فکر طراحی
زمان مطالعه: 7 دقیقه

تفکر در مورد طراحی ، بزرگترین واژه کلیدی در جهان طراحی است (از زمان طراحی ساده به بعد) . همه در حال فکر کردن درمورد آن هستند حتی آنهایی که طراح نیستند . بنابراین تفکر طراحی چه چیزی است ؟ آیا مهم است ؟ آیا باید به آن توجه کنید؟

اینجا خبرهای خوبی می شنوید ؛ تفکردر مورد طراحی همان چیزی است که در مورد آن فکر می کنید که انجام دهید ،حتی اگرنامی برای آن نداشته باشید . ،تفکر طراحی راه دیگری است که در مورد حل مساله به آن فکر کنید. اجازه دهید نگاه دقیق تری داشته باشیم و بدانیم به چه معنی است و چرا می تواند مفید باشد؟

تفکر طراحی = حل مسئله :

تفکر طراحیتفکر طراحی راه دیگری برای صحبت در مورد حل مسئله است. هدف هر پروژه ی طراحی که انجام آن را به عهده می گیرید حل بعضی از مشکلات ارباب رجوع است چه اینکه از طریق وب سایت بتوانند درمورد شرکتشان بیشتریاد بگیرند چه اینکه وارد یک فروشگاه با یک کوپن شوند و قرارباشد چیزی با طراحی بسته زیبا و حیرت انگیزبخرند.

اما تفکر طراحی چیزی بیشتر از حل مسئله است ، آن یک روش در دسترس برای توسعه راه حل می باشد ، تفکر طراحی سایت همه اینها را تبدیل به قسمتی از فرآیند می کند، گروه نیلسن نرمن ، که در مورد تجارب کاربر بررسی می کند و کار مشورت و آموزش را انجام می دهد ، می تواند یکی از بهترین نمودهای بصری در درک طراحی باشد. و بصورت زیر بنظرمی رسد

۱- درک کردن

۲- جستجو کردن

۳- تحقق یافتن

هر مرحله طراحی درون ۳ ناحیه اصلی قرار می گیرد . درمورد پروژه هایی که در حال کارکردن برروی آن هستید دقیق فکر کنید. آنها از یک طرح خلاصه یا کلی شروع می شوند آنگاه به سمت ایده های تفکر گونه و تولید طرح های آزمایشی برای تحریک افکارتان می روید و شما با در نظر گرفتن همه  موارد بالا و ایجاد طراحی برای حل مشکل می توانید آن را به صورت درونی ارائه دهید . ( مادی گرایانه )

این فرآیند می تواند به ۶ مرحله مختلف تقسیم شود:

۱- همدل بودن          ۲- مشخص نمودن

۳- تصورکردن        ۴- نمونه اولیه

۵-آزمایش کردن       ۶- بکار بردن

بنابراین چرا تفکر طراحی مهم است ؟

متفکران درزمینه های دیگر به مفهومی برای توسعه فرآیند حل مشکل دست یافته اند (بنابراین به نظر می رسد طراحان در تمام مدت درحال کارکردن برروی چیزعجیبی هستند).

تاریخچه ی تفکرطراحی:

درحالیکه این لغت باب روزجدید است، ولی تفکر طراحی به این صورت نیست .

بعضی از بزرگترین نام ها در جهان طراحی هستند مانندIPEO تیم براون(او وب لاگی دارد که آن را تفکر طراحی می نامد) که برای دهه های زیادی درمورد ان صحبت می شد . این موضوع پایه ای برای کتاب راجرمارتین در سال ۲۰۰۹ شد. “طراحی سایت تجاری
” : چراتفکر طراحی، در مرحله بعدی فایده رقابتی قرار دارد . اگر آن را دنبال کنید به اماچرز طراح در سال ۱۹۹۰ می رسید .

تکرار جدید تفکر طراحی چیزی است که در مورد ان بطور آگاهانه فکر می کنیم . چه چیزی ما درفرآیند روبه روی در حال انجام با راه حل های طراحی هستیم ؟ وچگونه می توانیم پروژه های آینده را با توجه به موفقیت گذشته الگوقراردهیم ؟

این برای کارشما به چه معنی است؟

تفکر در مورد روشی که شما فکر می کنید ومسائل و مشکلات راحل می کنید باعث می شود تا جواب بهتری را پیدا کنید ، چراین امردرهنگام تفکرطراحی و طراحی واقعی بسیارمهم است ؟ (خصوصا اگر به اثبات رسیده باشیم که طراحان زیادی این کاررا به طور ناخودآگاه انجام می دهند؟) چون ما می توانیم بهتر باشیم .

