اکثر شرکت هایی که قصد ساخت یک برنامه را دارند، ساخت یک برنامه بومی آندروید یا iOS و همچنین یک طراحی سایت پشتیبانی است. گرچه دلایل خوبی برای آن وجود دارد، افراد کافی در مورد مزایای عمده برنامه های وب نمی دانند. برنامه های وب می توانند تمام کارکردهای برنامه های کاربردی و وب سایت های یکبار را جایگزین کنند. آنها در این روز بیشتر و بیشتر به پیش می روند، اما هنوز هم افراد کافی از آنها آگاه نیستند.

 

چه چیزی باعث پیشرفت وب برنامه می شود؟

یک برنامه وب پیشرفته یک اصطلاح چتر برای فناوری های خاصی است که با یکدیگر برای تولید یک تجربه کاربردی مانند طراحی سایت در می آیند. یک برنامه وب ایده آل یک صفحه وب است که دارای بهترین جنبه های هر دو وب و برنامه های بومی است. این باید سریع و سریع با یکدیگر ارتباط برقرار کند، دیدگاه دستگاه مناسب باشد، باقی بماند آفلاین قابل استفاده باشد و بتواند یک آیکون در صفحه اصلی داشته باشد. در عین حال، آن چیزی که وب را بزرگ می کند، مانند توانایی پیوند عمیق با برنامه و استفاده از URL ها برای اشتراک گذاری محتوا، نباید قربانی شود. مانند وب، باید به خوبی در سراسر سیستم عامل کار کند و تنها بر روی تلفن همراه تمرکز نداشته باشد. این باید به درستی بر روی یک رایانه رومیزی نیز مانند سایر عوامل شکل رفتار کند، تا ما بتوانیم عصر دیگری از وب سایتهای m.example.com غیرمعمول روبرو کنیم. برنامه های پیشرفته وب جدید نیستند. مرورگرهای موبایل توانایی نشانه گذاری وب سایت را به صفحه اصلی تلفن خود از سال 2011 (2013 در Chrome Android)، با متا تگ در سر تعیین ظاهر صفحه وب نصب شده است. فاینال تایمز از سال 2012 تاکنون از یک برنامه وب برای تحویل محتوا در دستگاه های تلفن همراه استفاده کرده است.
انتقال به یک برنامه وب، Financial Times را قادر می سازد تا از همان برنامه برای ارسال در سراسر سیستم عامل ها در یک کانال توزیع مجدد استفاده کند. وقتی که من برای Financial Times مشغول به کار بودم، با تک ساخت ما توانستیم از موارد زیر حمایت کنیم:

 

 1. iOS
 2. آندروید (4.4+) کروم
 3. Android قدیمی تر
 4. ویندوز 8
 5. توت سیاه،
 6. سیستم عامل فایرفاکس

 

“اما این در فروشگاه App نیست”

دلایل خوبی وجود دارد که چرا یک برنامه بومی با یک وبسایت هنوز هم برای بسیاری از شرکتهای بزرگ استاندارد است. در میان آنها نگرانی در مورد پشتیبانی مرورگر و این واقعیت است که اکثر کاربران به استفاده از برنامه های بومی متکی هستند. بعدا درباره این مسائل صحبت خواهم کرد. حداقل این نگرانی ها این است که چگونه برنامه در معرض قرار گرفتن در معرض قرار می گیرد، در صورتی که در فروشگاه نرم افزاری نیست. من استدلال می کنم که داشتن در فروشگاه App هیچ مزیت عمده ای ندارد، زیرا نشان داده شده است که اگر شما در 0.1٪ از برنامه های موجود در فروشگاه App نیستید، شما از داشتن آن درایو قابل توجهی برخوردار نیستید. کاربران ابتدا با پیدا کردن وب سایت شما، برنامه های خود را پیدا می کنند. اگر وب سایت شما یک برنامه وب است، پس آنها در حال حاضر در مقصد خود هستند. یکی از نقاط قوت یک برنامه وب این است که شما را قادر می سازد تا با کاهش تعداد کلیک هایی که نیاز به بازبینی کاربر بین فرود در وب سایت خود و درگیر شدن با برنامه خود را دارد، بهبود یابد. با داشتن کاربر “نصب” برنامه وب خود را با اضافه کردن آن به صفحه اصلی خود، آنها می توانند ادامه ارتباط با وب سایت شما. وقتی آنها مرورگر وب را خاموش می کنند، تلفن آنها را در جایی که برنامه وب نصب شده است نشان می دهد، و شما را به آگاهی خود باز می گرداند.

