زمان مطالعه: 7 دقیقه

زیبایی طراحی سایت وردپرس در این است که چگونه آسان است برای انطباق برای وظایف مختلف. می توان آن را فقط با چند خط کد گسترش داد. در این پست، ما 10 قطعه کوتاه را بررسی خواهیم کرد که تم وردپرس شما را بهینه سازی و بهینه سازی می کند. شما می توانید تمام این نکات کد را به فایل functions.php در تم وردپرس خود اضافه کنید.

 

 

محدود کردن تعداد ورد در برش

یکی از چیزهایی که می تواند در موضوعات مجله وردپرس اشتباه باشد این است که کاربران قبل از تگ بیشتر کلمات زیادی دارند. مطمئنا، آنها می توانند نمونه برداری را در زمینه اختصاص داده شده انجام دهند، اما در یک وب سایت که دارای صدها پست است و در آن متن بالای تگ بیشتر همواره به عنوان گزیده مورد استفاده قرار گرفته است، بازگشت به ایجاد گزیده ای برای همه این نوشته ها توسط دست خواهد شد دست و پا گیر. در این مورد، با استفاده از این کد می توانیم تعداد کلمات موجود در گزیده را محدود کنیم:

 

یک فاویکون را با استفاده از قلاب وردپرس اضافه کنید

قلابها به ما اجازه می دهد تا بدون استفاده از الگو، کد سفارشی را وارد کنیم. این به ما انعطاف پذیری زیادی می دهد، زیرا در حال حاضر، هر زمان که ما نیاز به تغییر چیزی، ما فقط باید تابع که به یک قلاب خاص وصل شده است را تغییر دهید. برای مثال، می توانید یک فاویکون را به وب سایت خود اضافه کنید بدون اینکه فایل file header.php را لمس کنید، فقط با متصل کردن یک تابع به قلاب wp_head:

فایل favicon.ico باید در ریشه تم شما قرار گیرد. ما اکنون از قلاب عمل استفاده می کنیم، که یک تابع است که در نقاط خاصی در طی اجرای اعداد توسط هسته وردپرس به وجود می آید. در این مورد، قلاب باعث می شود هر گونه تابع که به آن در هنگام صفحه در مرورگر راه اندازی شده است. اما هنگام ذخیره یک پست، ثبت نام کاربر و غیره، دیگر قلاب ها می توانند باعث شوند. برخی از تم ها حتی قلاب های عمل خود را دارند، که، مانند کاراکتر اصلی اصلی وردپرس، می تواند برای اجرای توابع در نقاط خاصی از اعدام استفاده شود.

تشخیص صفری در iOS

امروزه وب سایت ها با استفاده از تکنیک های مختلف نسخه های تلفن همراه را ارائه می دهند. وردپرس راهی مطمئن برای بررسی مرورگر تلفن همراه Safari ارائه می دهد تا بدانید زمانی که یک بازدید کننده از iPhone یا iPad استفاده می کند. وردپرس متغیر $ is_phone را در داخل تنظیم می کند و می توانید آن را برای جایگذاری یک جدول سبک جایگزین، نمایش محتوای جایگزین یا نمایش یک فرمت ویدیوی دیگر استفاده کنید. در مثال زیر، متغیر $ is_iphone اجرا می شود و بسته های مختلف متن به تنهایی اعمال می شود:

 

حذف عناصر از سربرگ

وردپرس چندین چیز را در قسمت سر اجرا می کند. به طور خاص، متا تگ ژنراتور، پیوند RSD و لینک wlwmanifest برای بسیاری از کاربران بسیار مفید نخواهد بود:

 

بعضی از وبلاگ نویسان می گویند شما باید از متا تگ ژنراتور خلاص شوید تا هیچ کس نمی تواند بگوید کدام نسخه از وردپرس که شما استفاده می کنید. اما به یاد داشته باشید، همیشه باید از آخرین نسخه به هر حال استفاده کنید. اگر شما نیازی به قابلیت XML-RPC ندارید، می توانید لینک RSD را حذف کنید (خط دوم در قطعه بالا). همانطور که اگر از Windows Live Writer استفاده نکنید، می توانید عنصر سوم را با خیال راحت حذف کنید.

 

تغییر مسیر وردپرس به FeedBurner

این فوق العاده است که وردپرس خوردها را از جعبه ارائه می دهد. اما اگر شما می خواهید آمار مربوط به مشترکین شما، شما باید از FeedBurner یا یک سرویس مشابه استفاده کنید. برای هدایت فید خود به یکی از این موارد، از قطعه زیر استفاده کنید.

 

نمایش تصاویر برجسته در خوراک

برای تشویق مشترکان برای بازدید از وبسایت خود، به جای دادن آنها فقط از طریق خوراک RSS خود محتوا را مصرف کنید، ممکن است بخواهید فقط تصویر گزینشی و برجسته ای از پست ها را نمایش دهید. اما وردپرس به طور پیش فرض تصویر نمایشی را در خوراک RSS نمایش نمی دهد. برای انجام این کار از کد زیر استفاده کنید. شما حتی می توانید HTML را به آن اضافه کنید.

