تجربه کاربری در طراحی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تجربه کاربری در طراحی راه بهبود رضایت کاربر از طریق دستکاری دسترسی، قابلیت استفاده و کارایی، تعامل کاربر با رابط، طراحی شده است. نرخ تبدیل و تجربه کاربری با هم مرتبط هستند. از این رو، ما ۱۰ نکته عالی برای افزایش نرخ تبدیل برای طراحی سایت شما را به ارمغان آورده ایم!

صفحه اصلی را جذاب و کارآمد طراحی کنید.

 خدمات / محصول شما که می خواهید کاربران از دست ندهند، در صفحه اول است. برای اطمینان از تجربه کاربری مناسب و کارآمد، همه چیز را در صفحه اول قرار ندهید! پیغام خود را مختصر و روشن کنید. زیرا صفحه اصلی شما صفحه اول است. تمام بازدیدکنندگان شما روی آن فرود می آیند. شما نمی خواهید آن را زشت و مبهم کرده  باشید. این را بدانید احساس اولی که هر فرد از موضوعی می گیرد، خیلی مهم است.

نکاتی که باید دنبال کنید!

 • صفحه اصلی را کارآمد و ساده نگه دارید.
 • محتوای مهمتر را در بالا قرار دهید.
 • لوگوی سایت را به صفحه اصلی لینک کنید.

home-pageفعالیت خود را بر روی سرعت بارگذاری سایت متمرکز کنید.

در حالت ایده آل، یک سایت حداکثر باید در ۳ تا ۴ ثانیه بارگذاری شود. اگر سرعت بارگذاری شما کمتر از آن باشد، کاربر شما یک تجربه بد خواهد داشت و شانس شما از جذب کاربر به مراتب کمتر خواهد بود. پس حتما به سرعت بارگذاری سایت خود توجه کنید زیرا هیچ کاربری سایت کند و خسته کننده را دوست ندارد.

یک مطالعه نشان می دهد که تاخیر ۲ ثانیه ای در زمان بارگیری سایت و صفحات آن منجر به کاهش میزان ورود کاربران به سایت می شود.  رها کردن ۸۷ درصد آنها در ثانیه های اول به ضرر سایت شما است.

loading speed

فضای تنفس را برای کاربران خود در طراحی سایت تعبیه ببینید.

هدف اصلی شما این است که بازدید کنندگان به مهمترین داده های شما نگاه کنند. پس صفحات شما نیاز دارد که فضای کافی برای تنفس داشته باشد. این چنین به نظر می رسد تمیز و ظریف طراحی شده است.

این فضا ها علاوه بر برجسته کردن اطلاعات مهم، فضای تنفسی را برای درک مطلب بهبود می بخشد. همچنین به طراحی شما کمک می کند.

breathing space

از موارد قانع کننده به انجام فعالیت (CTA) در سایت استفاده کنید.

CTA به بازدیدکنندگان خود می گوید چه کاری باید در وب سایت شما انجام دهند. این عنصر که منجر به نرخ تبدیل بالا در سایت شما می شود. در بسیاری از وب سایت ها مراحل انجام مشخصی وجود ندارد. این سایت ها دارای CTA واضح نیستند. در نتیجه مشتریان را در مورد اقداماتی که انجام می دهند، بی خبر و گیج شده هستند. CTA شما باید برجسته باشد.

برای این موضوع، چند مورد مناسببرای ایجاد دکمه CTA با رنگ متضاد است. در حالی که این کار را انجام می دهید، روانشناسی رنگ ها را درک کنید و درک کنید که رنگ های مختلف باعث احساسات متفاوت می شوند. پیامی را که میخواهید انتقال دهید، انتخاب کنید و سپس رنگ دکمه را مطابق با آن انتخاب کنید.

Call to Action

ثانیا، شما باید متن مورد نظر خود را در دکمه CTA خود انتخاب کنید. از متنی استفاده کنید که به کاربران اطمینان می دهد که چه اتفاقی خواهد افتاد. از نمونه های کلیک ها منفی و اجتناب شده توسط کاربران می توان موارد زیر را ذکر کرد. مانند “بعدی”، “ادامه”، “لینک” و غیره.

از تصاویر و فیلم ها استفاده کنید.

بهترین راه برای جلب توجه کاربر یک عکس و فیلم است! این روش یک راه جذاب برای انجام  دادن است. این موارد وب سایت شما را کاربر پسند تر می کنند و مردم بیشتری به سایت شما اعتماد می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که اگر تعداد تصاویر شاد را افزایش دهید، نرخ تبدیل سایت شما افزایش می یابد. در عین حال، اگر شما یک محصول دارید، یک ویدیو باعث می شود تا ویژگی های آن را به راحتی درک کنند.

images and videos

از بخش جستجو استفاده کنید.

