ایجاد وب سایت با تایپوگرافی زیبا
زمان مطالعه: 7 دقیقه

زمانی که کاربر وارد سایت شما میشود، تایپوگرافی زیبا شما قبل از خواندن متن یا کلیک روی یک دکمه یک پیغام را به کاربر می رساند. تایپوگرافی زیبا یک پیام در مورد هدف وب سایت را به اشتراک می‌گذارد، یک فضا ایجاد کرده و یک لحن و آهنگ برای سایت ایجاد می‌کند.

تایپوگرافی

هنگام طراحی قلم برای وب سایت خود ، این را در نظر بگیرید که می‌خواهید چه پیامی را با کاربر درمیان بگذارید. دوست دارید زمانی که برای اولین بار به سایت شما نگاه می‌کنند، چه احساس یا تجربه ای داشته باشند؟

تایپوگرافی یک شخصیت برای  وب سایت شما ایجاد می‌کند و اینکه چطور آن را در طراحی خود به ثبت می رسانید، مشخص می‌کند که کاربران چگونه واکنش نشان می‌دهند. طراحی وب سایت اینترنتی یک حوزه پیوسته در حال تحول است که به ارائه گزینه‌های جدید در طول زمان ادامه می‌دهد .

این بدین معنی است که هنگام طراحی یا طراحی مجدد وب سایت‌ها گزینه‌های بسیار زیادی برای انتخاب فونت وجود دارد . این کار به طراحان وب این فرصت را می‌دهد که انواع مختلفی از فونت‌ها را در طراحی وارد کنند .هر دو حالت تایپوگرافی بر روی یک صفحه و جزئیات آن مهم است. طراحان تنها بر انتخاب فونت متمرکز نیستند، بلکه به ارتباطات بین متن و روش‌های مورد استفاده کلمات در بدنه متن هم توجه می کنند.

یک ساختار ایجاد کنید:

قبل از اینکه طراح حتی شروع به کار بر روی طراحی وب سایت کند،تصمیماتی که می توان در مورد تایپوگرافی و نحوه طراحی آن انجام داد، انجام می دهد. انتخاب نوع متن و به ویژه اینکه چگونه فونت های مختلف به یک طرح ادغام می شود، در این قسمت ایجاد می شود.

سلسله‌مراتب (اهمیت محتوا و اطلاعات) را می‌توان به منظور درک این که چگونه این موضوع به حروف مربوط می‌شود، بررسی کرد. بعد از این، یک طراح می‌تواند یک رابطه بین طراحی صفحه و تایپوگرافی ایجاد کند.این به معنی استفاده از بلوک های مختلف ساختار یک صفحه مانند پاراگراف ها، کلمات و حروف و ایجاد ارتباط بین این عناصر آن هاست. این به طراحی کلمات زیبا و ایجاد یک تجربه خواندن مثبت منجر خواهد شد.

اندازه و سلسله مراتب:

هنگامی که با متن کار میکنید، هدف شما این است که اندازه متعادل باشد تا خواندن متن شما آسان باشد. این به این معنی است که اطمینان حاصل کنید که حروف به اندازه کافی بزرگ و قابل خواندن و روشن باشند. این به خوانندگان اطمینان می‌دهد که به راحتی قادر خواهند بود محتوای وب سایت شما را درک کنند .

font size

با این حال  همه پیام‌ها به یک اندازه مهم نیستند و متن می‌تواند برای ایجاد یک سلسله‌مراتب استفاده شود ، که برای کاربران  تیترها یا زیرتیتر ها را قبل از پرداختن به جزئیات نشان می‌دهد .این به خواننده نشان می‌دهد که ابتدا چه چیزی را باید بخواند .برخی طراحان دوست دارند تصاویر تایپوگرافیک را بر روی وب سایت خود اضافه کنند تا بتوانند توجه خود را به برند یا عنوان جلب کنند . شما می‌توانید از آن به عنوان جایگزین برای یک فونت منظم بزرگ استفاده کنید.

اگر نمی دانید چطور چنین تصویری را انجام دهید، می توانید کمی از PS را با کمک آموزش های تایپوگرافی یاد بگیرید. چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. شما می توانید اثرات انواع مختلف ازcodropes  را امتحان کنید. بعضی از آنها در تمام مرورگرها کار نمی کنند، بنابراین از آنها با احتیاط استفاده کنید.

گزینه های خود را محدود کنید:

هنگام طراحی یک صفحه ، طیف فونت را ساده نگاه دارید. دو یا سه خط متفاوت برای رساندن پیام شما به آن طرف کافی خواهد بود، بدون اینکه صفحه را به هم بزنید و یا بخواهید خواننده را شگفت‌زده کنید. با این حال، هنوز ممکن است که از متغیرهای درون متن استفاده کنیم . بسیاری از فونت‌های Bold ،Italic  ، Regular  به وجود می‌آیند . این به شما این امکان را می‌دهد که وزن‌های مختلف را به پیام خود اضافه کنید . برای مثال ، یک زیرمجموعه Bold می‌تواند برای جلب توجه خواننده مورد استفاده قرار گیرد .

