سئو کلاه سفید
زمان مطالعه: 6 دقیقه

اصطلاح “کلاه سفید سئو” اشاره به تاکتیک های سئو است که با شرایط و ضوابط موتورهای جستجوی عمده، از جمله گوگل، مطابقت دارد. کلاه سفید سئو خلاف سئو کلاه سیاه است. به طور کلی، کلاه سفید کلاه برداری به هر شیوه ای رتبه بندی جستجوی شما را در یک صفحه نتایج جستجو بهبود می بخشد، در حالی که یکپارچگی وب سایت شما و شرایط خدمات موتورهای جستجوگررا حفظ می کند. تکنیک های سئو کلاه سفید در محدوده هایی است که توسط گوگل تعریف شده است.

نمونه هایی از کلاه سفید کل سئو عبارتند از:

 • ارائه مطالب و خدمات با کیفیت
 • بارگذاری سریع سایت
 • استفاده از کلمات کلیدیseo

نکته ای در مورد کلمات کلیدی

کلمات کلیدی هنوز ارزش دارند اما باید به درستی استفاده شوند. بسیاری از متخصصان جستجوگر اینترنتی، کلمات کلیدی را در اطلاعات متا ایجاد نمی کنند زیرا گوگل دیگر به آن ها نگاه نمی کند. کلمه کلیدی “stuffing “به عنوان شیوه ای رایج در روش کلاه سیاه بود که اطمینان حاصل کند که کلمه مرتبط با یک شرکت برداشت شده  است. با این حال، کلمات کلیدی هنوز هم برای استفاده از محتوای سایت، از جمله وبلاگ ها، تصاویر و ویدئوها استفاده می شوند. امروزه، بهتر است از واژه های مشابه در یک نوشتار و همچنین کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید. همچنین استفاده در عنوان ها و زیر عنوان ها و همچنین در متن ها اهمیت دارد. به عنوان مثال: کلید واژه = نرم افزار جستجوگرها

این کلمه کلیدی(نرم افزار جستجوگرها) باید چند بار در متن، در عنوان و عبارات مشابه استفاده شود. مانند:

 • نرم افزار تجزیه و تحلیل جستجوگرها
 • ابزار جستجوگرها
 • بهینه سازی موتور جستجو
 • ابزار جستجو

یک ابزار عالی برای این کار، برنامه ریز کلید واژه گوگل (Google’s Keyword Planner) است.دراین جا مواردی آورده شده است که بهتر از رعایت کنید:

رقابت

به عنوان یک اصطلاح که اغلب جستجو می کنند، لازم است کمی خلاق تر از پیشنهادات و آزمایش های گوگل باشید، به طوری که شما می توانید یک کلمه رقابتی دریافت کنید، که در آن شما فرصتی برای رقابت و به دست آوردن جایگاه های خوب دارید.

محتوا

مطمئنم عبارت “محتوا پادشاه است” است را شنیده اید.این دیگر درست نیست، محتوای همه چیز است .دیگر جالب نیست که به یک روزنامه ضعیف نوشته شده گیر دهید. محتوا باید شامل موارد زیر باشد:

 • اصل باشند و حقوق مالکیت معنوی دیگران را نقض نکنند.
 • بسیار مناسب و مفید برای صنعت و مخاطبان شما باشند.
 • با دستور زبان خوب و املاء درست به خوبی نوشته شده باشند.
 • برای تصویر و ویدئو باید شامل عنوان، برچسب و توضیحات و در صورت لزوم، به صاحب اثر اصلی ارجاع داده شوند.
 • اشاره به منبع تحقیق و نقل قول که در آن اجرا شدنی است شود.white hat vs black hat

کلاه سیاه در مقابل کلاه سفید

تمام جستجوگرها، در درون خود هدف مشابهی دارند: بهبود وضعیت وب سایت ها در موتورهای جستجو. اما اغلب جستجوگرها به دو گروه مجزا تقسیم می شوند: کلاه سفید و کلاه سیاه. در این جا یک مرور کلی از تفاوت های این دو وجود دارد:

سئو به معنای استفاده از استراتژی ها، تکنیک ها و  بهینه سازی وب سایت گوگل است. تمرکز این جا بهترین نتیجه برای جستجو کاربران است. در این مقاله برخی از مراحل موجود است که شما باید دنبال کنید تا مطمئن شوید که روش های سئو شما کاملا از کلاه سفید پیروی می کند:

