بهبود تجربه کاربری
زمان مطالعه: 8 دقیقه

برنامه طراحی وب جدید شما پس از چند ماه کار سخت انجام می شود. شما و تیم همکاران تان از نتیجه و کاربرانی که آن را برای مورد آزمایش قرار دادند راضی هستند. شما هر دلیلی دارید که باور کنید که این یک برنامه برنده است. حال چه اتفاقی می افتد که برنده نمی شود؟

حل این مساله ممکن است به سادگی طراحی مجدد فرم‌های ثبت‌نام و ورود به سیستم  باشد . اگر یک کاربر برای دسترسی به این سایت دچار مشکل شده باشد ،به عقب برنمی گردد و همه چیز تمام می شود! پس لازم است جهت بهبود تجربه کاربری خود تلاش کنید.

user e

روش‌های قدیمی برای ثبت‌نام و ورود به سیستم آشنا هستند. با این حال ، استفاده از تکنیک‌های جدید ، در حال حاضر ، که پر کردن فرم‌ها را ساده می‌کند، تنها  می‌تواند مشکل شما را حل کند اگر تغییر منطقی به نظر برسد .

ورود به وب سایت‌ها برای بیشتر ما عادی است تا زمانی که نتوانیم به آن فکر کنیم . سیاست امنیتی وب سایت بر روی یک گذرواژه جدید اصرار دارد و ما می‌توانیم نام قدیمی مان را به یاد آوریم .

فراموش کردن اطلاعات ورود به سیستم برای سایت‌هایی که به ندرت از آنها استفاده می‌کنیم عادی است . ما حتی نمی‌دانیم که کدام نشانی پست الکترونیکی را داده ایم! علاوه بر این ، چه کسی می‌تواند ۱۰۰ نام کاربری و کلمه عبور را به یاد داشته باشد؟ نا امیدی نسبت به سیستم برای کسب‌وکار بد است . چنین تجربیاتی ما را به حدی خنثی می‌کند که تلاش برای دسترسی به وب سایت را رها می‌کنیم . این برای کسب و کارها بستگی به فروش اینترنتی دارد . در حقیقت ، یک آنالیز نشان داد که از ۱۶۰هزار نفر که گذرواژه شان را درخواست کرده‌اند، ۷۵ درصد از خرید خود را بدون تکمیل آن رها کرده‌اند . پر کردن فرم ثبت‌نام و ارسال آن  اگر پیچیده و طولانی باشد می‌تواند خسته‌کننده باشد. اشتیاق کاربر برای خرید می‌تواند در طول فرآیند تکمیل کاهش یابد . اگر کاربرها ‌ها قبل از قطع شدن یا ترک کردن ، علاقه خود را از دست بدهد ، هرگز وب سایت‌ها و تبلیغات وب را نمی‌بینند . نتیجه این کار یک فرصت از دست رفته برای تبدیل یک کاربر به خریدار است . این موضوع که ورود به سیستم بیش از حد معمول است؛ به اندازه کافی مهم است که از طرح‌های جدید برای حل یک مشکل رو به رشد برای کاربران و کسب و کارها استفاده کنید .

این موضوعات را در نظر بگیرید:

  1. کدام جایگاه مخاطب مورد استفاده قرار می گیرد؟
  2. فرآیندهای کسب و کار داخلی چیست؟
  3. مراحل برای میراث سایت کدامند؟
  4. طراحی رابطه صفحات
  5. امنیت را نادیده نگیرید.

