تکنیک های بازاریابی و فروش
زمان مطالعه: 6 دقیقه

سیستم تکنیک های بازاریابی و فروش به تعامل با کاربران با استفاده از کانال های ارتباطی مستقیم و غیر مستقیم بر می گردد. وب سایت ها، فروشگاه های خرده فروشی، کاتالوگ های پست الکترونیکی،ایمیل، تلفن همراه و … از نمونه های تکنیک های بازاریابی و فروش می باشد.

تکنیک های بازاریابی و فروش کاربران را قادر می سازد، ترجیحا برای خرید محصول یا ارائه خدمات شما  از بازاریابی چند کاناله استفاده کنند،به عبارت دیگر بازاریابی چند کاناله همه چیز در مورد انتخاب است.

اهمیت تکنیک های بازاریابی و فروش

دلیل اهمیت تکنیک های بازاریابی این است که شما باید هر جا که کاربران شما هستند، حضور داشته باشید. اگر به دلیل دیگری برای استفاده از تکنیک های بازاریابی نیاز دارید، این نکته را در نظر بگیرید که کاربران چند کاناله وقتی حدود سه، چهار برابر کاربران یک کاناله در نظر می گیرند.

بدون شک امروزه کاربران کنترل بیشتری بر فرآیند خرید دارند تا فروشنده ها. با توجه به گسترش کانال های موجود، کاربران بیشتر از هر زمانی در مورد نحوه دریافت اطلاعات استفاده می کنند. امروزه به خاطر تعداد زیاد کانال های بازاریابی و تنوع آن ها راه های بیشتری برای رسیدن به کاربران وجود دارد.

به دلیل این که کانال ها همچنین در حال افزایش می باشد،افزایش تکنیک های بازاریابی نه تنها یک ایده خوب، بلکه یک نیاز حیاتی است.

challenges

چالش های تکنیک های بازاریابی

در مبحث تکنیک های بازاریابی همواره چالش هایی وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت در این مقاله به چند مورد از آن ها اشاره می شود.

  1. پیام رسانی هدفمند: به خاطر ازدیام کانال ها و گزینه های انتخابی کاربران، فقط رساندن پیام مناسب به کاربران کافی نیست. نه تنها کاربران شما پیام را دریافت می کنند، بلکه باید به آن ها توجه داشته باشند و آن ها را بپذیرند.
  2. کمپین های کم نظیر:  انتظار مشتریان برای تغییر تنظیمات کانال یا دستگاه واقع بینانه نیست. در نتیجه فروشندگان باید به پیوسته به توسعه و هماهنگ کردن کانال با نیاز های کاربران بپردازد. کمپین های کوچک که همزمان چندین کانال را به اشتراک می گذارند باید توجه کنند که کاربران آن ها را معنی دار بیابد.
  3. پاسخ به بازاریابی: درک این موضوع که کدام کانال یا کمپینی به بهبود فروش کمک می کند، کار مشکلی است.  دانستن این که چه چیزی باعث پاسخ هر کدام می شود فروشندگان را قادر می سازد تا ارزیابی کنند که آیا تلاش های بازاریابی آنها بهترین نتایج را کسب می کنند یا خیر. در ادامه نکاتی بیان می شود تا به حل کردن چالش های تکنیک های بازاریابی به شما کمک می کند.

ایجاد و حفظ دید فردی کاربر در همه کانال ها

در نظر گرفتن دید شخصی کاربر بسیار نکته مهمی است. دلیل این موضوع این است که مشتریان امروزه  اغلب با نام تجاری برند شما در راه های مختلفی رو به رو می شوند  که شامل بیش از یک نقطه تماس می شوند. بسیار حیاتی است که شما درک کنید که چگونه کاربران در همه کانال ها رفتار می کنند و همچنین شما ارزش هر کاربر را درک می کنید. فهمیدن دید فردی کاربر ممکن است به شما در یک بازاریابی متمرکز کمک می کند. تمام اطلاعات کاربر بدین روش بدون توجه به منبع یک جا جمع می شود. هنگام ایجاد و نگه داری یک دید فردی از کاربر ، این نکات را در نظر داشته باشید:

