ایجاد CTA در سایت کسب و کار شما
زمان مطالعه: 8 دقیقه

بازاریابی ایمیلی بی‌تردید یکی از موثرترین و سریع‌ترین ابزارهای بازاریابی الکترونیکی است. این کانال ارتباطی زندگی بازاریابان را آسان‌تر کرده و به شرکت‌ها در تولید درآمد بالاتر کمک می‌کند. در مقایسه با بازاریابی موبایل، بازاریابی رسانه های اجتماعی و سایر کانال های اصلی، ممکن است ادعا شود که ایمیل کمتر موثر است.  با این حال، هنگامی که به روش درست انجام شد، نرخ بازگشت سرمایه ای که از طریق بازاریابی ایمیلی حاصل شد، تقریبا دو برابر نرخ بازگشت سرمایه ای است که از طریق سایر ابزارهای بازاریابی که شرکت ها در تلاش برای استفاده از آن ها هستند بود.

MarketingSherpa همچنین یک نظرسنجی را منتشر کرد و از بازاریابان خواست تا نرخ بازگشت سرمایه بر آورده  شده از بازاریابی ایمیل را بازگو کنند، نتایج نشان داد که ارزش خالص نرخ بازگشت سرمایه ۱۱۹%  با بازاریابی ایمیلی است.اگر شما مطلقا هیچ ایده ای ندارید که چگونه از این ابزار بازاریابی قدرتمند استفاده کنید، همچنین ممکن است یک تجربه بد و یک شکست داشته باشید باید به شما گفت هیچ شیوه ای دقیق برای بازاریابی ایمیلی وجود ندارد زیرا آن شامل همه بهترین شیوه ها است – بنابراین برای موفقیت در بازاریابی ایمیل، باید بهترین شیوه ها را از نزدیک دنبال کنید. در متن زیر برخی اصطلاحات و مفاهیمی وجوددارند که به هدایت فعالیت‌های بازاریابی ایمیلی موفق کمک می کنند.

email .۱ گرفتن اجازه

مهمترین کلید در بازاریابی ایمیلی، گرفتن مجوز مخاطب قبل از تماس با آنها است. اعضا، که ایمیل های بازاریابی شما را قبول نکرده اند، هرگز نباید ایمیل های مختلفی دریافت کنند. ایمیل‌های تبادلی مانند تایید سفارش، رسیده‌ای الکترونیکی، یا یادآوری های ر مز عبور به اهداف دیگری خدمت می‌کنند و بنابراین می‌توانند از این قانون سختگیرانه حذف شوند.اعضایی، که خبرنامه های شما را قبول می کنند، اما به طور کامل با شرکت شما درگیر نیست، باید با احتیاط به آنها نزدیک شوید. مشترکین باید به طور مطلوب از کاربرانی که واقعا مایل به دریافت ایمیل شما هستند استفاده کنند.

 • خبرنامه هایی که به طور پیش فرض تیک می کنند نداشته باشید.
 • سعی کنید تا حد امکان ساده باشید – در اولین مرحله جمع‌آوری اطلاعات جزئیات زیادی را درخواست نکنید. احساس برتری کنید که مشتریان احتمالی شما انتخاب می‌کنند تا آدرس ایمیل خود را با شما به اشتراک بگذارند.
 • اجازه دهید بازدید کنندگان در فرم ثبت نامتان احساس راحتی کنند.
 • هرگز بازدیدکنندگان را مجبور نکنید که خبرنامه های شما را امضا کنند.
 • به آنها بگوئید که آنها تنها با یک کلیک می توانند اشتراک خود را از خبرنامه شما لغو کنند.
 • همیشه به آن‌ها اطلاع دهید وقتی در خبرنامه شما مشترک هستند چه مزایائی دارند.
 • اجازه دهید آنها فرکانس ارتباط را انتخاب کنند.
 • همیشه شامل جزئیات شرکت و اطلاعات تماس باشید.
 • لیست ها را خریداری نکنید، وب سایت های خود را برای افزایش اندازه لیست خود، و فهرست خود را با شرکت های دیگر به اشتراک نگذارید، حتی اگر شرکت دیگر، شرکت خواهرتان باشد یا شما به یک گروه تعلق داشته باشید.

