بهترین ابزارهای همکاری آنلاین
زمان مطالعه: 11 دقیقه

در کسب و کار آنلاین، ما به میزان زیادی با کار گروهی، همکاری و بهره وری مواجه خواهیم بود و اصولا توسط همکاری مؤثر در کار گروهی، تعریف و شناخته میشویم. زمانی که تیم ها پایه و اصول خوبی برای همکاری داشته باشند، کمتر وقت خود را برای ایمیل ها و انجام کارها از دست می دهند. یک پایه ی قوی می تواند توسط ابزار های همکاری آنلاین مناسب و دقیق ایجاد شود، که نه تنها به بهره وری هر چه بیشتر کمک می کند بلکه در نتیجه، پروژه های موفق تری را ایجاد می کند.  در مقاله ی پیش رو ابتدا قصد داریم تا نگاهی به مفهوم همکاری آنلاین و ابزارهای این زمینه داشته باشیم و همچنین به بحث و بررسی پیرامون ارتباط ابزارهای همکاری آنلاین مناسب در ثمره ی کسب و کار آنلاین خواهیم پرداخت. و همچنین لیستی از بهترین و برترین ابزارهای همکاری آنلاین در سال ۲۰۱۹ و توضیحی مختصر از هر یک در اختیارتان قرار خواهیم داد.

ابزار های همکاری آنلاین چیست؟

تصور کنید تیم های مدیریتی را از یک بخش از جهان و طراح، نویسنده، توسعه دهنده یا تیم بازاریابی تان را در دیگر نقاط جهان داشته باشید. چگونه می توانید با همکاران راه دور خود به طور مرتب و راحت همکاری کنید؟ آن ها را در یک مسیر مدیریت کنید و چگونه اطمینان حاصل می کنید که آخرین به روزرسانی ها و تغییرات پروژه را دریافت می کنید؟ این مشکلات نه تنها برای کارمندان در کسب و کار آنلاین از راه دور، بلکه برای تیم های داخلی نیز می تواند چالش برانگیز باشد. به لطف ابزار های همکاری آنلاین می توانید در مدیریت کسب و کارهای کوچک و بزرگ و در مدیریت گردش کار عملکرد مناسبی داشته باشید. ابزارهای همکاری بسیاری در بازار امروز وجود دارد. نرم افزار همکاری آنلاین فقط برای کارکنان راه دور ساخته نشده است، بلکه این، ابزاری ست ارزشمند برای هر کسب و کاری که تمایل به کارآمد تر و مؤثرتر بودن دارد. به گروه ها قدرت بهینه سازی منابع، اجرای پروژه ها، ترویج شفافیت و دست یابی به همکاری بی نظیر را اعطا می کند.

ویژگی های کلیدی در ابزار همکاری آنلاین چیست؟

اول از همه، یک ابزار همکاری آنلاین برای کسب و کار ، راهی آسان برای چگونگی همکاری با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن است. برخی از ویژگی های مفید مانند تقویم، قابلیت آپلود اسناد، ارسال اعلان ها از طریق ایمیل و سایر به روز رسانی ها را دارد. بنابراین، اگر شما عمدتا بخواهید همکاری خوبی داشته باشید، نرم افزار همکاری شما باید امن و دارای ویژگی هایی باشد که رسیدن به اهداف شما را تضمین کند. مهم است که ابزار انتخابی شما دارای قابلیت مناسب باشد.

همکاری آنلاین چگونه به کسب و کار کمک می کند؟

برای مشاهده و ملاقات با کارمندانی که در سراسر جهان برای یک پروژه واحد کار می کنند بسیار معمول است. همکاری آنلاین به منظور حذف فاصله بین کارکنان با توجه به مکان های دور، ملاقات مؤثر آنلاین و ایجاد اطمینان از این که آنها با هم در همان زمان در همان صفحه کار می کنند، استفاده می شود. و کمک خواهد کرد که پروژه ها سریع تر اجرا شوند و ارتباطات بین کارمندان بهبود یابد. در ادامه فهرستی از ابزارهای همکاری آنلاین برای کسب و کار را بررسی خواهیم.

ابزارهای همکاری آنلاین در سال 2019

ابزارهای مدیریت پروژه

proofhub

اگر شما تا به حال به ابزار مشارکت و سیستم مدیریت پروژه نظر کرده اید، . پس بدون شک از “ProofHub شدید. این یک نرم افزار پیشرفته مشارکت آنلاین برای مدیریت پروژه است. این یک مکان برای اداره کسب‌وکار شما و برنامه‌ریزی همه چیز در پروژه تان و کارآمدتر بودن کارتان می باشد. همکاری با مشتریان و  تیم ها را آسان تر می کند و باعث تحویل به موقع پروژه می شود. شما می توانید به راحتی وظایف را به افراد محول کنید، و با تعریف این که هر شخص چه کاری را انجام دهد مسؤلیت ها و نقش های متفاوتی به آن ها بدهید. و این گزینه که وابستگی های مربوط به وظایف را تنظیم می کند و اثبات اسناد، باعث می‌شود که برنامه‌ریزی فعالیت‌های پروژه تان آسان‌تر شود.

