تحقیقات بازار و شناخت بازار
زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحقیقات بازار و شناخت بازار هدف شاید مهمترین مرحله برای ایجاد یک کسب و کار جدید و اصلی ترین پروسه اجرایی برای بقای کسب و کارها  است. این موضوع می تواند به میزان چشم گیری ریسک ورود شما به یک بازار جدید را کاهش دهد. مبنای اصلی و علمی تحقیقات بازار، تحلیل رقبا، اندازه گیری اندازه بازار، روانشناسی جامعه هدف و شناخت نیازهای آن بازار است. این سه سوال را در ذهن داشته باشید تا توضیحات کامل تری به شما بدهم. چه کسی مشتری شماست، کجا فعالیت می کند و چگونه خریدهای خود را انجام می دهد؟

تحقیقات بازار

  • مشتری شما کیست؟

سه زمان گذشته ، حال و آینده را مورد آنالیز و تحلیل خود قرار دهید. در گذشته چه افرادی و با چه خصوصیاتی بیشتر از شما خرید می کردند؟ پاسخ به این سوال به شما کمک می کند که جایگاه شروع کسب و کار خود را به یاد بیاورید و روند آن را دنبال کنید. سوال دوم این است در حال حاضر چه کسانی بیشتر تمایل دارند که محصولات و خدمات شما را خریداری کنند. پاسخ به این سوال به شما کمک خواهد کرد که بفهمید در کجای بازار قرار گرفته اید و آیا وضعیت مناسبی نسبت به رقبای خود دارید یا خیر. سوال مهم ونهایی این است که چه کسانی در آینده بیشترین تمایل را برای خرید از شما خواهند داشت؟. بررسی دیتا های بدست آمده از سوالهای اول و دوم و همچنین بررسی فرآیند های بزرگ تر در بازار به شما کمک می کند که درک بهتری از آینده بازار خود و مشتریان بالقوه در آینده داشته باشید. برای پاسخ دقیق تر باید کمی از عمل جامعه شناسی و روان شناسی نیز کمک بگیرید با تحقیق بیشتر در خصوص مشتریان امروز خود سعی کنید بفهمید که عموما مشتریان شما چه نوع افکاری دارند، احساسات، ارزش ها، نگرش و علایق آنها، امیدها و آرزوی آنها و حتی جاه طلبی های آنها چه وجه اشتراکی با هم دارد. برای این کار پیشنهاد می کنم که مدیریت ارتباط با مشتری خود را تقویت کنید و از مشتریان امروز خود سعی کنید اطلاعات دقیق تری بدست بیاورید.

  • مشتری شما کجاست؟

سوال اساسی دوم برای ما این بود که مکان مشتری های ما کجاست! بررسی کنید که مشتری های شما بیشتر از کدام محدوده های جغرافیایی هستند. مشتری شهرنشین شما بیشتر است یا روستاییان؟ در شهر های بزرگ از محله های ثروتمند بیشتر مشتری دارید یا مناطق متوسط و یا فقیر نشین .

سوم انتخاب مناسب محل کسب و کار شماست. اگر شما یک خدمات اداری ارائه می کنید هیچ ایرادی ندارد که در طبقه دوم یک ساختمان دفتری برای خود اجاره کنید اما اگر شغل شما فروش شیرینی هست قطعا با انتخاب طبقه دوم یا رفتن به یک فرعی کم رفت و آمد مسیر شکست خود را هموار کرده اید. ممکن است اجاره مغازه در یک خیابان اصلی بیشتر باشد اما احتمال موفقیت شما به دلیل رفت و آمد های بیشتر افزایش پیدا می کند. البته از میان خیابان های اصلی باید مقرون به صرفه ترین را انتخاب کنید و فاکتورهای دیگر محیطی که گفته شد را نیز در نظر بگیرید.

  • رفتار خرید مشتری شما چگونه است؟

سومین سوال باز هم به علم روانشناسی بازار نزدیک است. رفتارشناسی و فرهنگ خرید مشتریان خود را بشناسید. تحقیق کنید که مشتری تمایل دارد محصولات مشابه به فروشگاه شما را از چه طریقی خریداری کند. پست مستقیم، عمده فروشی، خرید حضوری یا خرید آنلاین.

جمله معروفی بین عالمان ایران وجود دارد که بنی آدم بنی عادت است. رفتارهای انسانی در ناخودآگاه نوع بشر کاملا تکراری است و همه ما یکسری رفتارها را به صورت روزمره بارها و بارها تکرار می کنیم. رفتار خرید ما نیز ناشی از همین تکرار است. بنابراین سعی نکنید که نهاد بشر را تغییر دهید بلکه آن را بشناسید و در راستای رضایت مشتریان اقدامات خود را انجام دهید. اگر تمایل مشتریان شما به سمت خرید آنلاین است حتما طراحی سایت فروشگاهی را در دستور کار خود قرار دهید.

  • کاربرد محصول شما برای مشتری چیست؟

یک اصطلاح بازاریابی معروف وجود دارد. در بازاریابی همه چیز از نیاز مشتری شروع می شود و به آن ختم خواهد شد. مشتری محصولی را می خرد که یک نیاز او را برطرف می کند حال این نیاز می تواند واقعی باشد یا به صورت کاذب برای مشتری ایجاد شده باشد. من وارد ضررهای مدیا و تبلیغات مخرب شبکه های مجازی و … نمی شوم. اما برای آنکه یک برند معتبر و پایدار داشته باشید سعی کنید یک نیاز واقعی از مشتریان خود را برطرف کنید. برای مشتریان نیازسازی کاذب نکنید و برای بهبود زندگی آنها تلاش کنید.

  • نکته پایانی

از نظر فنی دنیای آینده یک دنیای دیجیتال است. مشتریان شما در هر صنفی که فعالیت می کنید در سالهای آینده تمایل خواهند داشت که خرید آنلاین از شما انجام دهند. بنابراین فعالیت در شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن های فروش و طراحی سایت را در دستور کار خود قرار دهید.

شرکت پیام آوا منحصر به فرد ترین خدمات طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، سئو سایت و تبلیغات را  به شما صاحبان کسب و کار ارائه می کند تا مسیر تجارت آنلاین خود را با کمترین هزینه ها به سرانجام برسانید.

 

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.