ایجاد CTA در سایت کسب و کار شما
زمان مطالعه: 6 دقیقه

هدف اصلی هر وب سایت تجارت الکترونیک چیست؟ پاسخ ساده است، ارائه انواع مختلف محصولات، و خدمات به شیوه‌ای که مخاطبین شما را تشویق به خرید کند. به نظر شما، ساخت یک وب سایت خوب برای افزایش نرخ تبدیل سایت کافی است؟ این طور به نظر نمی رسد. طراحی سایت خدمات الکترونیکی برای جذب کاربران وب دارای اهمیت است. با این حال، این موضوع برای جلب رضایت افراد جهت خرید از شما کافی نیست، آن‌ها در وب سایت شما هستند که نقش اصلی را ایفا می‌کنند.
بهترین تجارب برای طراحی سایت کسب و کار شما چیست؟ چگونه یک دکمه دعوت به عمل ایجاد کنید که به تغییر کمک کند؟ این موضوع دقیقا چیزی است که ما در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

Ecommerce-UX

 CTA   چیست

CTA ها دکمه‌هایی هستند که به منظور تشویق کاربران، برای انجام اقدامات مشخص، در صفحات وب قرار داده می شوند، مانند چک کردن اطلاعات بیشتر در مورد پیشنهادهای شما و یا انجام خریدها است. قرار دادن CTA ها در  صفحات وب سایت شما، برای مخاطبین شما سرنخی در مورد این که، چه کارهایی باید انجام دهند و در کجا باید دنبال اهداف خود باشند، فراهم می کند. موثرترین CTA ها آن‌هایی هستند که به طور مستقیم پیام شما را منتقل می‌کنند، و برای یک کاربر وب درک محتوای پیغام را آسان می کند. مهم است که دکمه‌های فراخوانی را در مکان‌های مناسب در صفحات مختلف سایت خود قرار دهید. با انجام این کار می توانید مخاطبان خود را بدون هیچ گونه مشکلی در قابلیت استفاده از پروژه وب خود نگه دارید. چیزی که باید به یاد داشته باشید، این است که  سایت کسب‌وکار شما را با علایق مشتری همتراز باشد. برای مثال، در هنگام مرور فهرست وب سایت شما، فرد ممکن است احساس کنجکاوی کند، تا جزئیات بیشتری را در مورد پیشنهادهای ویژه، با یک کلیک روی دکمه ” مشابه” ببیند . هر کسب‌وکار از دکمه‌های فراخوانی در وب سایت و پروفایل ‌رسانه‌های اجتماعی رسمی استفاده می‌کند. هیچ دانش دقیقی در مورد چگونگی استفاده موثرتر از دکمه‌های فراخوانی برای عمل، وجود ندارد.  رویکردهایی که برای یک شرکت کار می‌کنند ممکن است برای شرکت دیگری مفید نباشند. با این حال، چندین قانون کلی استثنا و نکاتی درباره چگونگی ارتقای طراحی خدمات الکترونیکی، و استفاده خردمندانه از آن وجود دارد، در این مقاله به آن ها اشاره می شود.

CTA شخصی ایجاد کنید 

CTA های سفارشی ۴۲ درصد بهتر از دکمه‌های عمومی کار می‌کند. کلماتی مانند “Get”،” Join”، “See More”  برای دریافت کلیک تاثیر بیشتری خواهند داشت. با این حال، می‌توانید CTA های مشابهی را پیدا کنید، که در گستره‌ای از سایت‌های دیگر استفاده می‌شود، بدون این که از سایت شما کپی کرده باشند. برای این که هر قطعه از صفحه فرود خود را جذاب و خاص نگه دارید، می توانید مانند تصویر زیر عمل کنید.

square example

صفحه ورود آن‌ها شامل یک  CTA عمومی است، که به کاربران خوش‌آمد می‌گوید تا ثبت‌نام کنند. مهم است که دکمه فراخوانی حتما فاصله ای با دیگر عناصر داشته باشد. همچنین ، دو دکمه کشویی در بالای تصویر وجود دارد. با کمک آن‌ها، افراد می‌توانند گزینه‌های رقابت بر روی کسب‌وکار خود را انتخاب کرده و در نتیجه اطلاعاتی را بررسی کنند، که متناسب با جستجوی خود برای خریدن مقاصد خرید است. زمانی که شما شروع به ایجاد یک دکمه اقدام به عمل می‌کنید، توضیح دهید که یک فرد باید چه کارهایی انجام دهد و به چه چیزی به شیوه‌ی واضح و آسان دست خواهد یافت . همه چیز را برای مخاطبان خود روشن کنید، صفحات سایت خود را با عناصر غیر ضروری که می‌تواند مشتریان شما را گمراه کند، شلوغ نکنید. هر چه طراحی رابط کاربر سایت کسب و کار شما، شخصی تر به نظر برسد، برای فروشگاه شما سودمندتر است.