۶۰ کاراکتر در هر خط :

ممکن است شما وسوسه شوید تا تعداد کاراکترهای زیادی را در یک خط قرار دهید، اما این ایده خوبی نیست. اگر میخواهید خوانایی خوب داشته باشید، کم بودن تعداد کاراکترها در خط اهمیت دارد.مقادیر توصیه شده مختلف برای کاراکترها در هر خط متفاوت است. برخی ۵۰ و برخی ۷۵ را پیشنهاد می دهند اما توصیه ما به شما ۶۰ کاراکتر در خط است.در موبایل، همه چیز کمی متفاوت است. در برنامه ها یا طرح های پاسخگو، شما باید ۳۰ تا ۴۰ کاراکتر در هر خط داشته باشید.

ترکیب کنید و تطبیق دهید:

انتخاب یک فونت جزء پیچیده ترین کار یک طراح است. فراموش نکنید که مطمئن شوید که فونت ها برای وب امن هستند.طیف گسترده ای از گزینه ها برای انتخاب وجود دارد، اما بسیاری از آنها می توانند به “serif”  و “uns-serif”   تقسیم شوند.

Font_types

حروف نیز می توانند با ارتفاع و شکل کاسه (عرض حروف گرد) مشخص شوند. این عوامل به طراح کمک می کند تا کشف کند که چگونه فونت های مختلف با یکدیگر کار خواهند کرد.درک چگونگی استفاده از فرم نامه با هم به معنی آن است که نیازی به بستن یک سبک فونت وجود ندارد. بعضی اوقات ترکیب تیترهای مفصل با فونت های براق یک راه موثر برای ایجاد کنتراست است، که این اطمینان را می دهد که تجربه خواندن مثبت است.

فراموش کردن خطاها و توجیهات:

هنگام کار آنلاین، مهمترین جنبه ی تایپ کردن، خوانایی آسان است. بنابراین، مهم است که تمام جنبه های طراحی که خواندن متن را دشوار می سازد را نادیده بگیریم. خطاها و توجیهات  اغلب خواننده را تحت تاثیر قرار می دهد. در برخی از پروژه ها، بهتر است از این ها اجتناب شود.

کنتراست ،اندازه و رنگ:

با استفاده از کنتراست، شما قادر خواهید بود توجه خوانندگان خود را جلب کنید . این ممکن است به معنای یک پیام سفید زنده از یک پس زمینه سیاه باشد یا یک عبارت نارنجی خیره کننده از یک تنظیم آبی خاموش!چندین راه برای ایجاد کنتراست وجود دارد. به دنبال ترکیباتی که از نور در برابر رنگ‌های تیره یا تاریک و پر جنب و جوش استفاده می‌کنند ،بگردید.

contrast

کنتراست به پیغام‌های شما اجازه می‌دهد که دیده شوند. در نتیجه ، پس‌زمینه‌های ساده اغلب برای اجازه دادن به فضای متنی برای برجسته شدن ، بهتر هستند. اگر پس‌زمینه شما شلوغ است ، اندازه حروف خود را افزایش دهید تا مطمئن شوید که پیام شما برجسته‌تر می‌شود.

کادر متن تان را مشخص کنید. این کادر می‌تواند از چپ به راست در یک صفحه ،مانند ستون روزنامه و یا از اشکال و اندازه‌های مختلف باشد. این اقدام به ارزش طراحی شما می‌افزاید، زیرا می‌تواند بر تجربه خواننده تاثیر بگذارد. اگر خطوط بیش از حد طولانی و یا خیلی کوتاه باشند، می توانند برای خواننده خسته کننده شوند.

بخوانید، بخوانید، بخوانید:

هنگامی که شما یک متن آشنا به سایت خود اضافه می کنید، یک ایده از چگونگی استفاده از آن متن برای ایجاد یک اثرکلی خواهید داشت. خودتان را به خواندن متن تنها قبل از اضافه کردن آن به سایت محدود نکنید . این پیام مهم است ، اما تجربه خواننده به شما در درک متن از دیدگاه بیننده کمک خواهد کرد .

فاصله بین خطوط تا چه حد تاثیر دارد؟ نامه‌ها به اندازه کافی بزرگ هستند؟ آیا خواندن خطوط آسان است؟ آیا متن به هیچ وجه احساس ناراحتی می‌کند؟ با اطمینان از اینکه متن به خوبی ارائه شده‌است ، به خواننده تان در ارتباط با وب سایت خود کمک خواهید کرد.

پایان دادن به افکار … 

تایپوگرافی بخش مهمی از طراحی است، که تجربه مفید خواننده را تضمین می‌کند. با این حال، اغلب نادیده گرفته می‌شود و یا برای کسب سود کمی در نظر گرفته می‌شود. با گذراندن وقت برای طراحی سایت خود، شما قادر به ایجاد محتوای روشن، قابل خواندن و موثر خواهید بود که هویت نام تجاری شما را ارائه می دهد و بینندگان را به سایت شما باز می گرداند.

 

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
رابط کاربری انواع طراحی سایت بر اساس رابط کاربری

زمان مطالعه: 4 دقیقه انواع طراحی سایت به روش های مختلف طراحی سایت در نگاه طراحی رابط کاربری و طراحی های بصری اشاره دارد. در یک تعریف کلی طراحی ...

بیشتر بخوانیم
طراحی بنر تبلیغاتی رازهای طراحی بنر تبلیغاتی موفق

زمان مطالعه: 4 دقیقهبنر تبلیغاتی یکی از راههای تبلیغات در سایت های پرترافیک برای بیشتر دیده شدن وبسایت شماست. برای مثال ممکن است شما در سایت های خبرگزاری یا ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.