ProofHub app

ابزار ارتباطات

Skype

اسکایپ یک پیام‌رسان فوری، یک اپلیکیشن تماس و یک ابزار ارتباطی محبوب است. این برنامه امکان ایجاد ارتباط تصویری و صوتی را بین دستگاه متعدد مانند لپتاپ و موبایل را فراهم می کند. از طریق این ابزار گروه های خود را با قابلیت تماس ویدیوئی در کنار یکدیگر جمع کنید و با استفاده از اشتراک گذاری صفحه نمایش آنلاین عالی را ارائه دهید.شما می توانید تماس های رایگان یا کم هزینه محلی یا بین المللی را انجام دهید.

Hipchat

این ابزار برای ارتباطات تیمی طراحی شده است و به تیم کمک می کند تا کارایی بیشتری داشته باشند و همچنین باعث آسان تر شدن گفتگوی خصوصی داخلی و پیام رسانی سریع می شود. شما می توانید یک گروه چت کردن با تیم جهت جلوگیری از سوء تفاهم و انصراف از خدمات، ایجاد کنید. برای جلوگیری از دردسر و مشکلات، Hipchat مکالمات کاربرن را برای رسیدگی های بعدی، آپلود و همکاری در اسناد و وظایف ذخیره می کند.

Hangouts

گوگل در زمینه همکاری پیشرفت کرده است. Hangouts یک ابزار همکاری برای ارتباطات تجاری است که تماس صوتی و تصویری را برای کاربران ارائه می دهد. با چت Hangouts شما می توانید اتاق های گفتگو را برای چت سریع و اشتراک گذاری فایل ها با اعضای تیم ایجاد کنید. تیم می تواند با پیام مستقیم ارتباط برقرار کند و همواره متصل باشند

Flock

Flock یک روش یکپارچه و آسان برای ارتباط با تیم‌هایی است که بهره‌وری تیم را با کاهش پست‌های الکترونیکی افزایش می‌دهد. به عنوان یکی از بهترین ابزارهای همکاری آنلاین و کسب و کار آنلاین، شما از طریق این برنامه می توانید با تیم خود در ارتباط با پیام ها، تماس های ویدئویی، مدیریت پروژه ها با کارهای روزانه، بحث گروهی، نظرسنجی ها و یادآوری ها و ادغام برنامه های مورد علاقه خود ارتباط برقرار کنید.

Chanty

Chanty یک جایگزین مقرون به صرفه برای پیام رسان کسب و کار شما است. به تیم ها کمک می کند تا روابط سالم را پرورش دهند در حالی که روش همکاری اعضای تیم را بهبود می بخشد. ارتباط تیم خود را شفاف و در دسترس قرار دهید. با نمایش پیام های فوری با حجم زیادی از فضای ذخیره سازی، سابقه جستجوی نامحدود و به اشتراک گذاری فایل مفید شما می توانید از یک ارتباط یکپارچه با تیم خود لذت ببرید. الگوریتم Al  پاسخ‌های ذخیره‌شده شما در تایپ را پیش‌بینی می‌کند و مزایای اضافی تماس های صوتی و تصویری، رونوشت صوتی و ترکیب را فرهم می کند.

همچنین چت بات ها گزینه ای عالی برای ارتباط با کاربران در خارج از ساعات کاری است.

ابزار طراحی

Mockplus iDoc

Mockplus iDoc یک ابزار قدرتمند طراحی محصول برای طراحان و مهندسان است. Mockplus iDoc به اتصال کل جریان کار طراحی محصول کمک می‌کند. این امکان وجود دارد که طرح را به صورت Sketch، Photoshop یا Adobe XD صادر کنید و مشخصات را به صورت خودکار مشاهده کنید. ایجاد نمونه های تعاملی و متحرک همکاری طراحی را آسانتر کنید. ویژگی های اصلی:

  • بیرون بردن طرح ها با یک کلیک از  Sketch و XD و PS
  • ایجاد مشخصات دقیق دارایی ها و قطعه کد ها
  • نمایش وظایف طراحی و گردش کار به طور کامل
  • نظرات درست در مورد طرح‌ها برای دادن بازخورد فوری
  • ساخت نمونه‌های اولیه تعاملی با فایل‌های طراحی واقعی 

mockplus iDoc tool

Viewflux

همکاری بهتر باعث طراحی بهتر می شود. Viewflux یک ابزار برای مدیریت کسب و کارهای کوچک و کارمندان از راه دور است که به شما امکان می دهد همه پروژه های خود را در یک مکان ببینید. حالا می‌توانید با مشتریان خود به صورت بصری ارتباط برقرار کنید و بازخورد بصری بگیرید تا همه سهامداران در طول فرایند طراحی حضور داشته باشند.