 

زمینه و شرایط فعلی

برنامه های وب مدرن مبتنی بر فناوری جدیدی به نام کارکنان خدمات است. كاركنان خدماتي پروكسي برنامه ريزي شده اند كه بين تب و بازديد كاربر و اينترنت گسترده تر قرار دارند. آنها درخواست های شبکه را بازنویسی یا پردازش می کنند تا اجازه ذخیره سازی بسیار گرانشی و پشتیبانی آفلاین را داشته باشند. از آنجا که ریشه های برنامه وب در سال 2011، وبسایت هایی را که به صفحه اصلی نشانه گذاری شده اند، تعدادی از پیشرفت ها را برای ایجاد برنامه های پیشرفته ای برای وب فراهم کرده است. کروم 38 مانیفست برنامه وب را معرفی کرد که یک فایل JSON است که تنظیمات برنامه وب شما را توصیف می کند. این به ما اجازه داد پیکربندی را از سر بگیرد.
در Chrome 40 (دسامبر 2014)، کارکنان خدمات در سراسر فایرفاکس و کروم شروع به کار کردند. اپل تا کنون تصمیم گرفته است تا این ویژگی را در Safari از زمان نوشتن پیاده سازی کند، اما آن را “مورد توجه” قرار می دهد. کارکرد سرویس دهنده این است که ساده سازی روند آپلود برنامه را آسان کند. همچنین پایه ای برای ویژگی های برنامه های آینده مانند پیام های فشار و همگام سازی پس زمینه را ایجاد می کند. برنامه هایی که بر اساس کارکنان خدمات جدید ساخته شده اند و برنامه های کاربردی وب، به عنوان برنامه های وب پیشرفته شناخته می شوند. یک برنامه وب پیشرفته همانند مشخصات است. در حقیقت، با توجه به تکنولوژی جدید که در مرورگرها ساخته شده است، به عنوان تعریفی از آنچه یک برنامه وب باید در دوران کارکنان سرویس باشد، آغاز شد. به طور خاص، کروم از این تعریف برای ایجاد یک خط نصب در مرورگر هنگام اجرای تعدادی از شرایط استفاده می کند. شرایط این است که برنامه وب:

 1. یک کارمند خدماتی ( نیاز به HTTPS )
 2. یک فایل آشکارساز برنامه وب (حداقل حداقل پیکربندی و نمایشگر: “مستقل”)
 3. دو دیدار متفاوت داشته است

در این مورد، “پیشرفته” به این معنی است که ویژگی های بیشتری از مرورگر پشتیبانی می کند، برنامه بیشتر مانند تجربه می تواند باشد. فوری برای نصب برنامه وب در حال حاضر تحت شرایط مختلف در اپرا، کروم و مرورگر سامسونگ نشان داده شده است. اپل علاقه مند به برنامه های پیشرفته وب برای iOS شده است، اما در زمان نوشتن، هنوز هم بر روی متا تگ ها برای پیکربندی برنامه وب و حافظه برنامه (AppCache) برای استفاده آفلاین متکی است.

 

گرفتن وب سایت آفلاین شما

داشتن وب سایت خود را به صورت آفلاین، مزایای زیادی به همراه می آورد. ابتدا، هنگامی که کاربر روی یک اتصال شبکه لایه ای قرار دارد، هنوز کار خواهد کرد. علاوه بر این، زمانیکه برنامه به استفاده از برنامه باز می شود، اگر برنامه به شبکه متکی نیست، بسیار کاهش می یابد. این به کاربر یک تجربه عالی می دهد. اگر مرورگر به تازگی استفاده شده است، یک برنامه وب با دقت بهینه شده میتواند سریعتر از یک بومی شروع شود.

 • روش قدیمی و باریک
 • گرمای جدید

کارکنان خدمات مانند کارگران وب دیگر هستند که در یک موضوع جداگانه اجرا می شوند، اما آنها به هیچ تب مشخص متصل نیستند. آنها زمانی که ایجاد می شوند دامنه ی URL را تعیین می کنند و می توانند هر درخواستی را که در این دامنه است، بازپس بگیرند و بازنویسی کنند. از آنجا که آنها به هر برگه گره خورده نیستند، می توانند در پسزمینه زندگی کنند که مسئولیت رسیدگی به اطلاعیه های فشار یا همگام سازی پس زمینه است. بخصوص، غیرممکن است که به طور دائم وب سایت شما را با آنها بشوید زیرا آنها زمانی که یک اسکریپت سرویس دهنده جدید شناسایی می شوند، به صورت خودکار به روزرسانی می شوند. یک دستورالعمل خوب این است که اگر شما یک وب سایت جدید را از ابتدا ساختید، با یک کارمند خدماتی شروع کنید. با این حال، اگر وب سایت شما در حال حاضر با AppCache آفلاین کار می کند، شما می توانید از ابزار sw-appcache-behavior برای تولید کارمند سرویس از این استفاده کنید، زیرا ما ممکن است به زودی به نقطه ای برسیم که برخی از مرورگرها فقط کارکنان سرویس را پذیرفته و بعضی فقط پذیرفته خواهند شد AppCache . از آنجا که AppCache منسوخ شده است، در این مقاله بیشتر در مورد آن بحث نخواهم کرد.

