خرید بک لینک سایت و تاثیر آن روی سئو
زمان مطالعه: 6 دقیقه

هنگام طراحی سایت، صاحبان کسب‌وکار اغلب بر روی کلمات کلیدی، و دیگر عوامل بهینه‌سازی موتورهای جستجو تمرکز می‌کنند، ولی آن ها از فواید بک لینک سایت غافل می شوند. برخی متخصصان صنعت تخمین زده اند که، بک لینک ها ممکن است بیش از ۸۰ درصد از مقداری که، الگوریتم ‌های رتبه‌بندی موتور جستجو به سایت می دهند، را شامل شوند. زمانی که بحث بر سر این است که چگونه کسب‌وکار شما در رتبه بندی موتور های جستجو رشد کند، خرید بک لینک سایت از دیگر وب سایت های معتبر می تواند برای شما شانس خوبی باشد. اگر شما برای گرفتن بک لینک به اندازه کافی فعال نیستید، در این مقاله اصول اولیه برای این کار بیان شده است. backlink seo

 

بک لینک  چیست

بسیاری از صاحبان وبلاگ ها و وب سایت هایی که تازگی ساخت یک صفحه را آغاز کرده اند، به دنبال مفهوم دقیقی از بک لینک ها می باشند. بک لینک می تواند پیوندی باشد، که بین هر دو صفحه وب وجود دارد. شما ممکن است پیوندهای درونی بین صفحات مختلف در سایت خود، یا لینک‌های خارجی داشته باشید که از سایت شما به دیگر منابع وب مفید اشاره می‌کنند . اما در حقیقت لینک‌هایی که از یک سایت به آدرس سایت شما می‌روند، بک لینک خوانده می‌شوند؛ زیرا آن‌ها به صفحات شما باز می‌گردند.

اهمیت خرید بک لینک سایت 

از دیدگاه یک بهینه‌سازی موتور های جستجو، لینک‌ها محبوبیت یک سایت را نشان می‌دهند. هر زمان که سایتی به صفحات شما لینک می‌دهد، آن سایت حقیقتا  ارزش وب سایت شما را با خوانندگان یا بازدید کنندگان خود تقسیم می‌کند. هنگامی که خزنده های موتورهای جستجو سایتی را با بک لینک های خارجی بسیاری می‌یابند، نتیجه می‌گیرند که این سایت اطلاعاتی با کیفیت ارایه می‌دهد، و باید با رتبه‌بندی بالا پاداش داده شود. ویژگی هایی در بک لینک وجود دارد که در الگوریتم های موتور های جست و جو دارای اهمیت است. به عنوان مثال، یک بک لینک از سایت دارای رتبه بالاتر، بیشتر از یک سایت در رتبه پایین حساب خواهد کرد. یک لینک از یک محل مرتبط در صنعت شما نیز ارزش بیشتری به دست خواهد آورد. اما از آن جا که موتورهای جستجو به طور دستی کیفیت هر سایت را ارزیابی می‌کنند، به تعداد بک لینک هایی که به سایت اشاره شده است، اعتماد می کنند. کیفیت نسبی لینک‌ها برای تعیین ارزش کلی یک سایت نیز، دارای اهمیت می باشد. دلایل دیگری برای اهمیت بک لینک ها در سایبت شما وجود دارد، این دلایل می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • شاخص گذاری سریع تر: بک لینک ها به جستجوی خزنده ها برای کشف ارتباط با سایت شما کمک می‌کنند، آن ها به طور موثر وب سایت شما را می‌گردند. به خصوص در مورد یک وب سایت جدید، گرفتن بک لینک ها به عنوان کمک به کشف سریع‌تر و شاخص گذاری سایت تان دارای اهمیت است.backlinks
  • ترافیک برگشتی: یکی از مزایای مهم بک لینک ها، این است که آن‌ها به دریافت ترافیک بازگشتی کمک می‌کنند. معمولا ترافیک برگشتی هدفمند بوده و نرخ جهش پایینی دارد.