راحتترین راه برای اینکه یک کاربر را خسته کنید این است که کاربر برای یافتن مطالب مورد نظرش ساعت ها جستجو کند. یک فیلد جستجو را ایجاد کنید تا یافتن یک قسمت خاص اطلاعات برای کاربر ساده شود! آنها زمان خود را با استفاده از جعبه های “چت” هدر نمی دهند. این موضوع به ضرر سایت شماست و به زودی سایت شما را از دست خواهند رفت.

بنابراين، مگر اینکه بخواهید وب سایت مینیمالیستی با محتوای کمتری داشته باشید، بهتر است یک فیلد جستجو را وارد کنید. در حالت ایده آل، جعبه جستجوی خود را در گوشه سمت راست یا چپ بالا قرار دهید و آن را به اندازه کافی بزرگ طراحی کنید تا در فرم های اندازه متوسط نمایات شود.

search field

تصور کنید سایت دیجیکالا یک بخش جستجو نداشت. به نظر شما اینقدر می توانست مشتری داشته باشد؟

اطلاعات تماس را ارائه دهید.

اغلب کاربران نگران درخواست شما هستند. آنها  تمایل دارند به شما دسترسی داشته باشند. در این صورت، اگر آدرس یا شماره تماس یا آدرس ایمیل در دسترس آنها نباشد. راه های اتصال آنها را محدود می کنید . ممکن است منجر به خشم کاربران شود.

توصیه می شود شماره تلفن و آدرس ایمیل را در پایین صفحه هر صفحه قرار دهید تا براحتی در دسترس کاربران قرار گیرد! اطلاعات کامل اعتماد را نیز ایجاد می کند. به این دلیل که وب سایت شما بلافاصله به نظر کاربر یک سایت قانونی است!

contact information

لینک های خراب خود را اصلاح کنید.

لینک های خراب کاملا غیر قابل قبول هستند! با کلیک بر روی یک لینک که خطایی به شما می دهد. به هیچ جایی هدایت نمی شوید. از منظر کاربر بسیار ناامید کننده است. بهتر است کاربران خود را عصبانی و ناامید نکنید.

یک مشتری بلافاصله نظر خود را  در مورد صرف وقت با ارزش خود در وب سایت شما عوض می کند. لینک های خراب، به سادگی مسدود کردن مسیر کاربران است. بهتر است مسیر را تغییر دهد. در غیر ین صورت کاربر سایت شما را با ناامیدی می بندد. بازگشت او تقریبا غیر ممکن است.

Broken Links

حالا سوال واقعی این است. چگونه لینک های خراب را شناسایی و رفع کنیم؟

چند راه آسان وجود دارد:

 • شما می توانید از ابزار گوگل وب مستر استفاده کنید.
 • درخواست برای خلاص شدن از URL قدیمی از تاریخچه موتور جستجو کنید.
 • تغییر مسیر صفحه قدیمی یا ارسال به یک URL جدید نیز راه مناسبی است.

خوانایی سایت خود را بهبود ببخشید.

قوانین ساختاری بسیار مهم است. زیرا تعیین کننده است که کاربر چگونه به پیام های شما پاسخ می دهد!

در اینجا موردی از  این قوانین را می آوریم:

 • جملات را کوتاه نگه دارید.
 • فونت بزرگ را استفاده کنید.
 • از لیست ها استفاده کنید.
 • کلمات را که پیوندهای ندارند را تأیید نکنید.
 • از متن سیاه در زمینه سفید استفاده کنید.
 • پاراگراف ها را، تقریبا در ۳ خط کوتاه  کنید.

readability

عناصر غیر ضروری را از وب سایت خود حذف کنید.

آخرین نکته این است که عناصر غیر ضروری را در وب سایت حذف کنیم. استفاده از مینیمالیسم را در طراحی و زندگی خود پیاده کنید.

در اینجا چند نکته که می توانید از بین ببرید، آمده است:

 • تبلیغات غیر ضروری
 • آگهی های چشمک زن
 • تصاویر نامربوط
 • پیوندهایی به حسابهای رسانه اجتماعی غیرمستقیم

unnecessary elements

مقاله تجربه کاربری در طراحی برایتان جالب بود؟ چرا مقالات دیگر مارا مطالعه نمی کنید؟

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه قابلیت استفاده به یک وسیله و کالای مناسب تبدیل شده است. در طول چند سال گذشته، ما از استاندارد های خاصی در طراحی وب سایت استفاده ...

بیشتر بخوانیم
بهبود وفاداری مشتری توسط UX

زمان مطالعه: 11 دقیقهوقتی یک پیوند اعتماد بین یک شرکت و مشتری های آن شرکت برقرار می کنید، شما این رابطه بین سرویس دهنده و مشتری را حفظ و ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.