زمان مطالعه: 8 دقیقه

آیا شما نگران این هستید که مردم پس از انتشار آنها در وب، سرقت طرح های خود را نکنند؟ طراحان وب با یک وضعیت 22 نفره مواجه می شوند. برای جذب مشتریان جدید، آنها باید کار خود را نشان دهند و آن را در اینترنت نمایش دهند. با این حال، با انجام این کار، آنها به تهدید بیشتر آسیب پذیر هستند. احتمال اینکه مردم کار خود را انجام دهند و مجددا آن را انتشار دهند یا از آن برای به دست آوردن خود استفاده کنند بدون اینکه ذکر نام نویسنده باشد، یک واقعیت تلخ است. کاربران اینترنتی به راحتی می توانند بر روی گرافیک کلیک کرده و ذخیره کنند آن را به یک وبلاگ یا وب سایت بدون خالق حتی دانستن آن اتفاق می افتد.

 

الهام گرفتن در مقابل سرقت

آیا تا به حال گفته شده است که کار شما “الهام گرفته” کسی است، زمانی که می دانید که آن را به سرقت برده اید؟ یک خط خوب بین الهام و سرقت وجود دارد. از یک طرف، طراحی سایت شما می تواند شخص را به ایجاد یک قطعه کاملا منحصر به فرد الهام بخش. با این حال، در موارد دیگر، یکی دیگر از طراحان وب می تواند عناصر طراحی وب سایت  خود را قرض بگیرد و “تغییر آن را به یک گرافیک متفاوت تبدیل کند. مجرم ممکن است الهام را به عنوان دلیل اصلی مطرح کند و از این واقعیت که از اصل اصلی متفاوت است دفاع کند. صرف نظر از آنچه شخص می گوید حقیقت را می داند. این یک اتفاق معمولی با طراحانی است که به اندازه کافی مهارت نداشته اند تا کار را کامل کنند. آنها عناصر را از طرح های موجود کشف می کنند، امیدوارند که مشتری متوجه نشود. شما می دانید این است که سرقت می کند، گرچه می توان آن را به عنوان الهام نادرست تفسیر کرد. با گسستگی های بسیاری، پیگیری دشوار است طرح های خود را حفظ و آنها را محافظت می کند.

 

اهداف خوب

بسیاری از افرادی که گرافیک را مجددا پست می کنند، از ماهیت غیرقانونی اعمالشان آگاه نیستند. مردم فکر می کنند که اینترنت و تصاویر آن برای هر کسی که می خواهند آنها را در اختیار شما قرار می دهد. من شاهد بسیاری از افرادی هستم که وبلاگ های با عملکرد بالا را می گیرند تصاویر را از یک جستجوی تصادفی گوگل گرفته و از وب سایت های آنها استفاده می کنند. بسیاری از آنها حتی نمی دانستند که یک مسئله حقوقی است. در موارد دیگر، مردم طرح هایی را می گیرند که هیچگونه اطلاعات کپی رایت را اعلام نکرده اند. آنها متوجه نمی شوند که یک تصویر حق کپی محتوا است پس از آن منتشر شده، صرف نظر از عدم اظهارات اطراف آن.

 

 

مشکل

به عنوان یک طراح وب / گرافیکی، می تواند دلسرد کننده و ناامید کننده باشد تا کار خود را منتشر کند بدون آنکه از آن مطلع شود. این تصاویر و طرح ها نوزاد شماست و آنها احترام و احترام قائل هستند، به جز مواردی که آنها را سرقت می کنند، نقض مستقیم قانون حق نسخه برداری است.  چه کاری انجام می دهید وقتی کسی متوجه می شود کسی کار شما را سرقت می کند؟  مبارزه با مسائل مربوط به کپی رایت می تواند به یک ظرفیت بزرگ تبدیل شود. خوشبختانه، ارتباطات ساده می تواند یک نبرد بالقوه را خنثی کند، به ویژه اگر مجرم از قوانین حق تکثیر آگاه نبود. با این حال، در دیگر موارد جدی تر، طراحان به راحتی در حوله به علت فقدان پول و منابع برای مبارزه با آن پرتاب می کنند.

 

محافظت از کار شما

آیا شما یک گروه از متخصصان حقوقی را دارید که آماده است تا افرادی را که کار خود را سرقت می کنند، محاکمه کنند؟ مگر اینکه بودجه Amazon.com داشته باشید، این یک سناریو احتمالی نیست. بیشتر طراحان وب مستقل هزاران دلار برای کمک هزینه حقوقی هزینه می کنند، اگر هر کسی مطالب خود را در طراحی سایت سرقت می کند، بنابراین آنها باید شیوه هایی را برای محافظت از کار خود و جلوگیری از سوءاستفاده استفاده کنند.  اقدامات زیادی می توان انجام داد محافظت از کار خود را آنلاین. اگرچه همه 100٪ موفق نخواهند شد، اما قطعا مقیاس ها را به نفع شما می گذارند.  اخطاریه های حق تکثیر – در نظر بگیرید که درمورد وب سایت خود درمورد کپی رایت یا “همه حقوق محفوظ است” که در آن بازدید کنندگان می توانند آن را ببینند یک بیانیه که ماهیت غیرقانونی کار شما را سرقت می کند. ممکن است هر متخلف را متوقف کند، اما به افرادی اطلاق می شود که از قوانین کپی رایت در مورد سرقت محتوا آگاهی ندارند و همچنین دیگران را به تسلیم می اندازند. شبیه به ارسال یک نشانه هشدار در مقابل خانه شما برای جلوگیری از ورود دزدان. حتی اگر شما یک سیستم هشدار واقعی نداشته باشید، فکر می کنید که احتمالا گرفتن آن برای جلوگیری از آن ها کافی است. Watermarks – Watermarks یک بازدارنده خوب هستند و می توانند مردم را از سرقت تصاویر خود جلوگیری کنند. طراحان معمولا دوست ندارند تغییر ظاهر طرح های خود را با علامت های علامت، اما بسیاری از آنها احساس می کنند آنها بهترین سرکوب بازدارنده است. بعضی از آنها در انتهای طرح نیز به علامت امضا و لوگوی وب اضافه می شوند.
Copyscape – از Copyscape برای جستجوی محتوای تکراری آنلاین استفاده کنید. از منظر خدمات به طور مرتب استفاده می شود تا ارزیابی کند که آیا محتوای نویسندگان من منحصر به فرد است یا خیر.

