اهمیت لینک سازی داخلی در سئو

لینک ها برای موتور های جستجوی گوگل اهمیت زیادی دارد، زیرا موتور های جست و جو از لینک‌ها برای فهمیدن محتوای سایت، و ارزش آن محتوا استفاده می‌کنند. گوگل وب سایت‌های مختلف را با استفاده از لینک های داخلی و خارجی بررسی می کند، او این کار را با استفاده از Google bot انجام می‌دهد. این ربات به صفحه اصلی یک وب سایت وارد می‌شود، شروع به بررسی صفحه می‌کند و اولین لینک را دنبال می‌کند. سپس گوگل با لینک‌های دنبال شده می‌تواند رابطه بین صفحات مختلف، پست ها و مطالب دیگر را بررسی کند. با این روش گوگل کشف می‌کند که کدام صفحات سایت شما موضوع مشابهی را پوشش می‌دهند. علاوه بر درک رابطه بین محتوای قسمت های مختلف سایت، گوگل همچنین ارزش لینک را بین تمام لینک‌ها در یک صفحه وب تقسیم می‌کند. اغلب صفحه اصلی یک وب سایت بیش‌ترین ارزش لینک را دارد، چون این قسمت بیش‌ترین مقدار لینک را دارد. این ارزش لینک بین تمام لینک‌های پیدا شده در آن صفحه اصلی به اشتراک گذاشته خواهد شد. در نتیجه برای بهینه سازی سایت شما، ارزیابی و بهبود استراتژی لینک سازی داخلی حیاتی است. با افزودن پیوندهای درونی مناسب، اطمینان حاصل کنید که گوگل ارتباط صفحات، رابطه بین صفحات و ارزش صفحات را درک می‌کند.

internal-linking

 

ساختار ایده‌آل سایت

ما همیشه به صاحبان وب سایت توصیه می‌کنیم که تصور کنند وب سایت آن‌ها مانند هرمی با مهم‌ترین محتوا در قسمت بالای آن باشد. اگر این ساختار را در نظر بگیریم، مقالات را بنیان سایت در نظر می گیریم. لینک‌های مرتبط با صفحات که بیشترین  ارزش لینک را در صفحات آن قرار می‌دهند،باید وجود داشته باشد. با این حال، شما باید لینک ها را از بالای صفحه شروع و تا قسمت های پایین صفحه، در مورد موضوعات مربوط به آن لینک دهید. لینک سازی داخلی با محتوای مرتبط، به گوگل نشان می‌دهد که چه صفحات اطلاعاتی را در مورد موضوعات مشابه نگهداری کند. اگر در حال راه اندازی یک وبلاگ هستید، این موضوع  می‌تواند برای اضافه کردن لینک‌های داخلی،  و طبقه بندی پست ها مفید باشد. اضافه کردن پیوندها به مقوله و برچسب‌ها به گوگل کمک می‌کند تا ساختار وبلاگ خود را درک کرده و به بازدیدکنندگان کمک کند تا به راحتی به پست‌های مربوطه هدایت شوند.

مزایای لینک سازی داخلی 

لینک‌های داخلی، هایپر لینک‌هایی هستند که کاربران را مستقیم به صفحات دیگر در سایت شما متصل می‌کند، در حالی که لینک‌های خارجی کاربران را به صفحات وب سایت دیگر پیوند می‌دهد. هر دو نوع برای بهینه سازی سایت دارای ارزش هستند.  با افزودن پیوندهای بیرونی قابل‌اعتماد و مرتبط، اعتبار شما را به عنوان یک مرجع در جایگاه خود می‌سازد و به جستجوی موتورهای جستجو کمک می‌کند تا آن چه که محتوای شما در مورد آن است را مشخص کنید. از سوی دیگز لینک سازی داخلی مزایای زیادی دارد که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند، این مزایا به شرح زیر است:

  • آن‌ها بازدید کنندگان را تشویق می‌کنند که، مدت بیشتری در سایت شما بمانند، و این موضوع یک سیگنال با کیفیت برای موتورهای جستجو ارسال می‌کند.
  • آن‌ها  جستجو را برای  ربات‌های موتور جستجو برای خزیدن تمام وب سایت تان راحت تر می کنند، علاوه بر این سرعت فرآیند شاخص گذاری را سرعت می‌بخشد.internal-links
  • آن‌ها رتبه‌بندی صفحات وب شما را برای کلمات کلیدی خاص بهبود می‌بخشند، و یک سیگنال روشن برای موتورهای جستجو ارسال می‌کنند، که صفحات شما برای تایپ کردن کاربران در آن عبارت مناسب هستند.
  • آنها با ایجاد مسیرهای روشن برای همه مطالب شما، پتانسیل دریافت لینک های خارجی در صفحات داخلی شما را افزایش می دهند.
  • لینک های داخلی که از خاصیت بک لینکی به طرز صحیحی استفاده کرده باشند، می توانند تاثیر بیشتری در سئو سایت داشته باشد.

