زمان مطالعه: 6 دقیقه

این مقاله در ابتدا بر روی CrazyEgg ظاهر شد و با اجازه مجددا منتشر شد. نحوه پیوند دادن مطالب خود را با Unwork ببینید.
ایجاد یک پالت رنگ موثر بخش مهمی از طراحی سایت است که کار می کند. اما چطور می توانیم آنجا باشیم؟ برای برخی از پروژه ها، شما یک یا دو رنگ انتخاب کرده اید – شاید آنها لوگو یا رنگ های مارک شما باشند و در زمانی که سایت خود را ایجاد می کنید در این محدودیت ها کار کنید. برای دیگران، شما از ابتدا شروع میکنید و برخی از پروژه ها فقط نیاز به تنظیمات کمتری دارند – تنظیمات جزئی به پالت رنگی برای ایجاد آن زیباتر یا قابل استفاده است. این که آیا شما یک متخصص چاشنی هستید و یا به دنبال برخی از کارهای طراحی و یا برای ساخت سایت برای اولین بار، این ابزار را پوشش داده اید. ابتدا با معرفی مختصری در نظریه رنگ شروع کنیم. این نمودار برای کلاس های درس طراحی شده است، اما کار خوب برای توضیح اصول است. قوانین بر اساس چگونگی ساخت رنگ های مختلف وجود دارد، که به ما می گوید که چه چیزی با چه چیزی خوب است. ما همچنین می توانیم از این قوانین استفاده کنیم تا بدانند چه چیزی در حال ایستادگی کردن یا ترکیب است. چه چیزی که در بالا ذکر شد، تون، رنگ و سایه نیست – راه هایی برای ساخت همان رنگ قوی تر، روشن تر یا تیره تر.

 

 

 

پالت رنگ چیست؟

پالت رنگ یک انتخاب رنگی است که شما برای یک پروژه استفاده می کنید – یک پالت این است که نقاشان نفت چه زمانی کار می کنند ترکیب می کنند و نقاشی می کنند. وقتی ما یک پالت رنگی ایجاد می کنیم، ما به دنبال رنگ هایی هستیم که به خوبی با یکدیگر همکاری می کنند. برای اهداف ما، این به معنی “کار با هم برای طراحی وب سایت”، نه “ایجاد اتاق آرامش”. بنابراین این پالت رنگ:

 

 

به نظر می رسد با هم خوب است. اما تفاوت رنگ کافی برای عناصر یک وب سایت به نظر نمی رسد که از یکدیگر جدا شوند. ما به چیزی نیاز داریم که هر دو هماهنگ و متمایز است: مردم باید بتوانند تماس ها را برای عمل، عناصر منو و کپی مهم به طور مستقیم و به سرعت انجام دهند.

این نسخه:

 

 

اساسا همان است، اما اصلاح شده است به طوری که در حالی که هماهنگ باقی می ماند، برخی از عناصر به نظر می رسد راه بهتر است. یک پالت رنگ بسیار شبیه به Werkpress.com است:

 

 

شما می توانید ببینید که در حالی که رنگ ها هماهنگ هستند، عناصر وب سایت به وضوح قابل تشخیص هستند، بنابراین کپی قابل خواندن است و چشم می داند کجا بروید. CTA ها برجسته و موارد منو به وضوح قابل مشاهده است.

 

آیا چیدن رنگ پالت رنگ مناسب چیست؟

موسسه تحقيقات رنگ (CCICOLOR) مي گويد که فرد عادي در طول 90 ثانيه قضاوت در مورد فرد، محصول يا محيط انجام مي دهد. این قضاوت عمدتا ناخودآگاه است و بین 62 تا 90 درصد از آن تنها به رنگ تنها می باشد. بنابراین جمع آوری رنگ ها یا ترکیبات رنگ اشتباه است که می تواند نتایج شما را قبل از هر چیز دیگری در نظر بگیرد. انتخاب پالت رنگ مناسب به این معنی است که پالت را انتخاب کنید که با هویت و ارزش های شما برند شما منطبق باشد. به عنوان مثال، اگر شما در حال تلاش برای فروش بیمه عمر هستید، چه رنگی برای شما به ارمغان می آورد؟ حدس زدم سیاه، نارنجی و طلا نیست. این یک ترکیب رنگ بد نیست. (برای لامبورگینی خوب کار می کند.)