Sketch

Sketch عمدتا برنامه ای حرفه ای برای طراحی وب است زیرا به یک ابزار کامل برای اهداف طراحی تجربه کاربری تبدیل شده است. از عناصر طراحی تکراری استفاده می کند تا طراحان بتوانند یک بار طراحی کنند و از آن در هر جایی بهره ببرند. شما می توانید برخی از نماد های تو در تو را در Sketch بیابید تا عناصر طراحی انعطاف پذیر را به سهولت ایجاد کنید.

Adobe

این ابزار تمام راه حل های یک طراحی UI/UX را برای طراحی وب سایت ه و برنماه های تلفن همراه دارا می باشد. ادوبی XD  هم برای مک و هم برای ویندوز طراحی شده است. طراحان می‌توانند این برنامه را با ابزارهای مورد علاقه خود مانند Dropbox و Avocode مرتبط کنند. به طراحان اجازه می دهد که از چیدمان استاتیک به نمونه های اولیه تعاملی، با یک کلیک تغییر وضعیت دهند.

Invision

InVision یک نرم افزار نمونه سازی جامع برای طراحی رابط کاربر برای برنامه های کاربردی تلفن همراه و محصولات تعاملی دیجیتال است. این ابزار به کاربران این امکان رامی‌دهد که با هم هم‌کاری کنند، wireframes را آپلود کنند، طراحی کنند، بازخورد را به صورت یکپارچه و کارآمد تست کنند. با این ابزار، شما می‌توانید پروژه‌های خود را از یک داشبورد مدیریت کنید و یکپارچه کل فرآیند طراحی را در یک مکان هدایت کنید. مشتریان می توانند بازخورد فوری را در قالب نظرات ارائه دهند.

Canva

Canva یک ابزار طراحی گرافیکی ساده برای ساخت محتوای تصویری استشمامی‌توانید در عرض چند دقیقه طراحی‌های منحصر به فرد ایجاد کنید و آن را با تیم خود به اشتراک بگذارید. هم‌کاری با تیم‌ با این ابزار بسیار آسان‌تر است. طراحان می‌توانند طرح‌های خود را با هر کسی به اشتراک بگذارند و دیگر اعضای تیم می‌توانند نظرات خود را ارائه دهند. از هزاران طرح موجود برای طراحی یک الگوی سفارشی استفاده کنید.

ابزار مستند سازی

 Google Docs

 Google Docs یک روش ساده دیگر برای هم‌کاری با یک تیم کوچک یا بزرگ است. شما به راحتی می توانید به اشتراک بگذارید، ویرایش کنید، و در نهایت، هر نوع اسنادی را منتشر کنید، صفحات گسترده و سخنرانی ها را ایجاد کنید. همه چیز در اینجا رایگان و آسان برای استفاده است. و هنگامی که حالت آفلاین را در اسناد Google خود تنظیم کرده اید، برای استفاده از اسناد، نیازی به اتصال به اینترنت ندارید.

 Dropbox Paoer

این یک ابزار همکاری آنلاین همه فن حریف است زیرا شما می توانید بر روی همه چیز از ویدیو و تصاویر به کد و صدا کار کنید.شما می توانید اسناد جدید ایجاد کنید یا موارد موجود موجود را ویرایش کرده و با تیم خود در زمان واقعی کار کنید. اگر شما یک حساب Dropbox دارید، می توانید از مقاله رایگان استفاده کنید.

Office online

آفیس آنلاین نسخه رایگان مایکروسافت است که در آن شما هسته آفیس که شامل اکسل، پاورپوینت، ورد و Onenote است را دریافت می کنید. با این حال، تمام ویژگی ها به صورت رایگان در دسترس نیستند، اما کاملا مقرون به صرفه است. اسناد پایه ای و ویرایش در نسخه رایگان در دسترس و متناسب با نیاز های شما هستند. اسناد، سخنرانی ها، ارتباطات و کارهای بزرگ انجام شده را ذخیره کنید.

collaborate with office onlinee

GitHub

کلید موفقیت هر پروژه مستند سازی درست و مناسب است. GitHub برای تیم‌ها ساخته شده‌ است تا از طریق مسائل با یکدیگر کار کنند و در طول مسیر از یکدیگر یاد بگیرند. در این ابزار شما می توانید با استفاده از نوشتن کد، آشفتگی ها و پیچیدگی های کارتان را برطرف کنید.

