تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

ترفند های طراحی سایت در سال ۲۰۱۹

باقی ماندن در روند طراحی سایت برای موفقیت وب سایت شما بسیار مهم است. با توجه به محبوبیت تصاویر، و به روز رسانی الگوریتم ها، بهترین ترفند های طراحی سایت در هر...
امتیاز این صفحه

باقی ماندن در روند طراحی سایت برای موفقیت وب سایت شما بسیار مهم است. با توجه به محبوبیت تصاویر، و به روز رسانی الگوریتم ها، بهترین ترفند های طراحی سایت در هر دوازده ماه، در حال تغییر می باشد. یک وب سایت که شیک و امروزی به نظر می‌رسد، می‌تواند ظرف مدت چند ماه قدیمی و غیر قابل استفاده به نظر برسد. به همین دلیل است که دانستن تفاوت میان یک روند در صنعت، و یک مد زودگذر در هنگام طراحی سایت شما بسیار مهم است. شما می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که طراحی شما به مدت چند سال بسیار عالی به نظر خواهد آمد و یا ماندگاری چندانی نخواهد داشت. 

در سال ۲۰۱۹ همه چیز در مورد تجربه کاربر خواهد بود؛ روند طراحی وب به اولویت بندی سرعت، طراحی تلفن همراه، طرح های ساده چشم نواز با طرح های نامتقارن، و زمینه های ویدئویی همه جانبه می پردازد.

سرعت سایت

فکر می‌کنید چقدر زمان برای ایجاد حس خوب با مشتری احتمالی نیاز دارید؟ اگر در مورد تعامل با آن‌ها آنلاین صحبت می‌کنید، کم‌تر از سه ثانیه وقت دارید. انسان ها ذاتا تمایل به بلند پروازی در مدت زمان کمی دارند. اگر اینترنت واقعا یک توطئه بیگانه باشد که ماهیت انسانی را مشاهده می کند، مطالعات این توطئه بیگانه نشان می دهد که ما دوست نداریم انتظار زیادی برای انجام کار هایمان بکشیم. در مطالعات انجام‌شده توسط Akamai و Gomez، ۵۰ درصد از کاربران انتظار دارند که هنگامی که بر روی یک سایت کلیک می‌کنند، باید در عرض دو ثانیه یا کم‌تر بارگذاری شود؛ و اگر سه یا بیشتر از سه ثانیه طول بکشد، یک سایت را رها می‌کنند. همان طور که می دانید طراحی یک سایت خوب مفید است، اما اگر طراحی سایت به قدری سنگین باشد، که نتوان به راحتی چیزی از آن سایت دانلود کرد، شما در آمد زیادی را به خاطر عدم دسترسی کاربران به سایت شما، از دست خواهید داد. حتی بدتر از آن، با طرح هنگام‌سازی که گوگل که در جولای ۲۰۱۸ اجرا کرد، گوگل اولویت‌بندی مکان‌هایی را آغاز کرده‌ است که سریع‌تر از بقیه لود می شوند، و احتمال دارد که موتورهای جستجو دیگر به دنبال سایت شما نباشند. همه این ها به این معنی است که وب سایت ها باید با سرعت بیشتری لود شوند؛ بنابر این در طول فرآیند طراحی سایت نیاز است که سرعت لود آن در اولویت قرار گیرد. طراحان وب نمی توانند به توسعه دهندگان تکیه کنند تا کار خود را به چیزی تبدیل کنند که هر دو خوب به نظر می رسند و رتبه خوبی دارند، در حقیقت سرعت باید یک پارامتر طراحی باشد. روزهای عکس های غول پیکر، فیلم های فشرده و نفوذ جاوا اسکریپت به پایان رسیده است،در حالی که تصاویر و ویدیوهای بزرگ از طراحی وب حذف نمی شوند، در سال ۲۰۱۹ آن ها به گونه ای گنجانده می شوند که باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت نشوند.

site speed

طراحی منظم

در سال ۲۰۱۷، طراحان و توسعه دهندگان شروع به ایجاد وب سایت‌های تمیز و ساده، برای عملکرد بهتر در تلفن همراه کردند. از آن زمان، تعداد جستجوهای موبایل به سمت بالا رفته و طراحی اولیه برای وب سایت‌ها ، نه تنها یک گزینه،بلکه یک ضرورت است،. همانطور که قبلاً گفتیم، وب سایت‌های سنگین به آرامی بارگذاری می‌شوند و کاربران تلفن همراه را نا امید می کنند. طراحی تمیز، طراحی مینیمالیستی ، یا طراحی‌های منظم ، با بارگذاری سریع مشخص می‌شوند و در حال حاضر مد روز هستند و به دو دلیل دارای اهمیت هستند؛  اول ، هم کاربران موبایل و هم مرورگرهای دسکتاپ وب سایت‌های پر بار را تجربه می‌کنند. دوم ، آن‌ها می‌توانند مقدار زیادی SEO را نگه دارند . طراحی منظم به یک سایت کمک می‌کند تا مقدار زیادی از الزامات سرعت، که موتورهای جستجو به آن نیاز دارند را برآورده کند . به همین دلیل است که طراحی منظم و تمیز، شروع به محبوب شدن کرده‌ است و جزو ترفند های طراحی سایت در سال ۲۰۱۹  خواهد داد .