وقتی مباحث طراحی و خلاقیت پیش می آید ،تفکر در مورد روشی که فکرمی کنید و مشکلات را حل می کنید می تواند به شما کمک کند تا جوابهای بهتری را پیدا نمایید . در واقعیت، می توانید به طراح بهتری تبدیل شوید ، اجازه دهید مدل تفکررا دریک پروژه ی طراحی وب سایت به کارببریم.

فهمیدن:

کاربر به چه چیزی نیاز دارد ، می خواهد یا انتظار دارد ؟ باید بدانید کاربر، بیننده ی نهایی پروژه ی شما است.شخصیت ایجاد کنید و خارج شوید و با کاربران واقعی صحبت کنید (به خاطر داشته باشد ، تفکر طراحی یک روش در دسترس است).

جستجو کنید:

اکنون زمان خلاق بودن است ، هر عقیدهای که دارید بیان کنید، ببنید کدام قسمتها ، می چسبد، با انها بازی کنید . طرح ها یا قالب هایی ایجاد کنید که بتوانید عقاید موجود وعملی را بهترببینید این عقاید را باتیم به اشتراک بگذارید و ببنید بقیه چگونه به آن پاسخ می دهند.

تحقق یافتن:

حالا بروید و آن را بسازید و وقتی که کارشما به پایان می رسد آنها را به کاربرانی که از ابتدا با انها صحبت کرده بودید برسانید. انها چه فکری می کنند؟ آیا این کار درست است ؟ آیا مشکلشان را حل می کند.

تکرارکنید:

هیچ چیزی وجود ندارد که به شما بگوید این فرآیند پاسخ کاربردی دراولین مرحله ارائه می دهد. شما ممکن است به هر مرحله ای باز گردید و آن را دوباره امتحان کنید. نا امید نشوید این که گاهگاهی دچار شکست یا عدم موفقیت شوید عادی است

چرا تفکرطراحی:

وقتی به چیز متفاوتی برخورد می کنید ، نوعی مقاومت وجود دارد. آیا احساس می کنید نیاز به فروختن مفهوم تفکر طراحی سایت به تیم اتان دارید؟

فواید آن واضح و مشخص هستند ؟

تفکر طراحی بر روی  کاربر تمرکز می کند . اینکه چیزی خوب بنظر می رسد یا ازیک روند یا روش عالی استفاده می کند به این معنی نیست که شما درحال طراحی آن هستند بلکه این کار را انجام می دهید تا کاربران را شاد نمایید.

فکر طراحی سایتریشه تفکر طراحی درکار گروهی قرار دارد . جائیکه هرشخصی ، سطحی ازمهارت را با خود وارد  مکالمه می نماید .

تفکر طراحی ، طبیعت انسانی ،همدردی و  احساسات  را درنظر می گیرد و اینکه چطوری می توانند عناصر قوی در طراحی سایت باشند(می توانید دچار مصیبت شوید اگربه جنبه انسانی آن فکر نکنید).

تفکر طراحی ، بررسی و آزمایش را تشویق می کند . حد زیادی ازآن ،اصطلاحات اصلی کلید موفقیت هستند . در مورد تفکر مجدد درمورد چیزهای مختلف نهراسید.

تفکر طراحی مشکلات  واقعی را حل می کند، شما به این دلیل فکر میکنید که درحال طراحی چیزی در مرحله اول هستید ؟ دوست دارید چه کاری انجام دهید؟ چگونه می خواهید به کاربر کمک کنید /آموزش دهید/ یا شادمانی ببخشید.

o”]نتیجه گیری:

مجبور نیستید روشی را که فردا می خواهید کارکنید را تغییر دهید. اما باید درمورد تفکر طراحی فکر کنید ، اینکه چگونه می تواند برروی شما و تیم اتان اثر بگذارد . فرآیند را امتحان کنید و ببینید آیا می تواند به شما کمک کند . به عقب باز گردید و به این فکر کنید چگونه می توانید عقاید را توسعه دهید ، چقدر به این فرآیند نزدیک هستید ؟

تفکر طراحی چیزی نیست که در یک ماه از بین برود . بلکه دنباله رو دیگر نواحی می باشد ،آموزش ،علم، مدیریت و… چون چیزی در مورد آن وجود دارد که به نظر می رسد فقط درحد کلیک کردن باشد . حل مسئله به روشی معنا دار هیچ وقت قدیمی نمی شود(خیلی خوب به نظر می رسد که فکر کنید طراحان در راس این منحنی هستند) .

 

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.