 

 

نمایش محتوا فقط به مشترکین RSS

برای افزایش اشتراک به خوراک RSS شما می توانید هدیه ای را که فقط برای آنها در دسترس است ارائه دهید. کد زیر کد کوتاه جدیدی را ایجاد می کند تا محتوای آن را بسته شود تا آن را از بازدیدکنندگان منظم پنهان کند اما نه از مشترکین RSS.

 

 

نمایش محتوا فقط برای کاربران وارد شده

به همین ترتیب، شما می توانید محتوا را فقط برای کاربران ثبت شده وب سایت خود نمایش دهید. کد زیر کد کوتاه جدیدی را ایجاد می کند تا محتوای آن را بسته شود تا آن را از بازدیدکنندگان گاه به گاه پنهان کند اما کاربران وارد نشده باشند.

 

 

لینک های نمایش برای اشتراک گذاری پست ها در شبکه های اجتماعی

اگر به دلایلی نمیخواهید از فیس بوک، توییتر و دیگر دکمههای شبکههای اجتماعی برای اشتراکگذاری پستها استفاده کنید، میتوانید لینکهای خود را با کد زیر اضافه کنید، شاید با استفاده از آن در کنار یکی از آیکون مجله Smashing Magazine مجموعه ها، مانند طعم دهنده ها. در اینجا، با استفاده از تابع the_content، محتوا را فیلتر می کنیم. اما بر خلاف آنچه که ما انجام دادیم، زمانی که طول گزاره را تنظیم کردیم یا متا تگ ژنراتور را حذف کردیم، ما نمی خواهیم آن را بازنویسی کنیم، بلکه پیوند های خود را به آن اضافه کنیم. بنابراین، این فیلتر محتوای اصلی ارسال را باز می کند، لینک های شبکه های اجتماعی ما را درست پس از آن لینک می کند.

 

 

این کد لینک ها را هر دو در نمای کامل پست ها و صفحات بایگانی (مانند صفحات رده و برچسب) اضافه می کند. اگر می خواهید آنها فقط در نمای کامل پست ها ظاهر شوند، سپس قبل از اضافه کردن $ post به موارد زیر اضافه کنید:

 

if( !is_singular() ) return $content;

 

اضافه کردن لوگو به ورود به صفحه

برای اضافه کردن لوگوی خود به صفحه ورود به سیستم برای مدیران، از hook action login_head استفاده کنید که تمام توابع مرتبط را که در عنصر سر صفحه ورود به آن پیوست شده است، اجرا می کند. ما دو چیز را در اینجا انجام می دهیم: تغییر لوگو و تغییر لینک که به آن اشاره می شود.

 

 

افکار بسته

ما شاهد چگونگی سفارشی کردن پیوندهای اجتماعی و آیکون های وردپرس، نحوه نمایش محتوا فقط به کاربران وارد شده، نحوه سفارشی کردن خوراک RSS و موارد دیگر شده ایم. اما مهمترین چیزی که باید برداشته شود این است که شما می توانید در این راه بی پایان ساخت. به عنوان مثال، شما می توانید لینک های شبکه های اجتماعی را فقط در خوراک خود اضافه کنید، یا آرم خود را به پایین خوراک اضافه کنید، یا صفحه ورود به سیستم را با استفاده از CSS سفارشی کنید، تا فقط چند فرصت نام گذاری شود. قلاب ها و فیلتر های عملیاتی ابزار موثر برای افزایش توان خروجی یک تم هستند، چه در پایگاه داده یا در مرورگر بازدید می شود. شما می توانید در مورد اقدامات و فیلتر ها در کدکس طراحی سایت وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

نظر در مورد “بهینه سازی طراحی سایت وردپرس شما

  1. یکم ترجمه ها بصورت تحت اللفظی انجام شده . پیشنهاد میکنم برگردان های فارسی بصورت روان تر انجام بشه .
    ممنون از تلاشتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

امنیت وردپرس چک لیست امنیت وردپرس

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه سایتهای زیادی از قالب وردپرس آنلاین استفاده می کنند. پشتیبان وردپرس باید برای محافظت ااز اطلاعات سایت،کلیدی برای امنیت داشته باشند. چک لیست امنیت وردپرس ...

کپی کردن صفحه یا پست در وردپرس با یک کلیک

زمان مطالعه: 5 دقیقهبه تازگی یکی از خوانندگان ما پرسید که آیا ممکن است یک صفحه طراحی سایت وردپرس را با یک کلیک کپی کنیم؟ ایجاد یک پست یا ...

10 پلاگین ساخت منوی مفید برای وردپرس

زمان مطالعه: 8 دقیقهمنوها یکی از ساده ترین راه ها برای زنده ماندن طراحی سایت WordPress شما هستند. این به طور عمده به این دلیل است که آنها نسبتا ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.