ابزار های اشتراک فایل

Dropbox

Dropbox یک روش ساده و قدرتمند برای همگام کردن اعضای تیم تان است. نسخه تجاری آن فضای بیشتری(۱ ترابایت یا به اندازه کافی برای ذخیره ۲۵۰ فیلم) و ویژگی های بیشتر و محدودیت های اشتراک بالاتر را میسر می سازد. شما می توانید محتوای Dropbox خود را به ProofHub برای مدیریت وظایف و پروژه ها همگام سازی کنید.

OneDrive

با OneDrive، تیم شما می تواند عکس ها، اسناد، فیلم ها و تمام نوع فایل را به اشتراک بگذارند و ذخیره کنند. شما می‌توانید هر زمان یا هر جایی که روی وب هستید به فایل‌های خود دسترسی پیدا کنید. این ابزار به شما و همکارانتان اجازه می دهد تا با ورد، اکسل، پاورپوینت وOneNote از دسکتاپ، موبایل یا وب سایتتان کار کنید. حالا با ابزارهایی که از هر روز برای ایجاد، برقراری ارتباط و همکاری مؤثر با سیستم خود استفاده می کنید، به طور یکپارچه کار کنید.

Hightail

hightail به دو هدف اصلی خدمت می‌کند: اشتراک فایل آنلاین و ویژگی مشترک خلاق. این سرویس ابر برای کمک به تیم ها برای مدیریت پروژه ها از شروع تا پایان، به اشتراک گذاشتن تصاویر، ارسال فایل های بزرگ، ویدئو و PDF ها طراحی شده است.

ابزارهای سازمانی

Evernote

همیشه تیم تان و بهترین ایده ها را با خودتان همگام نگه دارید. Evernote یک ابزار همکاری برای کسب و کار است که باعث می شود ایده های خود را با یک تیم بزرگ به اشتراک بگذارید. شما می‌توانید یادداشت‌ ها را از هر جایی ثبت کنید، سازماندهی کنید و به اشتراک بگذارید. تیم ها می توانند در عرض چند ثانیه بهترین ایده ها و دانش خود را ارائه دهند و همه چیز را در یک مکان نگه دارند.

Mindmeister

MindMeister به شما اجازه می‌دهد تا پروژه‌های خود را برنامه‌ریزی، جلسات را مدیریت کنید و برنامه‌ های کسب‌ و کار را طراحی کنید. این امکان را فراهم می کند تا تیم ها با ارائه یک محیط برای طوفان مغزی و برنامه ریزی خلاق تر باشند. شما می توانید از الگو ها برای سازماندهی بهتر و آسان تر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تبلیغات آنلاین چیست؟

چگونه ابزار همکاری را انتخاب کنم؟

اکنون که شما اهمیت ابزارهای همکاری و برخی از ابزارهای استفاده مشترک را می دانید، چطور می توان یک ابزار را برای تیم خود انتخاب کرد؟ شرکت ها باید نرم افزار را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند و بهترین خدمات را برای تیم خود تعیین کنند. به عنوان جمع بندی و نتیجه گیری در ادامه نکاتی که بهتر است در هنگام انتخاب ابزار همکاری آنلاین در نظر بگیرید را بررسی خواهیم کرد.

  • برگزیدن ویژگی های چندگانه: ابزارهایی را انتخاب کنید که خدمات عالی و ویژگی های متعددی برای همکاری تیمی ارائه دهند. انتخاب ویژگی های چندگانه راندمان کار شما را بهبود می بخشد و به افراد اجازه می دهد تا از آنها به روش های مختلف استفاده کنند.
  • استفاده ی آسان: هیچ‌کس یک ساختار پیچیده برای کار نمی‌خواهد. اطمینان حاصل کنید ابزاری که استفاده می کنید خدمات را ارائه می دهد که زمان زیادی صرف به کارگیری آن از دست نمی رود.
  • سیستم ابری: تکنولوژی مبتنی بر ابر از دیگر فناوری ها بهتر است زیرا شما را از دردسر کنترل نسخه نجات می دهد. هر اطلاعاتی به صورت آنلاین ذخیره می شود و شما می توانید از هر جایی به آن دسترسی داشته باشید.
  • بررسی یکپارچه سازی: یکپارچگی کلید کار مناسب است. به دنبال ابزارهایی باشید که به صورت یکپارچه با برخی از ابزارهای مهم ادغام می شوند و همچنین توانایی سازگاری  با دستگاه های مختلف را دارند.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.