 

 

این فقط برای آن بازار اشتباه است. پالت های مختلف رنگی به کاربران خود می گوید که شما چه چیزی هستید، چه چیزی برای آن انتظار دارید و چه چیزی از آن انتظار دارید. سایت لامبورگینی در مورد لوکس و قدرت است، زیرا، به خوبی می گویند، آنها لامبورگینی هستند. Groupon یک رویکرد رنگی متنوع با رنگهای سفید و سبز امضا برای عناصر برند و تبدیل خود دارد:

 

 

انتخاب یک پالت رنگ ضروری است اگر شما نمی خواهید یک وب سایت که به نظر می رسد مانند وحشت. انتخاب رنگ پالت راست برای نام تجاری، UX و تبدیل لازم است. در اینجا 19 رنگ پالت رنگی وجود دارد که شما را با پالت کامل برای وب سایت شما تنظیم می کند.

 

شروع شدن

اولا آیا شما الهام بخش دارید؟

  1. BrandColors

 

 

BrandColors به ​​شما نشان می دهد که چگونه مارک های پیشرو با استفاده از رنگ برای تمایز کسب و کار خود، داستان های نام تجاری خود را بگویید و مشتریان خود را به آنچه که آنها برایشان اهمیت می دهند، بسپارید. شما می توانید حروف الفبا از طریق لیست شرکت ها، غیرانتفاعی و راه اندازی، و یا جستجو بر اساس نام تجاری .

به دنبال یک پالت آماده است؟

 

  1. رنگارنگ

 

 

ColourLovers یک سایت انجمن برای طراحی پالت است و تقریبا 2 میلیون پالت توسط کاربران آن ارائه شده است. شما می توانید “پالت هایی را که شامل این رنگ هستند” را شگفت زده کنید، مرور کنید یا طراحان را دنبال کنید. اغلب، شما می توانید انواع پالت مشابه را پیدا کنید، به شما گزینه های رنگ و اشباع آماده شده را می دهد.

 

 

  1. گالری رنگارنگ

 

 

ColorSchemer به کاربران اجازه می دهد تا طرح های رنگی خود را ایجاد و آپلود کنند. شما می توانید آنها را با تاریخ ارسال، رتبه بندی، یا تعداد بارگذاری ها، و همچنین جستجو بر اساس کلمات کلیدی مرور کنید.

 

  1. ColoRotate

 

 

ColoRotate همراه با یک کتابخانه از طرح های رنگی که می توانید فهرست آن را انتخاب کنید و از آن تغییر دهید. اگر می خواهید خود را از ابتدا ساخت، با ابزار رنگی سه بعدی می توانید آن را انجام دهید. و شما می توانید از طرح شما به صورت مستقیم در PhotoShop یا Fireworks، با افزونه ColorRotate و برنامه iPad استفاده کنید.

 

مطابقت با نام تجاری شما

اما اگر شما قبلا تصاویر، آرم ها یا نام تجاری دارید که رنگ طراحی سایت شما باید مطابقت داشته باشد چه؟

 

  1. شکارچی رنگ

 

 

شکارچی رنگ یک ابزار با طیف گسترده ای از قابلیت نیست، مانند برخی از قدرتمند همه در یک در این لیست. در عوض، یک راه حل جامع برای یک چیز است: ردیابی یک رنگ خاص. به سایت بروید، سپس یک تصویر را در آن قرار دهید و ابزار یک پالت برای شما از تصویر ایجاد می کند. این یک راه جامع برای ایجاد پالت رنگ در اطراف تصاویری است که شما به سایت خود نیاز دارید تا با هم هماهنگ شوند، و همچنین می توانید آن را برای معکوس نمودن پالت های سایت هایی که نگاه می کنید را استفاده کنید.

 

  1. رنگارنگ

 

 

Pictaculous تولید پالت رنگ از عکس ها – آپلود عکس، و Pictaculous رنگ ها را مطابق با آن پیشنهاد می کند. Pictaculous علاوه بر ارائه یک پالت بر اساس عکس آپلود شده، طرح های رنگی آماده ارائه می دهد که مطابقت دارند. این ابزار پالت های رنگی را تولید می کند.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

نظر در مورد “جمع آوری پالت رنگ وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
رابط کاربری انواع طراحی سایت بر اساس رابط کاربری

زمان مطالعه: 4 دقیقه انواع طراحی سایت به روش های مختلف طراحی سایت در نگاه طراحی رابط کاربری و طراحی های بصری اشاره دارد. در یک تعریف کلی طراحی ...

بیشتر بخوانیم
طراحی بنر تبلیغاتی رازهای طراحی بنر تبلیغاتی موفق

زمان مطالعه: 4 دقیقهبنر تبلیغاتی یکی از راههای تبلیغات در سایت های پرترافیک برای بیشتر دیده شدن وبسایت شماست. برای مثال ممکن است شما در سایت های خبرگزاری یا ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.