  • داشتن اطلاعات زیادی از کاربر با داشتن دید فردی کاربر یکی نیست. تنها داشتن این اطلاعات مهم نیست، بلکه اقداماتی که با این اطلاعات انجام می دهید مهم است.
  • دیدگاه کاربران شما باید تکامل یابد. کاربران و شرکت ها تغییر می کنند،دیدگاه کاربران شما باید همراه با آن ها تغییر کند. این بدان معنی است که داده های جدید، اطلاعات قدیمی را تجدید و به روز رسانی میکند و مدل های جدید می سازد.

ساخت پلت فرم بازاریابی حرفه ای 

حتما این جمله معروف را شنیده اید”اگر تنها دارایی شما یک چکش باشد، همه چیز تبدیل به میخ می شود” این مفهوم قطعا به بازاریابی مربوط می شود. و به همین دلیل است که یک پلت فرم بازاریابی حرفه ای  ایجاد می شود. منظور از پلت فرم بازاریابی حرفه ای فرآیند ها و تکنولوژی هایی است که موارد زیر را پستیبانی می کند:

  • مدیریت کمپین: شامل قابلیت های تقسیم بندی، ایجاد گردش کار و اجرای کمپین ها می باشد.
  • تجزیه تحلیل پیشرفته:  از جمله تجزیه و تحلیل پیش بینی و بهینه سازی کمپین.
  • اجرای پیشرفته: شامل قابلیت های مدیریت محتوا، اجرای رویداد،  تصمیم گیری در زمان واقعی و مدیریت بعدی بهترین پیشنهاد برای برنامه های بازاریابی ورودی و خروجی می باشد.
  • شناسه پاسخ:از جمله توانایی بهبود ترکیب بهینه سازی و بازاریابی، برنامه ریزی سناریو و تجزیه و تحلیل تخصیص بازاریابی.
  • بازاریابی دیجیتال: از جمله قابلیت هایی مثل گسترش بازاریابی کانال های سنتی به کانال های جدیدتر از جمله وب، ایمیل، تلفن همراه، ویدئو و…

با ایجاد یک پلت فرم بازاریابی حرفه ای،شما قادر خواهید بود کانال های سنتی و در حال ظهور را ادغام کنید.شما همچنین می توانید کمپین های چند کانالی را به منظور ایجاد یک کمپین واحداجرا کنید. در اصل، یک کمپین واحد است که می تواند در سراسر کانال های مختلف تکرار شود.همه این ها بازاریابی درست  را در درک شما قرار می دهد که به شخصی مناسب با پیشنهاد درست از طریق کانال مناسب،در حالی که کاهش هزینه ها و بهبود کارآیی و عملکرد تلاش های بازاریابی خود را انجام می دهد.برسید.

statics for marketinge

 ایجاد تجربه های سازگار با مشتری در همه کانال ها

تجربه کاربر یکی از قوی ترین عواملی است که باعث تمایز در رقابت است. در حالی که کیفیت این تجربه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، ثبات نیز به همان اندازه مفید می باشد. اهمیت این موضوع از این رو است که کاربران شما برند شما را به طور کلی تجربه می کنند، چه در تعاملات آن ها با شما در اینترنت، چه در یک فروشگاه، از طریق تلفن، و یا ترکیبی از این ها. اگر تجربه مشتری در فروشگاه منفی باشد دیگر ارزشی برای تجربه به صورت آنلاین نمیگذارد. اگر شما هر کانال را به عنوان یک مؤسسه مجزا تلقی می کنید، چنانچه شما موفق به ارائه یکپارچگی نباشید،مشتریان خود را از دست می دهید.

جهت مشاوره شروع کسب و کار خود به سایر مقالات ما در این حوزه مراجعه کنید.

 

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.