استفاده از دکمه های بزرگ تر

علاوه بر رنگ‌های برجسته، دکمه “call to action ”  به صورت برجسته، پیشرفت قابل توجهی در رابط کاربری سایت کسب و کار شما  شما خواهد داشت. زمانی که وارد یک صفحه وب می شوید، دکمه‌ها در اندازه‌های مختلف، و در اشکال مختلف ظاهر می شوند. آن‌ها توجه شما را جلب می‌کنند. نادیده گرفتن این عناصر دشوار است، برجسته کردن دکمه فراخوانی برای عمل، باعث افزایش شانس شما برای کلیک کردن افراد بازدید کننده از سایتتان می شود. علاوه بر این، CTA های بزرگ تر، زمانی که به یک صفحه وب، با تلفن همراه خود نگاه می کنید، دوستانه تر به نظر می رسند.

استفاده از لینک ها در CTA ها

یک فراخوانی برای عمل باید لزوما یک دکمه باشد. این می‌تواند یک کلمه، عبارت یا  یک کاربر برای انجام یک اقدام خاص در وب سایت شما باشد. واضح است که دکمه های CTA به طور کلی موثرترین نوع فراخوانی برای عمل در طراحی رابط کاربری سایت کسب و کار شما هستند. هنگامی که HubSpot، دکمه های CTA را به عنوان بخشی از پروژه بهینه‌سازی تاریخی خود معرفی کرد، نرخ تبدیل دو برابر شد، مطالعات نشان می دهد، بسته به استراتژی آنلاین شما، لینک ها می‌توانند (۴۷-۹۷ درصد )سرعت تبدیل سایت شما را افزایش دهند، این یک روش رایج برای قرار دادن CTA ها در بدنه پست‌های وبلاگ است، و در عین حال آن را قابل‌توجه و مرتبط می‌سازد .
نشانه های اینترنتی را می‌توان در کنار دکمه فراخوانی به عمل، در یک قطعه متن و یا صفحه وب استفاده کرد، آن ها  می‌توانند ارزش بیشتر در مکان‌هایی که ممکن است نادیده گرفته شوند، اضافه کنند.

Anchor-Text

هرگز پیوندها را تکرار نکنید

صفحه وب خود را با لینک‌های تکراری شلوغ نکنید. این کار باعث می‌شود که سایت تجارت الکترونیک شما به یک آشفتگی برسد. به محض این که تصمیم بگیرید که کدام یک از اقدامات خاصی را برای شخصی کردن سایت خود دارید، فکر کنید در مورد جایگاه بهتر آن در صفحه خود، بهتر است، به جای این که آن را تکرار کنید، بزرگ تر و جذاب تر کنید. هر پیوند تکراری، درک سایت و پیام آن را سخت‌تر می‌کند. این موضوع چشم‌انداز بلند مدت تجارت الکترونیک شما را ساده و روشن می‌کند، با تمرکز اصلی بر CTA اولیه!

دکمه های CTA همیشه لازم نیستند

اگر صفحه جستجو به خوبی ساختار بندی شده و برای مشتریان شما آسان است، که محصولات را از فهرست شما اسکن و مقایسه کنند، لازم نیست که از اطلاعات اضافی در صفحه استفاده کنید. صفحات جستجوی محصولات پتانسیل بسیاری دارند، حتی می‌توانند طراحی خدمات الکترونیکی شما را به هم بریزند. اگر تعداد زیادی تصویر محصول در صفحه جستجو سایت شما وجود داشته باشد، برای خریدار احتمالی آسان می‌شود که بتواند جزئیات بیشتری در مورد پیشنهاد شما، در صفحه جستجو دریافت کند. در این صورت، نتایج گوگل به لینک‌های وب سایت نیاز ندارد. بنابراین در چنین شرایطی قرار دادن CTA ها رتبه سئو را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.