از کجا باید وارد شوید؟

هنگامی که یک کاربر وب سایت آماده ورود به سیستم می شود، مکان باید به وضوح در وب سایت تعریف شده و فرم ورودی را مستقیما در صفحه نشان می دهد.بسیاری از وبسایت ها فقط یک پیوند به صفحه ورود را ارائه می دهند که یک کار اضافی است و کاربر را به صفحه اصلی منتقل می کند.login

لينک هاي مورد نظر

کاربران شبکه های دوستانه از طریق شبکه های اجتماعی خود وارد سایت می شوند. همه ی چیزی که مورد نیاز است؛کلیک یک دکمه و شما که در آن سایت هستید.وب سایت هایی که این نوع ورود را قبول می کنند نیازی به ایجاد یک حساب کاربری ندارند. راه دیگری برای ورود با نام کاربری و رمز عبور یا آدرس ایمیل و رمز عبور شما است. با استفاده از این روش سنتی، امکان بهبود آن وجود دارد.

همه چیز مربوط به امنیت است

امنیت مهم است و به همین دلیل است که ما نمی‌توانیم از همان نام کاربری و رمز عبور برای همه حساب‌های وب سایت خود استفاده کنیم.
گاهی اوقات امنیت ما آن قدر محافظ است که نمی‌توانیم به یک وب سایت که شناخته ایم دسترسی داشته باشیم که می‌دانیم بی‌خطر است. بنابراین ما به امنیت می‌گوییم که آن را باز کنیم و این می‌تواند امنیت ما را تضعیف کند. باید راه بهتری وجود داشته باشد. ما به امنیت و سهولت استفاده نیاز داریم.
هنگام تلاش برای ورود به وب سایتی که نام کاربری یا گذرواژه آن را به به یاد ندارید، معمولا می‌توانید آن‌ها را به یاد آورید اگر این وب سایت اطلاعات مهم را برای شما فراهم می‌آورد .
متاسفانه، این می‌تواند منجر به سرقت هویت شود . اگر بتوانید حدس بزنید که وب سایت شما را قفل می‌کند و شما باید به سرویس مشتری تماس بگیرید . این بقدری خسته کننده است که دیگر به آن اهمیت نمی‌دهید.

security

در زیر برخی از راه‌حل‌های عملی برای حل این مشکل آورده شده‌ است :

زمانی که ورود به سیستم نتوانست به کاربر بگوید که آیا به علت نام کاربری یا گذرواژه است اجازه دهد سه بار تلاش کنیم زیرا همه ما مرتکب اشتباه‌ات تایپی می‌شویم .

به جای قفل کردن کاربر و اینکه آن‌ها باید به خدمات مشتری زنگ بزنند ، یک حد زمانی تعیین کندکه آن‌ها می‌توانستند در عرض پانزده دقیقه دوباره امتحان کنند و شاید تا آن موقع به خاطر خواهند آورد.

از ایمیل به عنوان نام کاربری استفاده کنید

اکثر وب سایت‌ها به یک نام کاربری برای ورود به سیستم نیاز دارند و برخی اجازه می‌دهند از آدرس ایمیل تان به عنوان نام کاربری خود استفاده کنید . هر دو باید انتخاب شوند و برچسب گذاری شوند تا کاربران بدانند که هر دو گزینه را می توانند انتخاب کنند . افراد معمولا ً آدرس ایمیل خود را به خاطر دارند و این نیمی از نبرد است.

برچسب زدن

زمینه‌ها روی صفحات ورود به سیستم اغلب شبیه به افکار هستند که در انتهای آن برچسب گذاری می‌شوند .این ها می‌تواند باعث سردرگمی شود که باید در آن سادگی داشته باشد .چندین بار نام کاربری برای شما تعیین شده‌است ، بدون این که شما سرنخی داشته باشید که بتوانید آن را پیدا کنید یا در کجا می‌توانید آن را پیدا کنید.

tag
برای نمونه :
شما می‌خواهید قبض برق تان را در وب سایت آن‌ها پرداخت کنید ، اما نمی‌توانید وارد سیستم شوید چون شما شماره حساب تان را نمی‌دانید . شما برای پاسخ یه این نیاز به استفاده از نام کاربری خود نیاز دارید . واضح است که ، اطلاعات را به کاربر که در آن شماره حساب خود را پیدا می‌کنند برچسب می‌زند .

