اهمیت تایپوگرافی برای سایت شما
زمان مطالعه: 5 دقیقه

هنگامی که فردی از وب سایت شما بازدید می‌کند، این شخص اهمیت زیادی به گرافیک سایت نمی دهد. هدف کاربر استفاده از محتوای متنی می باشد. این موضوع به این دلیل است که، متون منابع اصلی اطلاعات هستند. بنابراین هنگام ایجاد یک محتوا برای وب سایت خود باید دقت کنید که گرافیک و متن را متعادل کنید. این جایی است که تایپوگرافی وارد بازیمی‌شودتایپوگرافی برای تنظیم متن در طراحی در حین ایجاد محتوای قدرتمند استاهمیت تایپوگرافی در این است که ظاهر جذابی دارد، و ارزش زیبایی‌شناسی محتوی شما را حفظ می‌کند. از مزایای دیگر تایپوگرافی نیز می توان به نقش حیاتی آن تنظیم لحن کلی وب سایت، و تضمین یک تجربه کاربر اشاره کرد. 

typography

تایپوگرافی همچنین هنر ترتیب دادن تمام محتویات وب سایت تان، دادن احساس به آن، و ارائه اطلاعات به یک روش حرفه‌ای است. اگر شما یک طراح وب هستید، پس باید تایپوگرافی را در اولویت طراحی سایت خود قرار دهید. در این مقاله 8 دلیل وجود دارد که دلیل استفاده از تایپوگرافی در طراحی سایت را به شما معرفی می کند:

تایپوگرافی یک وسیله ارتباطی است

یک وب سایت ممکن است مربوط به کسب‌وکار، یا هنر خاصی، و یا یک محصول خاص باشد. حتما تجربه این موضوع را دارید، که زمانی که از یک وب سایت بازدید می‌کنید، به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که چه نوع اطلاعاتی ارائه می‌دهد. این موضوع به خاطر استفاده از تایپوگرافی در آن سایت است. ترکیب قرار گیری محتویات، رنگ‌ها، فونت‌های استفاده شده و جزئیات دقیق ، یک راه ارتباطی بین بازدیدکننده و صاحب وب سایت را فراهم می‌کند.

تایپوگرافی بازدید کننده را جذب می کند

رویکرد اصلی استفاده از تایپوگرافی، انتخاب قلم درست است. فونت انتخابی باید تا جای ممکن تمیز باشد، همچنین سعی کنید از فونت های خیلی ریز  و ضعیف استفاده نکنید. استفاده از فونت های ساده که به راحتی قابل خواندن هستند، کلید ارائه هستند. فونت وب به متن شما ارزش اضافه می‌کنند. این کار به بازدیدکننده کمک می‌کند، تا اطلاعات را از متن دریافت کنند. انتخاب صحیح رنگ، فونت و اندازه متن می‌تواند برای جذب مخاطب هدف تان حیاتی باشد.

تایپوگرافی باعث جلب توجه عموم می شود

جذب خوانندگان با استفاده از تایپوگرافی آسان است، اما حفظ کاربران، و تبدیل آن ها به کاربران دائمی نیازمند خلاقیت بیشتر است. شما می توانید در ایجاد برخی از علاقه ها در محتوای خود، و برجسته کردن متون که می تواند عموم را به خود جذب کند، اقدام کنید. هر محتوایی ممکن است حاوی متون معمولی باشد، اما اگر همین متون معمولی به طور موثر استفاده شود، تایپوگرافی آن‌ها را جذاب خواهد کرد.  رویکرد صحیح در استفاده از متون، ممکن است استفاده از برخی نکات گرافیکی جذاب باشد.

تایپوگرافی خالق یک احساس خاص است

یک محتوای می‌تواند یک تبلیغ برای یک بازی کامپیوتری باشد. این محتوا ممکن است شامل برخی ویژگی‌های هیجان‌انگیز بازی باشد. در چنین مواردی باید محتوایی را طراحی کنید که سرگرم‌کننده، بازیگوش و فریبنده باشد؛ تا در خلق یک احساس خاص کمک کند. اگر محتوای شما به مقداری جدیت نیاز داشته باشد، باید فونت های ساده و حرفه ای را انتخاب کنید. انتخاب چنین نوع فونت هایی، تعیین می کند که محتوا چگونه توسط کاربران درک شود.

