انتخاب کشور. این زمانی وجود دارد که شما یک حساب کاربری برای یک سرویس وب جدید ایجاد می کنید، از یک فروشگاه تجارت الکترونیک بازدید کنید یا برای یک کنفرانس ثبت نام کنید. طراحی سایت طبیعی؟ فهرست کشویی با تمام کشورهای موجود.

 

 

با این حال، هنگام انجام یک جلسه بزرگ از آزمایش کاربر در قابلیت استفاده از چک کردن (که ما در اینجا در Smashing Magazine در آوریل 2011 نوشتیم)، ما مسائل مربوط به قابلیت استفاده را با کشفیات کشنده کشور کشف کردیم. جاکوب نیلسن مسائل مشابهی را در سالهای 2000 و 2007 گزارش کرد که هنگام تست کشویی با تعداد زیادی گزینه از قبیل لیست کشورها و کشورها رد شد.

بنابراین، تابستان گذشته ما تصمیم گرفتیم که کشور انتخاب را دوباره طراحی کنیم. این مقاله بر چهار تکرار طراحی شده ما تا قبل از رسیدن به راه حل (پلاگین رایگان jQuery شامل) تمرکز دارد.

 

مسائل مربوط به قابلیت استفاده

به علت چندین دلیل برای استفاده از گزینه های کاربردی برای انتخاب کشور و کشور استفاده می شود. در اینجا شش است:

  1. عدم نظارت
  2. مرتب سازی نامشخص
  3. مسائل پیمایش
  4. UI نامتجانس
  5. فقدان زمینه
  6. شکستن جریان

 

این همه می افزاید

این مسائل مربوط به قابلیت استفاده، تمام وقفه های جزئی است که هر زمانی رخ می دهد که کسی با یک کشوی کشویی در تعامل برقرار می کند. اما همه آنها به هم پیوسته و همراه با سایر مسائل کاربردی جزئی در وبسایت شما، تجربه کلی کاربر را کاهش می دهند و در نهایت منجر به رها شدن می شوند.

با توجه به این، ما تنظیم مجدد کشویی کشور کشویی استاندارد را تنظیم می کنیم. در زیر چهار تکرار طراحی شده که از طریق آن گذشتیم.

 

تکرار 1: تایپ کردن در مقابل پیمایش

ساده ترین راه برای از بین بردن صدها گزینه و مسائل مربوط به پیمایش این است که به سادگی جایگزین کشویی با فیلد متن – اجازه دهید کاربر نوع کشور خود را. این کار فقط در صورتی انجام می شود که کاربر چیزی را تایپ کند، زیرا هیچ اثر شناختی وجود ندارد (این برای گزینه های حمل و نقل هرگز کار نخواهد کرد زیرا کاربر باید نام گزینه ها را حدس بزند). اما یک کشور انتخاب کننده یک نامزد خوب برای یک فیلد متن است زیرا فرض بر این است که هر کاربر می داند که کشور را در آن ساکن است.

خوب، پس ما یک فیلد متنی داریم در حالی که برای استفاده قابل استفاده است، بد برای پیک است که باید محصولی را ارائه کند. کشویی تعداد محدودی از گزینه ها را ارائه می دهد، در حالی که زمینه متن به بی نهایت ارائه می شود (کاربر می تواند هر چیزی که می خواهد تایپ کند). برای محدود کردن ورودی به مقادیر (به عنوان مثال کشورهای) که سیستم عقب پایان ما می تواند اداره کند، فیلد متن نیاز به تکمیل خودکار و پذیرش یک مجموعه محدود از گزینه ها را دارد. این امر ما را قادر می سازد تا 100٪ دقیق ورود ورود متن به کشورهایی که سیستم پایه ما (و پیک) به رسمیت شناخته شده است، نقشه بگذاریم.

 

تکرار 2: تایپ و تکرار

با جایگزینی کشویی با یک فیلد تکمیل خودکار، ما مشکل جدیدی را معرفی کردیم. در حالی که انتظار میرود که کاربر نام کشور خود را بداند، نمی توان انتظار داشت که بدانیم که پایان ما چیست. اگر کاربر در ایالات متحده زندگی می کند و باعث حذف، مانند “ایالات متحده” یا تصمیم به تایپ تنها بخشی از نام، مانند “امریکا” (به جای “ایالات متحده آمریکا”)، پس از آن هیچ نتیجه ای صحیح نمی به نظر می رسد:

 

این به این دلیل است که فیلد معمولی تکمیل خودکار به دنبال مقادیری است که به درستی به درستی نوشته نشده است، اما در دنباله درست تایپ شده است.

