تفاوت بین SEO و SEM
زمان مطالعه: 8 دقیقه

SEM ( بازاریابی موتورهای جستجو ) فرآیند کسب ترافیک وب سایت با خرید تبلیغات روی موتورهای جستجو است .بازاریابی موتور جستجوگر یا SEM یکی از موثرترین راه های رشد کسب و کار شما در یک بازار رقابتی است. در میلیون ها کسب و کار در خارج از کشور برای رقابت هیچ چیز مهم تر از تبلیغ آنلاین نیست. بازاریابی موتورهای جستجو موثرترین راه برای ترویج محصولات شما و رشد کسب‌وکار شما است .در این راهنما ، مروری بر اصول بازاریابی موتور جستجو و همچنین برخی توصیه‌ها و استراتژی‌های بازاریابی برای بازاریابی موتورهای جستجو خواهیم داشت.بهترین قدرت بازاریابی موتورهای جستجو این است که به تبلیغ کنندگان این فرصت را می‌دهد تا تبلیغات خود را در مقابل مشتریان با انگیزه که آماده خرید در لحظه هستند قرار دهند. هیچ رسانه تبلیغاتی دیگری نمی‌تواند این کار را انجام دهد ، به همین دلیل است که بازاریابی موتورهای جستجو بسیار قدرتمند برای رشد کسب‌وکار شما است .

مترادف ها و اختصارات  SEM

در موتور جستجو ، ما معمولا از SEM  برای اشاره به لیست های پرداخت استفاده می کنیم، با عبارتی طولانی‌تر بازاریابی جستجو ، هم SEO و هم SEM را در بر می‌گیرد . در زیر برخی از رایج ترین واژه ها برای اشاره به فعالیت های SEM آورده شده است:

 • تبلیغات جستجوی پولی
 • PPC ( پرداخت به ازای هر کلیک )
 • برخی از آگهی‌ها ، به ویژه آن‌هایی که به کاربران جستجوی تلفن همراه خدمت می‌کنند، ممکن است با تعدادی کلیک که منجر به تماس
 • مستقیم از یک گوشی هوشمند شده‌است ، شارژ شوند .
 • CPC ( هزینه برای هر کلیک )
 • CPM ( هزینه به ازای هر ۱۰۰۰ نمایش )
 • اغلب تبلیغات جستجو به صورت یک CPC یا PPC فروخته می‌شوند ، اما برخی از گزینه‌های تبلیغاتی ممکن است به صورت CPM به فروش گذاشته شوند .

SEM

 SEMبرای مبتدیان 

گوگل ادوردز توسط بسیاری از معیارهای رایج ترین پلت فرم جستجوی جستجو که توسط بازاریابان جستجو استفاده می شود، به دنبال آن تبلیغات (Bing)  است که بخش قابل توجهی از آگهی های آن در یاهو نیز ارائه می شود.فراتر از آن، تعدادی از سیستم عامل های دوم PPC و همچنین گزینه های تبلیغاتی PPC در شبکه های اجتماعی مهم وجود دارد.

علاوه بر پوشش عمومی روند پرداخت جستجو، شما می توانید آخرین اخبار در مورد SEM و راهنمایی های مفید برای شروع با تبلیغات PPC در سیستم عامل های بازاریابی عمده را در موارد زیر پیدا کنید:

بازاریابی موتور جستجو از حداقل پنج روش و معیار برای بهینه سازی وب سایت ها استفاده می کند:

 1. کلیدواژه و تحلیل شامل سه مرحله هستند: حصول اطمینان از اینکه سایت می‌تواند در موتورهای جستجو شاخص گذاری شود ، پیدا کردن مرتبط‌ ترین کلمات کلیدی برای سایت و محصولات آن ، و استفاده از آن کلمات کلیدی در سایت به شیوه‌ای که ترافیک را ایجاد کند . یک اثر پیگیری شده از تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و تحقیق تاثیر ادراکی جستجو است . از جمله برچسب نام و متا ، شاخص گذاری سایت ، و تمرکز روی کلید واژه . همان طور که جستجوی آنلاین اغلب اولین گام برای مصرف کنندگان است ، تاثیر ادراکی جستجو ، تاثیر برند را برای هر فرد شکل می‌دهد .
 2. میزان حضور یک وب سایت بر روی موتورهای جستجو را، می‌توان از طریق تعداد صفحات سایت که از طریق موتورهای جستجو نشان داده می‌شوند و تعداد لینک هایی که سایت دارد ، تحلیل و تحلیل کرد . این صفحات حاوی کلمات کلیدی هستند که افراد به دنبال آن می‌گردند و اطمینان حاصل می‌کنند که آن‌ها در رتبه‌بندی موتور جستجو به اندازه کافی بالا هستند . اکثر موتورهای جستجو شامل نوعی محبوبیت لینک در الگوریتم رده‌بندی خود هستند . موارد زیر ابزارهای اصلی اندازه‌ گیری جنبه‌های مختلف محبوبیت لینک هستند : لینک محبوبیت ، ۱۰ آنالیز گوگل ، و Marketleap’s Link .
 3. ابزارهای انتهایی، از جمله ابزارهای تحلیلی وب و اعتبار سنجان HTML، اطلاعات را در وب سایت به بازدیدکنندگان آن ارائه می دهند و موفقیت وب سایت را اندازه گیری می کنند. آنها از شمارنده های ترافیک ساده تا ابزارهایی که با فایل های ورودی کار می کنند و از ابزارهای پیچیده تر که بر اساس تگ گذاری صفحات (قرار دادن جاوا اسکریپت یا یک تصویر در یک صفحه برای ردیابی اقدامات) فاصله دارند. این ابزار می تواند اطلاعات مربوط به تبدیل را ارائه کند. سه ابزار اصلی که توسط EBSCO استفاده می شود شامل: الف) ابزار تجزیه و تحلیل فایل ورودی ب) ابزار تحلیلی مبتنی بر برچسب ج) ابزار مبتنی بر تراکنش .تأیید کنندگان بخش های نامرئی وب سایت ها را بررسی می کنند، مشکلات بالقوه و بسیاری از مسائل مربوط به قابلیت استفاده را بررسی می کنند و وب سایت ها با استانداردهای کد W3C مواجه می شوند. سعی کنید از بیش از یک اعتبار سنج HTML یا شبیه ساز عنکبوت استفاده کنید زیرا هر یک از تست ها، گزارش های مربوط به جنبه های کمی از وب سایت شما را نشان می دهد.
 4. این ابزارها صاحبان وب سایت های مختلف را نشان می دهند و می توانند اطلاعات ارزشمندی را درباره مسائل حق نسخه برداری و علامت های تجاری ارائه دهند.مرورگر وب سایت دوست‌دار موبایل گوگل : این تست یک نشانی اینترنتی و گزارش را اگر صفحه یک طرح سازگار با تلفن همراه باشد را بررسی خواهد کرد.