 • ارائه مطالب و خدمات با کیفیت: ایجاد محتوای با کیفیت بالا که نیازهای بازدیدکنندگان شما را برآورده کند و مشکلاتشان را حل کند.از ابزارهای تحقیقاتی کلیدی جستجوگرها ،برای کشف کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید که محتوای سایت شما برای آن بهینه شده باشد. سپس بر استفاده از آن کلمات کلیدی در محتوای کل، مانند مقالات و ویدیوها تمرکز کنید، که منطبق با هدف کلمه کلیدی و کاربر نهایی شما است.
 • استفاده از کلید واژه های غنی: در هنگام ایجاد متا توصیف برای هر صفحه در وب سایت خود، بهترین شیوه ها را برای کمک به موتورهای جستجو و کاربران محتوای خود را کشف کنید.
 • دسترسی آسان به سایت: هنگام سازماندهی معماری اطلاعات سایت خود توجه داشته باشید. سایت هایی که به راحتی برای کاربران در دسترس هستند، تمایل دارند در نتایج جستجوی آلی نیز بهتر عمل کنند.

در مقابل، نمونه هایی از کلاه سیاه سئو، شامل خرید لینک ها و یا استفاده از تکنیک های دروغین فریبنده است. هر گونه تاکتیکی که مصرف کنندگان را فریب دهد یا برای آنها مضر باشد، به عنوان کلاه سیاه رنگ شناخته می شود. تاکتیک های کلاه سیاه بسیار خطرناک هستند و با تکامل الگوریتم های گوگل این کار کمتر  انجام می شود. جستجوگر سیاه قلم به استفاده از استراتژی ها، تاکتیک هایی که لزوما به دستورالعمل های گوگل پیروی نمی کند، اشاره دارد،  در حقیقت، آن ها گاهی حتی ساده و غیر اخلاقی هستند اما هنوز نتیجه مطلوب شما را به شما نشان می دهند. به طور کلی کلاه سیاه بر یافتن و بهره برداری از نقاط ضعف الگوریتمی تمرکز دارد.

black hat seo

اهمیت کلاه سفید

عدم مشارکت در روش های جستجوگرکلاه سفید، می تواند سایت شما را از گوگل و دیگر موتورهای جستجو حذف کند. به عنوان موتور جستجوی شماره یک، گوگل توسط میلیاردها نفر در روز بازدید می شود، و هر بازدید احتمال بالقوه سایت شما  توسط یک کاربر جدید کشف می شود.گوگل منبعی قدرتمند در وب سایت شماست و ممنوعیت آن می تواند باعث کاهش شدید ترافیک وب سایت و حتی کسب و کار شما شود.تمام کارهایی که در وب سایت شما قرار دارد را در نظر بگیرید و سپس در مورد آن چه که در رایج ترین موتور جستجو اینترنت ممنوع است، فکر کنید.بدتر از آن، زمانی که شما ازگوگل حذف شده اید، هیچ تضمینی وجود ندارد که آن ها دوباره شما را فهرست کنند. یک ممنوعیت طول عمر از گوگل عواقب زیادی خواهد داشت.

آیا سئو کلاه سفید همیشه بهترین انتخاب است؟

این موضوع بستگی به اهداف شما دارد.اگر هدف شما ساخت یک نام تجاری بلندمدت باشد، پس راه کلاه سفید را انتخاب کنید. اما اگر دریک موقعیت نامناسب مانند “وام های پرداخت روزانه” هستید کلاه سفید احتمالا قصد ندارد آن را حل کند. البته،شما میتوانید با بهترین نیت(یعنی کلاه سفید) شروع کنید. اما به محض این که شما شروع به رشد کنید رقبا به احتمال زیاد شمارا به سمت کلاه سیاه خواهند کشاند. اما اگر شما درحال اجرای یک پرونده ی قانونی در یک پروژه ی قانونی هستید(که ما باور داریم بیشتر خوانندگان ما در این موقعیت هستند)شما شانس خوبی برای برنده شدن بدون استفاده از روش های ریسک دار دارید. پیاده سازی روش های جستجوگر کلاه سفید بهترین راه برای طراحی سایت و کسب و کار اخلاقی و پایدار است.

نتیجه 

همه چیز جستجوگر کلاه سفید در مورد داشتن ذهنیت درست است: ابتدا کاربران را کنار بگذارید،سپس محتوای مفید ایجاد کنید. مطمئنا کلاه سیاه ممکن است در کوتاه مدت نتایجی به دست آورد، اما یک عملیات کلاه سفید برای موفقیت در دراز مدت ضروری است. به یاد داشته باشید که کلاه سفید یک ماراتن است نه یک مسابقه سرعت. این یک برنامه بلند مدت است که در پایان نتیجه می دهد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.