شروع به ساخت بک لینک ها در سایت 

اگر شما محتوای گیرا در سایت خود منتشر کردید، احتمالا بک لینک خارجی برای سایت خود دریافت خواهید کرد، اما قرار دادن محتوای گیرا، شرط کافی برای رقابت در نتایج جست و جو نمی باشد. شما باید در مورد توسعه بک لینک ها فعال باشید. معیار های زیر را مد نظر داشته باشید:

  1. زمانی بود که حتی لینک‌های با کیفیت پایین به رتبه‌بندی یک سایت شما کمک می کردند، اما از زمانی که گوگل الگوریتم Penguin را مورد استفاده قرار داد، کل چشم‌انداز خودش را تغییر داده است. مهم است که بک لینک ها را از سایت‌های با کیفیت داشته باشیم ، و این بک لینک ها باید متنی باشند. برای مثال، اگر شما یک سایت در مورد ماهی دارید و شما در حال ایجاد ارتباط از سایت‌های دیگر در مورد میمون‌ها هستید، این لینک‌ها بدون استفاده هستند. هدف شما باید برقراری ارتباط از وب سایت‌های معتبر و مرتبط باشد.
  2. سایت هایی که بک لینک می گیرند، نباید هزینه ای پرداخت کنند، این کار جزو تکنیک های سئو سیاه می باشد، که گوگل اصلا آن را دوست ندارد، و ممکن است حتی شما را جریمه کند.
  3. بک لینک ها باید به آرامی ساخته شوند، اگر شما خیلی سریع آن‌ها را ایجاد کنید، به نظر می‌رسد که می‌توانید در رتبه‌بندی‌ها دستکاری کرده و شامل جریمه از موتور های جست و جو خواهید شد.

مقاله مرتبط: معرفی تکنیک های سئو سیاه

seo-strategy

برای یافتن سایت‌هایی که ممکن است، بخواهند به دنبال بک لینک های احتمالی باشند، ابتدا ببینید که کدام وب سایت‌ها به رقبای شما لینک می‌دهند. شما می‌توانید جستجو برای یافتن نشانی‌های اینترنتی رقبای خود را، در مکان‌هایی مانند MajesticSEO یا سایت Open Explorer را انجام دهید. زمانی که متوجه شدید چه وب سایت‌هایی با رقبای شما ارتباط دارند، از این سایت‌ها بازدید کنید تا ببینید آیا محتوای شما ممکن است مناسب باشد یا خیر. راه دیگری برای پی بردن به معتبر بودن لینک ها، وجود دارد، فرض کنید سایت دیگری، سایت شما را به عنوان مرجع ذکر کرده باشد، و یا از یکی از مقالات شما بدون ارائه یک پیوند اختصاصی مناسب، نقل قول کرده باشد،  با ردیابی نام برند و سایر کلمات کلیدی برند مورد نظر، شما می‌توانید با یک هشدار گوگل چنین بک لینک هایی را از دست داده، و با مالکان سایت تماس بگیرید تا از آن‌ها بخواهید به درستی به صفحات شما لینک دهند. سایر فرصت های بک لینک عبارتند از:

  • پست های مهمان: پیشنهاد می شود که پست های خود را برای سایر افراد در سایت های دیگر نیز بنویسید، این کار به شما در گرفتن بک لینک و نمایش اطلاعات بیشتر کمک می کند.
  • انتشارات مطبوعاتی: اگر چیزی برای به اشتراک گذاری داشته باشید، یک نشریه آنلاین می‌تواند آمار بک لینک های شما را افزایش دهد.
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی: زمانی که به طور فعال در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی شرکت می‌کنید، نه تنها خودتان را به عنوان یک متخصص نشان می‌دهید، بلکه می‌توانید تعدادی قابل توجهی بک لینک نیز دریافت کنید.

اگر چه هر کدام از این استراتژی‌ها می‌تواند به سایت شما در رتبه‌بندی موتورهای جستجو کمک کند، شما باید نتایجی را دنبال کنید تا ببینید کدام تکنیک‌ها بیش‌ترین تاثیر را دارند. در طول زمان ، یک کمپین مبتنی بر لینک های سازگار تشکیل دهید، این کار بهبودهای قابل‌توجهی در رتبه‌بندی جستجو و ترافیک سایت شما انجام می دهد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.