 

راه اندازی کارمند خدمات

از آنجا که یک کارمند خدماتی نوع خاصی از کارمند وب به اشتراک گذاشته شده است، آن را در یک موضوع جداگانه به صفحه اصلی شما اجرا می کند. این به این معنی است که آن را توسط تمام صفحات وب در همان مسیر به عنوان کارمند خدمات به اشتراک گذاشته است. این قدرت آن را قادر می سازد تا پاسخ های ذخیره شده را برای دریافت صفحات به کار زمانی که اتصال داده ای وجود ندارد، ارائه دهد. با این حال، آن را به اندازه کافی انعطاف پذیر برای اجازه بسیاری از موارد استفاده ممکن است. این فقط در زمینه های ایمن (به عنوان مثال HTTPS) مجاز است، زیرا آنقدر قدرتمند است. این مانع از اشخاص ثالث از دائمی سوءاستفاده از وب سایت شما با استفاده از یک کارمند خدمات تزریق شده از نقطه دسترسی آلوده یا مخرب Wi-Fi است. راه اندازی HTTPS در حال حاضر ممکن است به نظر می رسد دلهره آور و گران است، اما در واقع آن را هرگز آسان تر و ارزان تر. اجازه دهید رمزگذاری فراهم می کند گواهینامه های SSL رایگان و اسکریپت برای شما به طور خودکار پیکربندی سرور شما. در صورتی که در GitHub میزبانی می کنید، صفحات GitHub به طور خودکار بر روی HTTPS خدمت می کنند. صفحات Tumblr را می توان برای اجرای در HTTPS پیکربندی کرد. CloudFlare می تواند درخواست های پروکسی را به HTTPS ارتقا دهد. خاموش کردن معمولا شامل جمع آوری روش های ذخیره سازی خاص برای بخش های مختلف وب سایت شما می شود تا سریع تر خدمت کرده و یا زمانی که اتصال به اینترنت وجود ندارد. من در مورد روش های ذخیره سازی مختلف در زیر بحث خواهم کرد. من از جعبه ابزار Worker Toolbox برای حذف منطق caching استفاده می کنم. این کتابخانه می تواند مسیریابی را با ارائه چهار مسیر از پیش تنظیم شده تنظیم کند، که می تواند به طور تمیز پیکربندی شود. این را می توان به کارمند خدمات خود وارد کرد.

 

