بهینه سازی جستجو با کمک نردبان سئو

برای موفقیت در بهینه‌سازی جستجو، باید به درجه بالایی از وضوح کلیدواژه‌ها دست یابید، که این کار عمدتا با متن لینک ورودی امکان پذیر است، منظور از بیان این موضوع این است که، کلید واژه هدف اصلی خود را به دقت انتخاب کنید. بنابراین آیا شما باید به دنبال کلمات کلیدی با محبوبیت بسیار بالا بگیرید؟ یا فقط به دنبال کلمه کلیدی  خود که باعث پیشرفت دربهینه سازی موتور های جستجو می شود باشید؟  نردبان سئو از هر دو روش برای یک استراتژی کلید واژه ساده و متمرکز استفاده می‌کند.

نردبان سئو

 

زمانی که محتوای خود را برای “جستجوی دوستانه” آماده می‌کنید، باید یک گزینه کلیدی برای کلید واژه داشته باشید. حتی گوگل به وب مستر توصیه می‌کند که، به این موضوع فکر کند که کاربران چه چیزی تایپ می‌کنند، تا صفحات شما را پیدا کنند، و اطمینان حاصل کنید که سایت شما در واقع شامل آن کلمات درون محتوای خود می باشد. اجازه بدهید تعدادی از اشتباهات وب مستران را، هنگام بهینه سازی کلمات کلیدی بیان کنیم.

تعدد کلید واژه ها و دوری از نردبان سئو 

در روز های بد گذشته، که سئو درباره پر کردن صفحات با تعدادی کلمات کلیدی،نوعی تکنیک و استراتژی خاص محسوب می شد،تقریبا همه از این روش استفاده می کردند. اما اکنون این روش دیگر کارایی ندارد. در حقیقت ، تنها راه  استفاده بهینه از یک کلید واژه در این روزها از طریق تمرکز و ثبات است، و این ویژگی هم در خود صفحه وجود دارد و هم در همه لینک های صفحه. طبق آن چه گفته شد، تمرکز بر روی دو چیز در یک زمان غیر ممکن است، و این موضوع به خصوص در مورد استراتژی کلید واژه شما صدق می کند! بهترین رویکرد  ساختن لینک ها با کلمه کلیدی ثابت در هر صفحه است. مطمئنا عبارت کلید واژه می‌تواند در طول زمان تغییر کند، اما حتی در تغییر آن ، ثبات باید هدف شما باشد.

مطلب مرتبط: انتخاب کلمات کلیدی مناسب در سال ۲۰۱۹

استفاده از کلید واژه های محبوب در سایت 

قطعا  شما عاشق این هستند که، در صفحه اول موتور های جستجو، برای برخی از کلمات کلیدی مانند”پشتیبانی مشتریان” دیده شوید، اما این موضوع برای مدت طولانی اتفاق نخواهد افتاد، اگر این هدف کلیدواژه شما باشد. شما قصد دارید در صفحه ۳۰ نتایج جستجو بخواهید بود، یعنی جایی که تقریبا هیچ ترافیکی در آن وجود ندارد! صفحه جدید شما تنها در حال وارد شدن به این بازی است، و می‌تواند سال ها با رقیبان شما در این حوزه رقابت کند. در این میان هیچ ملاقاتی برای تمام تلاش خود نخواهید داشت! ladder of seo

کلمات کلیدی ضعیف و نقش آن در نردبان سئو 

فرض کنید شما انتظارات خود را پایین آورده، و تصمیم گرفته‌اید که کلید واژه ای را انتخاب کنید، که دارای ترافیک کمتری باشد، و همچنین رقیبان کمتری آن را انتخاب کرده باشند. حدس می زنید چه اتفاقی می افتد؟ رقابت چندانی وجود ندارد، زیرا کلید واژه انتخابی شما به سادگی محبوبیت ندارد . مطمئنا  شما می‌توانید یک رتبه خوب را خیلی سریع به دست آورید، و یک قطره کوچک از ترافیک را نیز دریافت خواهید کرد. اما این تمام چیزی است که از کلیدواژه انتخابی خود خواهید دید! تبریک می‌گویم، حالا شما پادشاه یک واژه کلیدی خاص هستید. اما باید توجه داشته باشید، میزان محبوبیت این کلمه کلیدی ممکن است بین کاربران کم باشد، و علت این که وب مستران دیگر آن را انتخاب نکرده اند، شاید به خاطر عدم جستجوی کاربران باشد.