 

با مجوز گرفتن

هنگامی که کار خلاقانه خود را آنلاین ارسال می کنید، قوانین حق تکثیر کمک می کند تا از کپی کردن کار خود جلوگیری کنید و توزیع آن را کنترل کنید. هرچند این اقدامات علیه قانون است، مردم همچنان سرقت می کنند، و متخصصان خلاق پیدا می کنند که مالیات را پس از دزدی ها اجرا کنند، هر زمان که آنها مظنون به بازی فاسد شوند. بنابراین، به جای پنهان کردن طرح های خلاقانه، آنها این مشکل را با اجازه دادن به عموم مردم از کارشان تحت شرایطی که آنها مطرح کرده اند، حل می کنند. این چیزی است که ما به عنوان مجوز به آن اشاره میکنیم. مجوز دادن کار خلاقانه خود را به عموم مردم ارائه می دهد تا بتوانید توزیع آن را کنترل کنید. مجوز همچنین از نقض حق نسخه برداری جلوگیری می کند و دزدان را مجبور می کند تا تصاویر دیگری را که توسط یک مجوز محافظت نشده است سرقت کنند. به عنوان دارنده حق تکثیر، می توانید از کار طراحی خود استفاده کنید. مجوزهای خاص اجازه می دهد استفاده گسترده تا زمانی که شخص اعتبار نویسنده است. مجوزهای دیگر کنترلی بر روی کپی کردن و کارهای مشتق شده را کنترل می کند. Creative Commons یکی از محبوب ترین مجوزهای منبع باز برای حرفه ای های خلاق است. این ارائه دهنده سه لایه مجوز است که هر کسی که از اینترنت استفاده می کند می تواند درک کند.  هنگامی که از مجوز ها برای محافظت از کار خود استفاده می کنید، شما هنوز هم دارای کلیه حقوق قانونی هستید، اما شما اجازه می دهید مردم از کار خود استفاده کنند.

 

مجوزها

  1. مجوز
  2. نام تجاری غیر تجاری
  3. مجوز sharealike
  4. مستندسازی-خیر
  5. مجوز – غیر تجاری – ShareAlike
  6. اختصاصی-غیر تجاری-نودیری

 

تصمیم مجوز

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که کدام مجوز برای استفاده، شما باید به دو سوال پاسخ دهید …

1. آیا می خواهید اجازه دهید که مردم از کار شما برای اهداف تجاری استفاده کنند؟
تعاریف تجاری و غیر تجاری، تا حدودی گیج کننده هستند. اصطلاح فنی برای ” تجاری ” شامل استفاده از تصاویر برای فروش یا کسب سود است. غیر تجاری به استفاده از تصاویر برای استفاده شخصی و به دست آوردن سود منجر می شود.  تعریف می شود مبهم است زمانی که یک ناشر می خواهد از یک تصویر برای وبلاگ خود که شامل تبلیغات است استفاده کنید. آیا تصویر برای درآمد استفاده می شود؟ بعضی ها می گویند “بله”، چون بخشی از وبلاگ است و وبلاگ حاوی تبلیغات است که مربوط به استفاده تجاری است. دیگران ادعا می کنند که تصویر به طور مستقیم در فعالیت های سودآور دخیل نیست و بنابراین استفاده غیر انتزاعی است. هیئت منصفه هنوز بر روی این یکی است و خلاقیت های رایانه ای به طور جدی به بررسی این موضوع می پردازند تا شرایط بیشتری را تعریف کنند.  اگر شما نمی خواهید تصاویر خود را توسط شرکت هایی که مایل به کسب سود از آنها هستند استفاده کنید، مجوزهای غیر تجاری.

2. آیا می خواهید به مردم اجازه دهید تا کارهای مشتق شده را ایجاد کنند؟
«کار مشتق شده» کار مبتنی بر یک یا چند کار قبلی است مانند ترجمه، ترتیب موسیقی، نمایشنامه، تصحیح، نسخه فیلم حرکتی، ضبط صدا، بازتولید هنر، تفکیک، تراکم، و یا هر شکل دیگری که در آن کار ممکن است بازنویسی، تبدیل یا اقتباس شود. کار متشکل از اصلاحات سرمقاله، حاشیه نویسی، اصلاحیه ها و یا اصلاحات دیگر که در کل یک کار اصلی از نوشتن را نشان می دهد، یک کار مشتق است. کار مشتق شده یک قطعه است که از اصل ساخته شده است . اگر میخواهید گرافیک اصلی خود را حفظ کنید و تصویر را بدون تغییر کپی کنید، مجوزهای NoDerivs را انتخاب کنید.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

نظر در مورد “حمایت از کار طراحی سایت شما در اینترنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.