کاربران شروع می کنند؛ برای آن ها یافتن کاربران بالقوه کالا و پیدا کردن مشکل آن ها ضروری است. مشکلات کاربران معمولا با نظر های آن ها زیر محصولات مشخص می شود. پس ازآن طراحان UX راه حلی را ایجاد می کنند که نیاز های کلیدی کاربر را حل می کند.

طراحی احساسی:

در حین طراحی سایت، طراحان سایت معمولا از تایپوگرافی، رنگ ها و اشکال مختلف استفاده می کنند. احساس اعتبار می تواند ایجاد شود؛ به طور مثال رنگ های تیره در کنار فونت های خاص حس شوخ طبعی خاصی به تصاویر می دهد.طراحان سایت بیشتر با طراحی احساسی آشنا هستند زیرا طرح هایی ایجاد می کنند که باعث ایجاد احساس در کاربران می شود.

طراحان UX نیز با طراحی احساسی مشغول اند، آن ها می خواهند در تمام دوران تجربه شان از احساس کاربران اطلاع داشته باشند. برای انجام این کار، طراحان UX نه تنها با تایپوگرافی و رنگ، بلکه با روانشناسی نیز کار می کنند. طراحان وب می توانند تغییراتی را درک کنند که در طراحی چه احساسی دخیل است.

چند منظوره بودن:

طراحی وب سایت یک حرفه چند منظوره است، زیرا شما فقط به دانش در طراحی نیاز ندارید، بلکه باید توانایی توسعه یک وب سایت را داشته باشید. برخی از طراحان وب نیز در طراحی های تعاملی از انیمیشن و از کدهای  html,javascript استفاده می کنند.

طراحان UX نیز یک حرفه چند منظوره دارند، آن ها نیاز به استفاده از دانش خود در زمینه روان شناسی، تحقیقات کاربر، طراحی بصری، و حتی کسب و کار برای ایجاد بهترین UX برای محصولات خود دارند.

شرکت پیام آوا نیز به صورت حرفه ای از متخصصین طراحی UX استفاده می کند تا بهترین طراحی سایت را به مشتریان خود ارائه دهد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه قابلیت استفاده به یک وسیله و کالای مناسب تبدیل شده است. در طول چند سال گذشته، ما از استاندارد های خاصی در طراحی وب سایت استفاده ...

بیشتر بخوانیم
بهبود وفاداری مشتری توسط UX

زمان مطالعه: 11 دقیقهوقتی یک پیوند اعتماد بین یک شرکت و مشتری های آن شرکت برقرار می کنید، شما این رابطه بین سرویس دهنده و مشتری را حفظ و ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.