طراحی یکدست به این معنا نیست که همه چیز به دو بعد کاهش می‌یابد، بلکه همه چیز در مورد مینیمالیسم و قابلیت استفاده است. در واقع یک زیبایی‌شناسی طرح است که از شر اشیای اضافی خلاص می‌شود و بر روی بخش‌های مهم وب سایت شما تمرکز می‌کند. با استفاده از رنگ‌های روشن، لبه‌های تمیز ، و فضای باز موجود، طراحی مسطح را می توان یک تغییر نیروبخش از طراحی‌های مبتنی بر تصویر، نامید.

اولویت موبایل 

سرعت تنها عاملی نیست، که گوگل برای سنجش وب سایت ها از آن استفاده می کند. در سال ۲۰۱۵، جستجوهای موبایل از جستجوی دسکتاپ در سرتاسر دنیا پیشی گرفت، و جستجوی موبایل  به بالاترین شکل جستجو در سراسر جهان تبدیل شد. با توجه به این امر گوگل تغییر کرده‌ است، و ابتدا سایت‌هایی را در اولویت قرار می‌دهد که با تلفن همراه سازگاری دارند. بعد از قرار گرفتن سایت های سازگار با تلفن همراه، در مقایسه با وب سایت‌های دسکتاپ، تعجبی ندارد که طراحی اولیه تلفن همراه به یک ترفند تبدیل شده‌ باشد. اولین طراحی سایت سازگار با موبایل، تغییر در شیوه ای است ،که وب سایت ها اساسا طبق آن طراحی شده اند.استاندارد مورد استفاده برای این کار این است که، یک سایت تنها برای رایانه رومیزی یا لپ‌تاپ طراحی خواهد شد، و ممکن است طراحی موثر تلفن همراه  نیز به آن  اضافه شود. طراحیه اولیه موبایل نیز در نقطه مقابل است، قبل از طراحی وب سایت برای کاربران دسکتاپ، ابتدا طراحی  برای کاربران تلفن همراه انجام می شود.  معیار طراحی اولیه موبایل تنها براساس عوامل رتبه‌بندی یا SEO نیست، بلکه نتیجه بصری چیزی است که ابتدا و در درجه اول تجربه کاربر را با وب سایت بر روی وسیله ای که با آن  در حال  جستجو است، را افزایش دهد . این روند طراحی با تقاضای کاربران تلفن همراه برآورده خواهد شد، و احتمالا  این روند برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند.

Mobile-first

شبکه شکسته / طرح های نامتقارن

در سال ۲۰۱۹، روند طراحی وب در مورد تفکر خارج از کادر، و یا ترجیحا شبکه. شبکه های شکسته و طرح های نامتقارن به عنوان یک راه بزرگ در صنعت طراحی وب به چشم می خورد. به رغم فشار بسیاری از طراحان وب به سمت طراحی منظم، سریع و مینیمالیستی، ، یک گروه بزرگ از طراحان وجود دارند، که از طرح‌های تازه و شکسته ای، پشتیبانی می‌کنند. هنگامی که در مورد شبکه‌های شکسته یا طرح‌های نامتقارن صحبت می‌کنیم ، این موضوع به سیستم شبکه‌ای اشاره دارد که برای چندین دهه مورد استفاده قرار گرفته‌ است ، از صفحات وب تا روزنامه برای چاپ  تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته است . یک سیستم شبکه‌ای به طراح کمک می‌کند،که نظم و ثبات را به راحتی حفظ کند، هنگامی که طراح در حال افزودن تصاویر، سرفصل ها، و فراخوانی به عمل می باشد، ساختار شبکه را در چیدمان اصلی حفظ می‌کند، در حالی که عموما تقارن را نیز حفظ می‌کنند. طبق تجربه، استفاده نکردن از یک شبکه، منجر به این موضوع شده است، که بسیاری از طراحان،به طراحی‌های شلخته و یا حواس‌پرت کننده، که کاربر را از تمرکز بر روی مهم‌ترین قسمت‌های صفحه نگاه می‌دارد، منجر شده‌است. با این حال، عدم تقارن و شبکه‌های شکسته بیش از پیش محبوبیت پیدا کرده‌ است، به احتمال زیاد علت این محبوبیت  پیدا کردن راهی است، که مانند بسیاری از طرح های دیگر طراحی نشده اند، در حالی که در عین حال منحرف و یا به هم ریخته نباشد.

طراحی تک صفحه

سرعت و مینیمالیسم روند هایی هستند،که وقتی در مورد طراحی وب در سال ۲۰۱۹ صحبت می کنند، همواره وجود دارند. یکی از دلایل اصلی طراحی تک صفحه نیز می تواند همین موضوع باشد. طراحی تک صفحه یکی از روند های اصلی های طراحی در سال ۲۰۱۹ نیز شده است. طراحی صفحه یک عنوان بسیار توصیفی است، و بیشتر  به وب سایت‌هایی اشاره دارد، که تنها یک صفحه دارند به جای صفحات خدمات متعدد یا مقالات وبلاگ که به طور منظم تحت یک سلسله‌ مراتب اداری قرار گرفته‌اند.  از دیدگاه بهینه سازی سنتی این موضوع ممکن است اشتباه به نظر برسد، زیرا رتبه دهی به کلمات کلیدی خاص، بدون صفحات و محتوایی که شما به طور معمول داشته اید، خیلی سخت تر خواهد بود.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

امتیاز این صفحه
ثبت سفارش