بنابراین چگونه وب سایت خود را بهینه سازید، تا تمام این مزایا را به دست آورید؟ در این مقاله مراحل لینک سازی داخلی آورده شده است، با مطالعه آن ها می توانید سئو سایت خود را با کمک لینک های داخلی افزایش دهید.

مراحل لینک سازی داخلی

  1. ساختار سایت خودتان را مشخص کنید: سازماندهی وب سایت خود به دسته بندی ها و زیر شاخه‌ها،  ایجاد ساختار لینک های داخلی مرتبط را آسان تر می کند. ساختار صفحات را به صورت منطقی، و براساس نحوه پیشرفت یک فرد در هر صفحه نگه دارید. سپس موتورهای جستجو درک خواهند کرد که چگونه صفحات به یکدیگر متصل شده و به درستی آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کنند. اگر به طور مرتب صفحات را به وب سایت خود اضافه کنید، بدانید که بهترین راه برای ایجاد پیوندهای درونی است که برای کاربران و موتورهای جستجو منطقی است. پیدا کردن یک صفحه در وب سایت شما نباید خیلی مشکل باشد، به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان سئو باید مسیرهای بین صفحات را کوتاه نگه دارند. در صورت امکان اطمینان حاصل کنید که هر صفحه وب سایت شما به بیش از سه کلیک است، برای رسیدن به آن نیاز نداشته باشد. هنگام برنامه‌ریزی ساختار سایت، این اصل را در ذهن داشته باشید.
  2. بررسی صفحات یتیم سایت: صفحات یتیم صفحاتی هستند، که به هیچ صفحه دیگری در سایت شما متصل نیستند. اگر گوگل صفحات را ببیند ،نمی‌تواند آن‌ها را فهرست کنند ، و کاربران نیز نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. اگر چه صفحات یتیم نباید به رتبه جستجو شما آسیب برسانند، اما ممکن است مقداری از ارزش سئو را به خاطر این صفحات از دست بدهید.از ابزاری مانند Screaming Frog می توانید برای پیدا کردن یک صفحه یتیم استفاده کنید، سپس یک پیوند داخلی با آن از یک صفحه مربوطه ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که صفحه جدید به sitemap HTML و XML اضافه می‌شود .orphan pages
  3. پیوند با صفحات با کیفیت: لازم نیست نگران ارتباط دادن به صفحات اصلی سایت خود، مانند صفحه اصلی و صفحه تماس باشید ؛ این‌ صفحات باید به اندازه کافی لینک به خود داشته باشند . برخی از قدرتمندترین پیوندهای درونی، آن‌هایی هستند که یک مقاله با کیفیت را به دیگری متصل می‌کنند. یک لینک در داخل مقاله برای یک مقاله با کیفیت دیگر در سایت خود ایجاد کنید . اطمینان حاصل کنید که این لینک طبیعی و مرتبط با صفحه هدف‌گذاری شده باشد . به انجام این کار با مقالات دیگر در سایت خود ادامه دهید تا یک ساختار لینک داخلی قوی در سایت خود ایجاد کنید .
  4. استفاده از متن کامل ، متناظر ، و توصیفی: متن لینک قرار داده‌شده در محتوا، معمولاً مقدار سئو بالاتری از یک لینک جهت یابی در هدر، فوتر، یا نوار کناری دارد. این موضوع به این دلیل است که، پیوند در محتوای اصلی اطلاعات و ارزش جدیدی را به متن اضافه می‌کند.متن حاوی لینک باید حاوی کلماتی باشد، که به کاربران و جستجوی آن ها  کمک می‌کند تا صفحات وب شما را درک کنند. توجه کنید که هایپر لینک ها باید هدف صفحه را به وضوح بیان کند، و همچنین در صفحه طبیعی به نظر برسد.
  5. مقالات قدیمی را به روز رسانی کنید: هر چند وقت یکبار، به یک مقاله قدیمی بازگردید و یک پاراگراف جدید را برای توضیح به روزرسانی خود اضافه کنید. سپس محتوای تازه را در مقاله قدیمی اضافه کنید، و لینک های جدید داخلی را به محتوای تازه ایجاد شده اضافه کنید. این موضوع نه تنها ارزش رتبه بندی محتوای قدیمی را بهبود می بخشد، بلکه ارزش رتبه بندی را به محتوای جدید منتقل می کند.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

سئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO Checklist)  کمک می‌کند ...

بهینه سازی فایل htaccess ۲۲ دستور کاربردی برای بهینه سازی فایل htaccess

آموزش htaccess، یکی از مطالب پیشرفته مجله آوای دانش پیام آوا میباشد که قرار است بسیار کاربرد و بهینه به این موضوع بپردازد. اگه در مورد این فایل اطلاعاتی ...

بیشتر بخوانیم
گوگل دیسکاور گوگل دیسکاور چیست؟ تمام آنچه باید از دیسکاور بدانید

گوگل دیسکاور یکی از جدیدترین و کاربردی ترین بخش های راه اندازی شده توسط گوگل می باشد که امکان نمایش آن تنها از طریق گوشی های موبایل و با ...

بیشتر بخوانیم
آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.