زمان مطالعه: 8 دقیقه

رابط کاربری همه چیز در مورد ارتباطات و انجام کارهاست. UI طراحی سایت وسیله ای است برای پایان دادن به سبک قدیمی و سخت.  کار طراح این است که برای کمک به کاربر، یک رابط کاربر ایجاد کند. آیکن ها برای اینترفیس ها مناسب هستند زیرا مفهوم خود را بدون کلمه انتقال می دهند. کاربران می توانند یاد بگیرند که چگونه یک رابط فقط با مطالعه تصاویر و تعامل با عناصر کار می کند. در این پست چند راه مختلف برای استفاده از آیکون برای بهبود کیفیت UX در یک وب سایت را پوشش می دهیم. هیچ استفاده ای کامل نیست، اما مشترکات بین آیکون های بزرگ و تجربه کاربری بهبود یافته وجود دارد.

ناوبری پیشرفته

آیکن ها به طور طبیعی به کاربران کمک می کنند تا از طریق یک وبسایت به تنهایی براساس تصاویر تنها حرکت کنند. شما می توانید آیکون ها را برای پیوندهایی با متن برچسب برای استفاده راحت تر طراحی کنید. تیم شامل نمادهای بالای هر برچسب پیوند برای تمایز بین هدف و رفتار است. این یکی از واضح ترین روش ها برای استفاده از آیکون است زیرا آسان برای دیدن است. همیشه به یاد داشته باشید که برچسبهای متنی برای لینکها نیز وجود دارد. آیکون خالص برای ناوبری به ندرت کار می کند، یا حداقل این مورد قابل استفاده است. اما حتی با یک سایت مانند دوچرخه شخصی شما حداقل می توانید حدس بزنید کجا لینک می رود.  یکی دیگر از آیکون های مهم آیکون منو سه بار است. این نیز منو همبرگر نامیده می شود و در حالی که بسیاری از طراحان آن را دوست ندارند. مردم بیشتر به آرامی متوجه این علامت می شوند. منو در واقع یک نمونه عالی دیگر است که نشان می دهد آیکون ها در ناوبری کج می شوند. لینک منو از آیکن همبرگر استفاده می کند اما همچنان دارای متن برچسب “منو” زیر است. این امر هدف آیکون را روشن می کند و کاربران تلفن همراه را برای یافتن آسان می کند. یکی دیگر از روند محبوب منو کشویی منو است. این را می توان در سایت هایی مانند Mashable یافت و هر لینک دارای یک فلش کوچک به سمت پایین است تا منوی کشویی را نشان دهد. این آیکون ها لازم نیست، اما آنها واقعا تجربه را بهبود می بخشد. اکثر کاربران نماد فلش را تشخیص می دهند و می دانند که چه معنی دارد. البته این ناوبری می تواند بدون فلش کار کند. اما هیچ انکار نمی کند که آیکن ها به شما کمک می کند تا قصد داشته باشید و سایت را بسیار ساده تر مرور کنید.

 

 

کلیه رفتارها را تشویق می کند

ناوبری می تواند فراتر از نوار منو بالا باشد. همچنین می تواند شامل پیوندهای داخل بدن صفحه یا نوار کناری باشد که به کاربران کمک می کند که از طریق یک وبسایت حرکت کنند. اگر آیکون ها به نظر می رسند، آیکن ها برای پیوندهای بدن نیز عالی هستند. به عنوان مثال در صفحه اصلی Media Temple چند جدول با پیوندهای “خواندن بیشتر” در رنگ های مختلف پیدا خواهید کرد. این پیوندها همه آیکون فلش سمت چپ را به سمت راست هدایت می کنند. این نماد رایج برای معنای وب است که به صفحه بعدی منتقل می شود. اکثر مرورگرهای وب دارای دکمه های برگشت و دکمه های جلو هستند. دکمه برگشت به سمت چپ و جلو به سمت راست اشاره می کند و این دکمه ها کاربران را در تاریخچه مرورگر خود مرور می کند. بنابراین هر فلش راست رو به طور معمول به دنبال حرکت به جلو به صفحه بعدی است. رسانه معبد از این به نفع خود در روش ظریف و قابل توجه استفاده می کند. یکی از موارد برجسته در صفحه ناوبری در صفحه، دکمه Call to Action است، به اختصار CTA. آیکن ها می توانند به خوبی برای CTA هایی کار کنند که برای هدف خاصی کار می کنند. به عنوان مثال جی کوئری دارای یک دکمه دانلود برجسته در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی است. این دکمه CTA شامل نماد دانلود در کنار متن است. این به شما این امکان را می دهد که دکمه مربوط به دانلود فایل ها باشد. اما دکمه های شما همیشه نیازی به ایجاد یک عمل در مرورگر ندارند. CTA فقط می تواند به یک صفحه دیگر مرتبط با محصول یا سرویس شما منجر شود. آیکون ها می توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا به فروش دکمه کمک کنند و بازدیدکنندگان را به کلیک برساند. ResumeBaking یک نمونه فوق العاده است که CTA آنها با آیکون هایی با فلش های منحنی احاطه شده است. این آیکون های سفارشی به فروش دکمه و محصول با درخواست کاربر کلیک کنید. اما آنها بر اساس ویژگی هایی مانند ایجاد رزومه رایگان، اشتراک گذاری آن در اینترنت و ارائه پیشنهادات شغلی فروش می کنند. بله این ها کمی مبهم هستند اما کار می کنند. بسیاری از کاربران فقط آیکون ها + فلش ها را مشاهده می کنند و بر روی دکمه بر اساس توجه کلیک می کنند.