 .۲محتوا

محتوا، طرحی دیداری است که مشترکان شما در خبرنامه های شما می بینند و پیام صحیح باید به مشترکین داده شود.اکثر مسائل مربوط به عرضه ناشی از ارسال محتوای غیر مرتبط با مشترکین است که منجر به افزایش میزان لغو اشتراک وارسال  شکایت می شود. هیچ کس علاقه مند به خواندن خبرنامه کاملا غیر مرتبط با نیازها و ترجیحات خود نخواهد بود. شما قطعاً باید پیام‌هایی را به کاربرانی ارسال کنید که در وهله اول ثبت‌نام کرده‌ باشند. اگر آن‌ها در مورد تخفیف در یک محصول خاص مشترک شده اند، به آن‌ها در مورد تخفیف موجود در آن محصول اطلاع دهید. پیام باید همیشه با علایق و نیازهای کاربران مطابقت داشته باشد. طراحی محتوای شما نیز باید جذاب باشد. ظاهر و احساس محتوای خود را هر بار که یک کمپین را راه اندازی می کنید تغییر ندهید. به مشترکان خود این احساس را بدهید که آنها روزنامه ای را می خوانند که طراح آن همان طراح قبلی است. شرکت شما باید یک طراحی ایمیل خوب داشته باشد که مشترکان شما به آن دسترسی پیدا کنند.

 • پیامی که مشترکین آن را درخواست می‌کنند را بفرستید .
 • ایمیل‌ها را ارسال کنید که می‌دانید حضار به آن‌ها علاقمند خواهند شد.
 • در طراحی ثابت‌ قدم باشید.
 • یک پیوند قطع اشتراک آسان و قابل‌ مشاهده در محتوای خود ارائه کنید.
 • جزئیات شرکت و لینک مربوط به سیاست حریم خصوصی تان را در تمام فعالیت‌های ایمیل خود قرار دهید.
 • همیشه از همان “نام” و “از آدرس” برای کسب اعتماد و شهرت استفاده کنید.
 • ایجاد طرح‌های سازگار با موبایل

 .۳تقسیم بندی

تقسیم بندی موفقیت آمیز می تواند تضمین کند که پیام درست به فرد مناسب می رسد. این نکته کلیدی برای افزایش نرخ باز و تولید درآمد بالاتر است. تقسیم بندی می تواند بر اساس اطلاعات جمعیتی، جغرافیایی یا رفتاری انجام شود. شما باید از این ایده بیاموزید که اگر کمپین را به تمام مشترکان خود راه ندهید، پول کمتری خواهید پرداخت. ارسال محتویات مشابه به تمام مشترکین بدون تقسیم کردن آنها منجر به مسائل مربوط به قابلیت حمل و نقل، لغو اشتراک بیشتر می شود که پس از آن منجر به کاهش درآمد خواهد شد.

تقریباً ۹۹ % از مشترکین مرد علاقه مند به دریافت تخفیف روزانه بر روی اجناس زنانه نیستند.

 • مطالب مشابه را برای تمام مشترکین خود ارسال نکنید، به عنوان مثال، ایمیل‌های فله نفرستید.
 • لیست خود را با استفاده از جمعیت شناختی، جغرافیایی یا رفتاری تقسیم بندی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما احساس می‌کنند که این ایمیل با نیازهای خاص آن‌ها متناسب است.