اعلان های فشار

اعلان های فشار یک راه عالی برای دوباره تعامل با کاربران است. با تشویق کاربر، شما برنامه خود را به خط مقدم ذهن خود را. آنها می توانند یک معامله ناتمام را پایان دهند یا هشدار را در مورد محتوای جدید مرتبط دریافت کنند. اطمینان حاصل کنید که اطلاعیه های فشار شما مربوط به کاربر برای وقایع اتفاق می افتد در آن لحظه است. وقت خود را صرف چیزهایی کنید که بعدا می توانید انجام دهید. آنچه که آنها را در مورد آنها اعلام می کنید، باید از اقدام آنها (پاسخ دادن به کسی یا رفتن به یک رویداد) باشد. همچنین اگر یک برنامه وب شما قابل مشاهده یا تمرکز باشد، اعلان را فشار ندهید. هنگامی که با آن ارتباط برقرار می کنید، یک اعلان باید کاربر را به یک صفحه ای که به صورت آفلاین کار می کند. اعلان ها می توانند در اطراف خوانده نشوند؛ آنها ممکن است با زمانی که کاربر هیچ اتصال شبکه ای برقرار نکنند. کاربر پس از تلاش برای تعامل با آن، ناامید خواهد شد اگر اطلاع رسانی فشار خود را از کار برکنار کند. بهترین تجربه برای اطلاعیه های فشار، کاربر را از نیاز به باز کردن برنامه وب خود آزاد می کند. “شما یک پیام جدید دارید” بی فایده است و به عنوان یک سربرگ Clickbait مزاحم است. پیام و فرستنده را نمایش دهید. دکمه های عملیاتی در اعلان می توانند دستورات متقابل را ایجاد کنند که لزوما مرورگر را باز نمی کنند (“مانند این پست”، “پاسخ با بله”، “پاسخ با نه”، “به یاد من بعد”). این کاربران به شرایط آنها خدمت می کنند، آنها را درگیر می کند و زمان سرمایه گذاری خود را به حداقل می رساند. اگر شما با اعلانهای منظم و یا غیرمعمول به کاربر هشدار دادید، ممکن است اعلانها را برای برنامه خود در مرورگر غیرفعال کنید. پس از آن، تقریبا غیرممکن است که آنها را مجددا به هم بزنید، و شما نمیتوانید مجددا آنها را مجددا مجددا مجددا درخواست کنید. برای جلوگیری از این، مسیر را به دکمه “غیر فعال کردن اعلان” برنامه خود روشن و آسان کنید. هنگامی که شما هر کاربر ناامیدکننده را رفع کردید، می توانید سعی کنید مجددا مشغول به کار شوید. API اطلاع رسانی Push نیاز به یک کارمند خدماتی دارد. از آنجا که امکان دریافت اطلاعیه های فشار وجود دارد وقتی که یک برگه مرورگر باز نیست، کارمند سرویس درخواست اعلان را در یک موضوع پسزمار می کند. این می تواند عملیات async را انجام دهد، مانند ساخت یک درخواست رسیدن به API خود را قبل از نمایش اعلان به کاربر. برای ایجاد اطلاع رسانی فشار، یک درخواست را برای یک نقطه پایانی ارائه شده توسط سازنده مرورگر ایجاد کنید. برای مرورگرهای مبتنی بر Chromium (اپرا، سامسونگ و کروم)، این پیام Firebase Cloud Messing است. این مرورگرها نیز کمی از ویژگی های خوب رفتار می کنند.

 

درباره مرورگرهایی که برنامه های پیشرفته وب را پشتیبانی نمی کنند

ممکن است در تمام این موارد متوجه شده باشید که من Chrome، Firefox و Edge را ذکر کردم اما Safari را ترک کردم. اپل برنامه های وب را به جهان معرفی کرده و علاقه مند به برنامه های پیشرفته وب شده است، اما هنوز کارکنان سرویس یا آشکارساز برنامه وب را پشتیبانی نمی کند. چه کاری می توانی انجام بدهی؟
ممکن است که به یک طراحی وب سایت آنلاین برای سافاری با AppCache در، اما انجام این کار هم دشوار و هم مملو از موارد لبه های عجیب و غریب است که می تواند صفحه شکستن و یا نگه داشتن آن به طور دائم از تاریخ پس از بار اول است. در عوض، یک تجربه وب برنامه عالی ایجاد کنید. کار شما از دست نخواهد رفت زیرا تجربه در Safari، که یک مرورگر بسیار خوب است، همچنان عالی خواهد بود. هنگامی که کارکنان خدمات به صفری می آیند، شما آماده استفاده از آنها خواهید بود. در نهایت، ما می تواند به جلو به بسیاری از پیشرفت های هیجان انگیز در جهان از برنامه های وب، با افزایش حمایت از فن آوری های پشت سر آنها و ویژگی های جدید این پلتفرم وب، مانند وب API بلوتوث برای برقراری ارتباط با سخت افزار، WebVR برای مجازی نگاه واقعیت، و WebGL 2 برای بازی با سرعت بالا. اکنون زمان خوبی برای بررسی امکانات برنامه های وب و شرکت در شکل گیری آینده وب است.

 

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب

3 thoughts on “بلوک های ساختمان نرم افزارهای پیشرفته طراحی سایت

 1. پایگاه خبری اخبارنوین ، رسانه مستقل و پويايی است برای انعکاس رخدادهای ايران و
  جهان در حوزه های مختلف فرهنگ ،
  اجتماعی و فناوری .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
مقدمه ای بر اجزای طراحی سایت

  کامپوننت های وب – چه هستند و چگونه کار می کنند؟ تصور کنید تا چه حد ساده تر شدن توسعه طراحی سایت در جلو صورت خواهد بود اگر ...

اینترنت محرکی برای کسب و کار مفید

این مقاله در ابتدا از راهکارهای CSW ظاهر شد و با اجازه، مجدداً منتشر شد. Forbes  اینترنت چیزها را به عنوان «اشاره به سنسورها در انواع دستگاههایی که می ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.