تفاوت بین SEO و  SEM

به طور کلی ، ” بازاریابی موتورهای جستجو ” به بازاریابی جستجوی پرداختی اشاره دارد ، که در آن شرکت‌ها به گوگل حقوق می‌دهند تا تبلیغات خود را در نتایج جستجو نشان دهند .بهینه سازی موتورهای جستجو یا جستجوگرها متفاوت است، زیرا کسب و کار برای ترافیک و کلیک به گوگل هزینه ای پرداخت نمی کند؛ در عوض، با داشتن محتوای مناسب برای جستجوی کلیدواژه ای معین، در نتایج جستجو یک نقطه آزاد را کسب می کنند.هم SEO و هم SEM باید بخش‌های اساسی استراتژی بازاریابی آنلاین شما باشند . SEO یک روش قدرتمند برای هدایت ترافیک همیشه‌سبز در بالای قیف است ، در حالی که تبلیغات موتور جستجو یک روش بسیار مقرون‌به‌صرفه برای هدایت تبدیلات در پایین قیف است .SEM رشته گسترده ای است که SEO را شامل می شود. SEM شامل نتایج جستجوی پرداخت است. SEM از تبلیغات پرداخت شده با استفاده از تبلیغات AdWords یا Bing استفاده می کند و هر کلیک را پرداخت می کند (به خصوص برای ارائه دهندگان محلی مفید است، زیرا مشتریان می توانند با یک کلیک با یک شرکت به طور مستقیم تماس بگیرند)، ارسال مقالات، تبلیغات و اطمینان از اینکه SEO انجام شده است. تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی برای هر دو SEO و SEM انجام می شود، اما نه لزوما در همان زمان . SEM و SEO هر دو باید نظارت شود و به طور متناوب به روز شود تا منعکس کننده بهترین شیوه های در حال تحول باشد.

seo vs semدر برخی موارد، اصطلاح SEM به طور انحصاری به معنی پرداخت تبلیغات در هر کلیک، به ویژه در تبلیغات تجاری و بازاریابی جوامع است که علاقه مند به این تعریف محدود است. چنین استفاده از جامعه بازاریابی جستجو گسترده تر است که در سایر انواع SEM مشغول به کار است مانند بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی جستجو. ایجاد پیوند بین SEO و PPC یک بخش جدایی ناپذیر از مفهوم SEM است. گاهی اوقات، به ویژه هنگامی که تیم های جداگانه در جستجوگرها و PPC کار می کنند و این تلاش ها با هم همراه نمی شوند، نتایج مثبت هماهنگ کردن استراتژی هایشان می تواند از بین برود. هدف هر دو جستجوگرها و PPC  حداکثر کردن دید در جستجو است و بنابراین اقدامات آنها برای دستیابی به آن باید به طور مرکزی هماهنگ شود. هر دو تیم می توانند از تعیین اهداف مشترک و معیارهای ترکیبی سود ببرند، داده ها را با هم ارزیابی کرده و استراتژی آینده را یا بحث در مورد اینکه کدام ابزار بهتر کار می کند انتخاب کنند. بخش دیگر SEM بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) است. SMM یک نوع بازاریابی است که شامل استفاده از رسانه های اجتماعی برای تأثیر بر مصرف کنندگان است . برخی از آخرین پیشرفت های نظری شامل مدیریت بازاریابی موتور جستجو (SEMM) می باشد. SEMM مربوط به فعالیت هایی از جمله جستجوگرها است اما بر مدیریت سرمایه گذاری (ROI) به جای ترافیک مربوطه متمرکز است (همانطور که در مورد جستجوگرهای اصلی است). SEMM همچنین ادغام جستجوگرهای ارگانیک، تلاش برای دستیابی به رتبه بندی برتر بدون استفاده از ابزارهای پرداخت شده برای دستیابی به آن و پرداخت هزینه برای هر کلیک SEO است . SEO و SEM دو ستون از یک کار بازاریابی هستند و هر دوی آنها یک طرفه برای تولید نتایج بسیار ضروری هستند.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.