mail ۴٫ زمان سنجی

زمان بندی یکی ازمهم‌ترین نکات درایجاد وفاداری است. شما می‌توانید ایمیل های خود را هر روز, هفتگی یاماهانه ارسال کنید, امازمان ‌بندی نامنظم درکمپین های شما می‌تواند باعث شود که مشترکان شما احساس معذب بودن کنند وبه خدمات شما شکایات کنند، که می‌تواند به قابل اطمینان بودن برند شما آسیبب برساند. برای مثال برنامه‌ های تلویزیونی وبرنامه‌ های رادیویی همیشه در روزهای برنامه‌ریزی‌شده وزمان برنامه ‌ریزی ‌شده خود شروع می‌شوند. شمابایدبرنامه‌های خود را دقیقا به شکل یک نمایش تلویزیونی زمان‌ بندی کنید-به طوریکه مشترکین منتظرایمیل شما باشند, که باعث می‌شود احساس راحتی کنند و در نتیجه اعتماد کنند.

 .۵ تحویل

شما ممکن است تمام بهترین شیوه ها را دنبال کنید اما هنوز به پوشه هرزنامه منتقل شوید. این نشان می دهد که چیزی در محتوای شما اشتباه است یا مشکلات فنی مربوط به زیرساخت ایمیل شما وجود دارد. شما باید به تحویل به عنوان یک “علم” نگاه کنید، که به تدریج با آزمایش بدست می آید. ارسال ایمیل‌های عادی  به اعضای فعال ، به شما در حفظ اعتبار بالاتر کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که اعتبار آی پی به اندازه قبل مهم نیست. نکته اصلی که باید به آن توجه داشته باشید، اعتبار فرستنده تان است.

 • بر نمره آی پی خود نظارت کنید.
 • به اعضای غیر فعال خود که ۶ تا ۹ ماه گذشته به ایمیل شما پاسخ نداده اند، ایمیل ارسال نکنید.
 • از تله های اسپم مطلع شوید و سعی کنید آنها را با ارسال لیست فعال خود به آنها حذف کنید.
 • از استفاده لینک های فیشینگ در محتوا خود اجتناب کنید.
 • یک لینک لغو اشتراک را به بالای محتوای خود اضافه کنید.
 • پیوند به نسخه آنلاین ایمیل خود را در تمام کمپین های خود ارائه دهید.
 • نسبت متن به تصویر حداقل ۵۰٪ باشد.
 • از چندین کاراکتر خاص در محتوا و همچنین در خط موضوع استفاده نکنید.
 • سعی کنید همه بهترین شیوه های ارائه خدمات را دنبال کنید.
 • از کاربران بخواهید دامنه فرستنده خود را به دفترچه نشانی خود اضافه کنند.
 • سیاست حفظ حریم خصوصی و جزئیات شرکت باید در هر فعالیت واحد وجود داشته باشد.
 • از رنگ‌های روشن و سبز روشن در محتوا استفاده نکنید.
 • از کلمات بزرگ استفاده نکنید.

 .۶آزمایش

موفقیت یک فعالیت ایمیلی همیشه با آزمایش افزایش می یابد.تست می تواند روی خط موضوع، محتوا، فراخوانی به اصطلاحات عمل و غیره انجام شود. با انجام این کار، شما می توانید برای نظارت بر نرخ باز، کلیک بر روی نرخ، و همچنین نرخ خرید و سپس کمپین برنده را تجزیه و تحلیل کنید تا آن را ادامه دهید. تست نمیتواند نتیجه دقیق را به شما بدهد، اما به شما کمک خواهد کرد که بهترین نسخه از یک مبارزات انتخاباتی را تجربه کنید.

email marketingصحبت نهایی

برای کسانی از شما که ممکن است با بازاریابی ایمیلی در گذشته دست و پنجه نرم کرده باشند، امیدواریم این پست اطلاعاتی در مورد این که چگونه کمپین خود را به سمت جلو حرکت دهید، ارایه داده باشد. در حالی که هیچ فرمولی برای بازاریابی ایمیلی وجود ندارد، این روش‌ها و نکات باید زمانی در نظر گرفته شوند که هدف بهبود نتایج است.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.