تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

تاثیر آیکون ها در طراحی سایت

تاثیر آیکون ها در طراحی سایت یک موضوع کاملا خلاقانه برای بهبود تعامل کاربران با سایت شما به حساب می...
امتیاز این صفحه

تاثیر آیکون ها در طراحی سایت یک موضوع کاملا خلاقانه برای بهبود تعامل کاربران با سایت شما به حساب می آید. ظاهر وبسایت شما اولین چیزی است که کاربران اینترنت با آن مواجه می شوند و در صورتیکه ظاهر سایت شما خسته کننده و تکراری باشد کاربر از سایت شما فرار کرده و تمایلی برای دیدن صفحات دیگر سایت شما ندارد. در همین راستا آیکن ها و استفاده مناسب از آنها یک راه کاربردی برای افزایش جذابیت سایت شما به حساب می آید. شاید این سوال برای شما بوجود آید که منظور از استفاده مناسب از آیکن ها چیست؟ با ما تا اخر این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه از آیکن ها در افزایش جذابیت سایتتان استفاده کنید.

 

خلاقیت در تعامل با مشتری

اصولا یک رقابت بسیار نزدیک بین وبسایت های فعال در اینترنت برای جذب مخاطب بیشتر وجود دارد. با طراحی اصولی آیکون ها می توانید مخاطب خود را برای باقی ماندن در سایت ترغیب کنید. به طور کلی مشتری برای خرید کالا یا دریافت خدمات به سایت های اینترنتی مراجعه می کند و در همین لحظه است که شما می توانید با بهبود خلاقیت های بصری مشتری را به درون عمق سایت خود هدایت کنید.

برای این کار شما باید به جزییات طراحی وبسایت خود توجه ویژه نشان دهید. این اصل را در ذهن خود داشته باشید که استفاده از آیکون ها در طراحی سایت به مکان و موقعیت خاصی محدود نمی شود. از نمادها و المان های تکراری استفاده نکنید بلکه برای جلب نظر مخاطبان خود باید از زوایای مختلف به مسئله نگاه کرده باشید. سعی کنید خودتان را جای مخاطب قرار دهید و ببینید چه چیزی می تواند بیش از همه برای مخاطب نهایی شما جذاب باشد. این اصل را در طراحی سایت به یاد داشته باشید که مشتریان شما تنها به دلیل وجه تمایزتان با دیگران شما را انتخاب می کنند.

طراحی آیکونهای حرفه ای در فهرست

فهرست کردن ویژگی های منحصر به فرد وبسایت شما می تواند یک وجه تمایز در امر بازاریابی باشد. این کار را با استفاده از آیکون ها و یا طرح ها و روندهای جذاب در سایت انجام دهید. اگر دقت کرده باشید، فهرست های وبسایت ها به شدت تکراری و خسته کننده هستند، بنابراین افزودن آیکون می تواند به فهرست ویژگی ها، ظاهر جذاب تری بدهد. به طور کلی وقتی فهرست بیشتر وبسایت ها تکراری است شما می توانید با کمی خلاقیت یک تمایز اساسی در طراحی سایت خود ایجاد کنید.

استفاده بهینه از انیمیشن ها

هر چه رو به جلو پیش می رویم استفاده از تصاویر متحرک و انیمیشن ها در طراحی سایت نیز بیشتر می شود. برای مثال تا چند سال پیش تنها از عکس های ساده و تصاویر بسیار معمولی در طراحی سایت ها استفاده می شد اما نسل جدید طراحی سایت نشان می دهد که هم علاقه طراحان و هم تمایل کاربران به جذابیت های بصری ناشی از انیمیشن ها به شدت رو به افزایش است. البته پیشنهاد می کنم در استفاده از این قابلیت حد وسط را رعایت کنید چرا که بیش از اندازه استفاده کردن از انیمیشن ها می تواند به ظاهر سایت شما ضربه های جبران ناپذیری وارد کند.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های افزایش بازدید سایت

ایجاد تمایز در خدمات با طراحی آیکون مناسب

این نکته را در ذهنتان داشته باشید که استفاده از آیکون ها باید علاوه بر زیبایی های بصری باید کاربردی هم باشد و در کل خوانایی محتوای وبسایت شما را نیز افزایش دهد. سعی کنید از طرح های سایده و مینیمال بیشتر استفاده کنید، ذهن انسان به سادگی واکنش بیشتری نشان می دهد و مخاطبان شما به صورت ناخودآگاه به سمت طراحی های ساده سوق پیدا می کنند. سعی کنید خدماتی که می خواهید برای آن آیکون خاصی را طراحی کنید کاملا بررسی کرده باشید، تمام زوایای آن را بشناسید و به جزییات آن برای طراحی دقت بیشتری نشان دهید.

 طراحی منحصر به فرد منوی سایت

منو سایت بیش از آنچه که تصور می کنید در ذهن مخاطبان شما تاثیر می گذارد. اگر بتوانید، طرح ها، شکل ها و فرم های جذاب را با هم ترکیب کنید و در یک قالب رنگی منحصر به فرد برای منو سایت از آن استفاده کنید، آنگاه می توان گفت به یک طرح ایده آل برای تاثیر عمیق بر مخاطبانتان نزدیک شده اید.

جایگذاری درست آیکون ها

خب به مرحله حساس و پایانی استفاده از آیکون ها در طراحی سایت رسیدیم. بعد از پروسه ذکر شده در بالا شما توانستید یک آیکون منحصر به فرد برای خود طراحی کنید، اما آیا برای قرار گرفتن آن در صفحه هم تصمیمی گرفته اید؟ اگر جایگذاری درستی از آیکون ها صورت نگیرد عملا شما تمام زحمات خود را هدر داده اید. ستون جانبی، هدر، فوترو یا در عناوین صفحه می تواند استفاده شود. بنابراین خلاقیت خود را در این مرحله به اوج برسانید.

طراحی آیکون سایت تنها یک قسمت کوچک از پروسه طراحی سایت به حساب می اید. بنابراین با طراحی یک آیکون حرفه ای انتظار معجزه در طراحی خود نداشته باشید. بنابراین منحصر به فرد عمل کنید و سعی کنید وجه تمایز خود را در هر مرحله طراحی مشخص کرده باشید.

نکته پایانی

اگر تمایل دارید برای کسب و کارتان یک طراحی سایت خلاقانه و زیبا داشته باشید، می توانید بهترین خدمات طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی را از شرکت پیام آوا درخواست کنید. شرکت پیام آوا با ده سال سابقه در زمینه طراحی سایت در تهران آماده ارائه خدمات منحصر به فرد به شما عزیزان است.

امتیاز این صفحه
ثبت سفارش