زمانی که نام کاربری یک آدرس ایمیل است، جعبه ورودی را به عنوان نام کاربر برچسب نزنید . بر روی نشانی پست الکترونیکی برچسب بزنید .

برای این وب سایت ، شما یک پین به جای گذرواژه دارید . گذرواژه را برچسب نزنید . بر روی برچسب شماره پین کلیک کنید. این راه‌حل‌ها به حذف سرخوردگی کمک می‌کنند ، به ورود به سیستم کمک می‌کنند و همچنان ایمن هستند .

از یک تصویر به عنوان تایید استفاده کنید

استفاده از یک تصویر پروفایل یا گرافیکی ابزار ایمنی فوق‌العاده برای تایید تصویری یک حساب وب سایت است، حتی با این که نمی‌توانید گذرواژه خود را به یاد بیاورید . اگر هیچ عکسی از یک گل وجود ندارد ،پس این حساب من نیست.

ورود فوری به سیستم

یک روش آسان و امن که توسط فرم ورود به سیستم مورد استفاده توسط Quora ثابت شده است این است که شما این گزینه را دارید که با حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود وارد سیستم شوید .
بعد از ثبت نام ، هر بار که به سایت برگردید تمام چیزی که نیاز است، یک کلیک روی عکس یا نام تان است.

آیا ورود یا ثبت نام می کنید؟

در بسیاری از سایت‌ها، زمینه‌ ها برای ورود به سیستم یک‌سان یا مشابه هستند . این کار به کاربر کمک می‌کند تا به طور واضح هر یک را برچسب بزند تا از سردرگمی جلوگیری شود.

همه ما وقتی مرتکب اشتباهی می‌شویم ،کمی کمک نیاز داریم :

بعضی وقت‌ها کاربران بدون اینکه بدانند کلیدی را اشتباهی می‌زنند. زمانی وارد کردن اطلاعات ورود به سیستم، برای کاربر مفید خواهد بود که به اشتباهات او تذکر داده شود . به عنوان مثال ، شما com. را فراموش کردید. این خوب است که به کاربر نشان داده شود که می داند که ایمیل و رمز عبور درست را تایپ کرده اند.حالا ، این یک راه‌حل سریع است.

کاربران وبسایت از اقدام ساده ای که در مورد روشن خاموش بودن capslock اعلام میکند،قدردانی می کنند.

بعد از چند تلاش ناموفق کاربر برای ورود به سیستم ، کاربر به دلایل امنیتی از حساب خود خارج می‌شود . اطلاع کاربر می‌تواند مفید باشد بنابراین آن‌ها می‌دانند که بعد از دو امتحان دیگر به مدت بیست دقیقه قفل خواهند شد . این کار آن‌ها را وا می‌دارد که در آینده چه کار باید بکنند؟

برچسب زدن دقیق باعث می شود که وب سایت کاربران آسان شود. اطمینان حاصل کنید که دکمه یا برچسب اهداف دقیق آن را مشخص می کند. شما در حال ورود یا ارسال فرم هستید، بنابراین برچسب زدن دقیق از ایجاد اشتباه جلوگیری می کند.

ساده سازي

بیایید به راز برنامه فوق‌العاده که تا حد انتظار دوام نیاورد برگردیم . شاید راه‌حل به سادگی در فرآیند ورود به سیستم ساده باشد، بنابراین برای کاربر آسان‌تر است .

قابل درک است که برای تیم طراحی سایت و توسعه شما نیاز به کار بیشتری خواهد داشت که احتمالا به صورت غیرقانونی اعلام خواهد شد. با این حال خوب است، چون شما می‌دانید که چقدرخوب هستید.شما می‌خواهید آن را برای مشتریان ساده نگه دارید; چون بدون آن‌ها ممکن است 

جعبه‌های غله را طراحی کنید.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.