colors in web

تایپوگرافی یک سلسله مراتبی از اطلاعات ایجاد می کند

سلسله‌ مراتب اطلاعات به معنی دسته‌بندی متون در یک محتوا، براساس اهمیت آن‌ ها است. شما می‌توانید از انواع و اندازه‌های مختلف فونت ها، برای متمایز کردن متن ها از یکدیگر استفاده کنید، این شیوه بیشتر برای متونی استفاده می شود که از اهمیت بیشتری برخوردارند، و شما با اندازه و فونت های مختلف می توانید آن ها را متفاوت نمایش دهید. شما همچنین می‌توانید موضوعات مهم را با استفاده از اندازه فونت بزرگ‌تر مشخص کنید؛ این کار به بازدید کنندگان سایت کمک می کند، تا به راحتی اطلاعاتی که باید به آن توجه کنند را بیابند.

تایپوگرافی به ایجاد هماهنگی کمک می کند

اگر در حال طراحی تایپوگرافی هستید، و الگوی یکسانی را در طول ارائه خود تکرار می‌کنید، این تایپوگرافی برای شما یک هماهنگی خاصی را ایجاد می‌کند. هماهنگی عناصر، ویژگی اصلی در طراحی تایپوگرافی است. طراحی هارمونیک اثر هنری را به وب سایت شما ارایه می‌دهد. همچنین استفاده از فونت مشابه برای محتوای مشابه، تداوم را فراهم می‌کند. هماهنگی فونت ها با نسبت صحیح، ارائه شما را سازماندهی کرده، وآن را منظم می‌سازد

استفاده از تایپوگرافی نشانه حرفه ای بودن شماست

افزودن صحیح تایپوگرافی در یک پروژه طراحی، حرفه‌ای بودن یک طراح سایت را، به بهترین نحو را نشان می‌دهد، و همان طور که اشاره شد، در تایپوگرافی به اندازه و نوع فونت ها باید بسیار دقت شود، استفاده مناسب از قلم و اندازه متن اعتماد مشتریان را کسب می کند. اگر وب سایت شما براساس کسب‌ و کار باشد، رعایت کردن این موضوع، به بازاریابی محصولات شما کمک خواهد کرد.  رویکرد حرفه‌ای طراحی شامل تایپوگرافی در مرکز آن نیز می‌شود. تایپوگرافی اهمیت محتوا را تعریف می‌کند، و کاربران نسبت به اطلاعاتی که کسب می‌کنند احساس امنیت می‌کنند.

business

سایت شما را به رسمیت معرفی می کند

اگر از یک الگوی مناسب برای به کار گیری فونت ها استفاده کنید، و سایت خود را با کمی ریتم آماده کنید، ارزش بسیار زیادی به نام تجاری شرکت شما اضافه خواهد شد. کاربران نیز همیشه فونت‌های را به خاطر می‌آورد، که شما در ارائه مطالب بصری و تصاویر از آن‌ها استفاده می‌کنید. تایپوگرافی متخصص شرکت شماست و به عنوان یک هویت برای بازدید کنندگان سایت شما، کار می‌کند. با کمک تایپوگرافی هر یک از محتواهای شما حضور شرکت  را نشان می دهد.

از نگاه اول به محتوای نوشته شده تان، خواننده باید هدف وب سایت شما را درک کند. تا زمانی که تایپوگرافی و انتخاب‌های قلم شما از هدف سایت شما نکاهد، و تا زمانی که محتوای شما ،قابل خواندن باشند و به دقت مورد استفاده قرار گیرند . پس شما به خودتان یک پلت فرم داده اید که از طریق آن می توانید  با اطمینان  آن کار کنید و پیام خود را برای کاربران به اشتراک بگذارید. موضوعی که اهمیت زیادی دارد این است که، اساسا طراح شما اصول طراحی تایپوگرافی را درک کرده، و بتواند وب سایتی را ارائه دهد که پیام شما را به نحوی روشن و قابل فهم در اختیار کاربران قرار  دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
رابط کاربری انواع طراحی سایت بر اساس رابط کاربری

زمان مطالعه: 4 دقیقه انواع طراحی سایت به روش های مختلف طراحی سایت در نگاه طراحی رابط کاربری و طراحی های بصری اشاره دارد. در یک تعریف کلی طراحی ...

بیشتر بخوانیم
طراحی بنر تبلیغاتی رازهای طراحی بنر تبلیغاتی موفق

زمان مطالعه: 4 دقیقهبنر تبلیغاتی یکی از راههای تبلیغات در سایت های پرترافیک برای بیشتر دیده شدن وبسایت شماست. برای مثال ممکن است شما در سایت های خبرگزاری یا ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.