نردبان سئو یکی از روش های ساده ولی کارآمد

طبق آن چه در این مقاله گفته شد، فکر می کنید بهتر است چگونه کلید واژه خود را انتخاب کنید؟ کلمه کلیدی خیلی محبوبی را انتخاب کنید، و سایت شما در صفحات دور افتاده ای قرار بگیرد؟ و یا این که کلمه کلیدی غیر محبوبی انتخاب کنید، و پادشاه آن کلمه کلیدی باشید؟
در ابتدا  این کار با تلاش برای محاسبه KEI انجام شد، KEI شاخصی است که سعی می‌کند مشخص کند کدام کلمات کلیدی نسبت به سایر کلید واژه ها محبوبیت نسبتا بالایی دارند؟ مشکلی که در این رویکرد وجود دارد این است که، تمامی کلمات کلیدی برتر اکنون به شدت رقابتی هستند. این موضوع مثل تلاش برای انتخاب یک نام دامنه خوب است، زمانی که همه دامنه‌های سطح مشترک برداشته شده‌اند. آنالیز KEI یک بن‌بست است، که ممکن است به سادگی یک مسیر برای برنده شدن بر روی کلمات کلیدی محبوب فراهم نکند. اما یک راه برای بدست آوردن کلمات کلیدی با محبوبیت بالا، در طول زمان و بدون قربانی کردن مزایای ترافیک کلمات کلیدی  وجود دارد . من آن را “نردبان سئو” می نامم. نردبان سئو به طور موثری کلید واژه های انتخابی را به کار می برد. این تکنیک نه کلاه سیاه است، و نه حتی نادرست. در واقع پس از این که در مورد آن فکر می‌کنید، متوجه می شوید که کاملا مشهود است.

نردبان سئو و افزایش رتبه
با انتخاب یک کلمه کلیدی بسیار محبوب شروع کنید، این کلید واژه ” ایده‌آل ” شما است. سپس کلمات کلیدی اضافی را به عبارت اضافه کنید، یک لیست را با هر مورد افزایش در ویژگی مشخص کنید؛ تا زمانی که آخرین مورد شما یک عبارت ۳ یا ۴ کلمه ای باشد، از محبوبیت جستجوی پایین تری برخوردار باشد.  به عنوان مثال ، به جای انتخاب غیر ممکن برای رسیدن به کلید واژه “پشتیبان ” ، چند پله دیگر از قبیل ” نرم افزار پشتیبان ” و سپس ” نرم افزار پشتیبان رایگان ” ایجاد کنید. نردبان کلیدواژه شما در حال حاضر سه پله دارد:

  • پشتیبان: عبارت کلمه کلیدی ایده‌آل شما
  • نرم‌افزار پشتیبان : کلمه کلیدی شما
  • نرم‌افزار پشتیبان رایگان: هدف اولیه کلمه کلیدی شما

عبارت “هدف اولیه ” شما نرم‌افزار پشتیبانی رایگان خواهد بود. به جلو حرکت کنید، و تمام عبارت را در صفحه خود، بهینه‌سازی کنید. ایجاد ارتباط را هدف قرار دهید. شما متوجه خواهید شد که ترکیب سه کلمه بسیار ساده‌تر است، و مقداری از جریان ترافیک را به شما نزدیک می‌کند. حالا بخش مهمی را به خود اختصاص دهید، به محض این که به صفحه اول رفتید، آن جمله را رها کنید . به جای آن نردبان کلیدواژه را بالا ببرید و شروع به ترویج عبارت بعدی ( کوتاه‌تر و گسترده‌تر) کنید. در طول زمان، شما شروع به دست یابی به موفقیت از کلمات کلیدی رقابتی می کنید، که در بالای نردبان قرار دارند. این مساله بسیار مهم است، زیرا تلاش‌های ایجاد لینک های اولیه برای شما ترافیک کسب‌وکار تامین خواهد کرد، در حالی که ارتباط مستقیم کلید واژه را برای کمک به تعیین موقعیت هدف خود و کلمات کلیدی “ایده‌آل ” در طول زمان فراهم خواهد کرد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

سئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO Checklist)  کمک می‌کند ...

بهینه سازی فایل htaccess ۲۲ دستور کاربردی برای بهینه سازی فایل htaccess

آموزش htaccess، یکی از مطالب پیشرفته مجله آوای دانش پیام آوا میباشد که قرار است بسیار کاربرد و بهینه به این موضوع بپردازد. اگه در مورد این فایل اطلاعاتی ...

بیشتر بخوانیم
گوگل دیسکاور گوگل دیسکاور چیست؟ تمام آنچه باید از دیسکاور بدانید

گوگل دیسکاور یکی از جدیدترین و کاربردی ترین بخش های راه اندازی شده توسط گوگل می باشد که امکان نمایش آن تنها از طریق گوشی های موبایل و با ...

بیشتر بخوانیم
آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.