سرویس های متعدد وب – و به ویژه فروشگاه های تجارت الکترونیک – از لحاظ جغرافیایی محدود شده اند و کاربران بین المللی به خوبی از این اطلاعات آگاه هستند. حتی وب سایت های بزرگ مانند آمازون، Hulu و Spotify دارای محدودیت های جغرافیایی جدی در برخی از خدمات یا خدمات خود هستند. در حالی که کسی از آمریکا احتمالا انتظار دارد که کشور خود را پشتیبانی کند، یک کاربر بین المللی که نمیتواند کشور خود را پیدا کند ممکن است قبل از تشخیص خطا، وبسایت خود را رها کند.

به طور خلاصه، کشور انتخاب کننده باید برای نادیده گرفتن و توالی انتخاب شود.

 

اصطلاح 3: زمانی که هلند نامیده می شود “هلند

ما اکنون به اشتباه و توالی پرداخته ایم، اما یک مشکل دیگر وجود دارد. برخی از نامهای کشور دارای چندین پاراگراف پذیرفته شده هستند؛ به عنوان مثال هلند گاهی به عنوان هلند نامیده می شود. از لحاظ جغرافیایی، آنها یکسان هستند، اما فرد معمولی می گوید که آنها در “هلند” تعطیل شده اند، در حالی که خود هلندی ها به طور معمول آن را “Nederland” تلفظ می کنند.

هنگامی که ما نیاز به یک کاربر برای تایپ یک نام کشور داریم، باید تمام اصطلاحات رایج را در نظر بگیریم. این شامل مترادف، املا محلی، اختصارات معمول و کدهای کشور است. یک نمونه کامل خودکار (و همچنین کشویی) هنگامی که با تمام این پارامترها، از قبیل نقشه برداری ایالات متحده آمریکا به ایالات متحده، یا Schweiz، Suisse، Svizzera و Svizra به سویوس، یا DE به آلمان، متلاشی می شود.

از یک دیدگاه قابل استفاده، این غیر قابل قبول است، زیرا اینها املای مشترک هستند و مردم اغلب آنها را به فیلدهای خودکار تکمیل می کنند.

 

اصطلاح 4: زمانی که “ایالات متحده” بیشتر از “امارات متحده عربی

تایپ “یونایتد” به انتخاب کشور کامل کشور در وب سایت اپل به شما لیست زیر را می دهد:

 

 

این لیست به سادگی مرتب شده بر اساس حروف الفبا اما چون ما مجبور نیستیم که از یک لیست بلند پیروی کنیم، دلیل کمی برای مرتب کردن لیست به ترتیب حروف الفبا وجود دارد. نظم مرتب سازی طبیعی تر با محبوبیت خواهد بود. اپل ممکن است بخواهد ایالات متحده را اولویت بندی کند، و بعد از آن انگلستان و امارات متحده عربی باشد. در حالی که یک روزنامه بریتانیایی ممکن است بخواهد انگلستان را برای اولین بار قرار دهد.

 

راه حل: انتخاب مجدد کشور

این راه حل یک کشور انتخاب شده کشور است که مسائل مربوط به انتخابگرهای کشور کشویی را مورد توجه قرار می دهد. این نوع ادله، توالی های مختلف املا، مترادف ها و گزینه های اولویت بندی را مدیریت می کند.

اصطلاح فنی اصطلاح برای این چیزی شبیه یک “فیلد خودکار متن کامل با تطابق جزئی شبیه، مترادف ها و نتایج وزنی است.” این کمی طولانی است، بنابراین من به سادگی آن را به عنوان “انتخاب مجدد کشور انتخاب” نامگذاری کردم – می توانید امتحان کنید نسخه ی نمایشی اینجا.

برای کسانی که از وب سایت شما با یک کشور انتخاب می کنند، من تصمیم گرفتم کد منبع را باز کنم. این یک پلاگین جی کوئری ساده برای افزایش پیشرفت منوهای کشویی (به عنوان مثال کشویی کشویی کشوری شما) است و آنها را در زمینه های پیشرفته خودکار کامل در مرورگرهای مدرن تبدیل می کند. با دستورالعمل ها و پرسش های متداول در مورد طراحی سایت می آید.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
خالق بیت کوین کیست؟ راز سر به مهر و هویت پنهان آن

خالق بیت کوین کیست؟ در طول تاریخ برخی شخصیت‌های سیاسی، علمی، اجتماعی و … چهره مرموزی داشته اند و در پرده ابهام باقی مانده اند. در مقاله حاضر روی ...

آلت کوین چیست؟ و معرفی انواع آن

چکیده: اولین ارز رمزنگاری شده بیت کوین بود. موفقیت آن، راه را برای سایر ارزهای دیجیتالی هموار کرد، که تعداد آنها در حال حاضر حدود ۵۰۰ مورد است. هر ...

قرارداد هوشمند چیست؟

قرارداد هوشمند چیست؟ چکیده: در زمان حاضر که یادآور فضای رمان های علمی‌تخیلی همچون آثار نیل استفنسون یا رمانهایی نظیر فارنهایت‌۴۵۱ است، عصر دیجیتالی را به عینه لمس می ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.