 

توصیفات فرم

هر وبسایت نوع خاصی از فرم دارد که آیا فرم ثبت نام ایمیل، فرم ورود به حساب کاربری یا حتی یک فرم تماس اولیه است.
آیکون ها می توانند با فرم های زوج شده برای ایجاد اعتماد و تشویق رفتار کاربر مورد استفاده قرار گیرند. فرم شامل یک آیکون پاکت کوچک در کنار فرم است تا نشان دهد که چه چیزی برای آن برای جلب توجه می کند. این نیز برای اطلاعات تماس تلفنی شرکت و لینک های رسانه های اجتماعی درست است. برای توصیف محتوای اطراف استفاده از آیکون ها استفاده می شود. و از آنجاییکه تصاویر به راحتی قابل درک از کلمات هستند، آن را حس می کند که آیکون را روشن و آسان به نقطه در یک نگاه. تکنیک دیگری که من دوست دارم این است که طراحان آیکون ها را به فیلدهای ثبت نام خود اضافه کنند. این کار بسیار خوب است اگر فرم بیش از ۳-۴ ورودی داشته باشد و کاربر نیاز به پر کردن تمام زمینه ها دارد. من یک نمونه عالی در صفحه محاکمه WebDAM پیدا کردم که از هر آیکون سفارشی استفاده می کند. این آیکون ها فوق العاده هستند و با واسط با هم ترکیب می شوند. به علاوه آنها به کاربر کمک می کنند به سرعت متوجه شوند که کدام فرم درخواست می کند. از آنجا که برچسب های زمینه در داخل فرم قرار می گیرند، پس از وارد کردن برخی اطلاعات، برچسب ها از بین می روند. این می تواند پس از وارد کردن بعضی از داده ها گیج کننده باشد و فراموش کنید که همه فیلدها برای چه هستند. من فقط توصیه می کنم اضافه کردن آیکون مانند سایت شما دارای بیش از ۳-۴ زمینه مختلف در فرم است.

 

 

ویژگی ها و اشاره گرها

هر راه اندازی جدید، کسب و کار کوچک یا webapp مجموعه ای از ویژگی ها و دلایل برای گرفتن مردم در سایت است. شما می توانید این ویژگی ها را لیست کنید، اما معمولا مخاطبان را تنها می آورند. در عوض سعی کنید آیکون ها را برای توضیح ویژگی ها و رفتارهای معمول توضیح دهید. کلیه محصولات باید راحت تر درک کنند تا افراد بتوانند از صفحه بیشتر بدانند. به عنوان مثال، آیکون های LightCMS را ببینید. آنها فوق العاده نازک و روشن هستند، به طوری که آنها به راحتی به صفحه می آیند. اما آنها همچنین ویژگی ها را روشن می کنند و به خوانندگان کمک می کنند تا صفحه اصلی را به سرعت از بین ببرند. این آیکون ها به تنهایی ممکن است کسی را در LightCMS فروخت. اما آنها می توانند به روشن کردن آنچه که پلتفرم می پردازند و چرا مفید باشد کمک کند. یک طراحی سایت بسیار مشابه در صفحه ویژگی Disqus با آیکون های سفارشی در کنار ویژگی های مختلف وجود دارد. من واقعا این طراحی وب سایت را دوست دارم چون آیکون ها به زیبایی با نام تجاری Disqus ترکیب شده اند. و حتی اگر Disqus این آیکون ها را از ابتدا ساخته باشد، مطمئنا لازم نیست. بسیاری از آیکون های رایگان وجود دارد که می توانید آنها را برای هر چیزی که نیاز دارید دانلود و استفاده کنید.

 

بسته شدن

آیکن ها بخشی طبیعی از تمام رابط های نرم افزار دسکتاپ به وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه است. اما طرح ها و سبک ها به طور مداوم در حال تغییر هستند، بنابراین مهم است که با آخرین روند ها به روز باشید. امیدوارم که این مقاله بتواند به شما کمک کند تا تجربیات زیادی از آیکون ها برای قسمت های مناسبت ایجاد کنید. و اگر شما فکر می کنید که از یک فونت آیکون استفاده کنید، قطعا از طریق راهنمای ما در مورد موضوع صحبت کنید.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
رابط کاربری انواع طراحی سایت بر اساس رابط کاربری

زمان مطالعه: 4 دقیقه انواع طراحی سایت به روش های مختلف طراحی سایت در نگاه طراحی رابط کاربری و طراحی های بصری اشاره دارد. در یک تعریف کلی طراحی ...

بیشتر بخوانیم
طراحی بنر تبلیغاتی رازهای طراحی بنر تبلیغاتی موفق

زمان مطالعه: 4 دقیقهبنر تبلیغاتی یکی از راههای تبلیغات در سایت های پرترافیک برای بیشتر دیده شدن وبسایت شماست. برای مثال ممکن است شما در سایت های خبرگزاری یا ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.