اهمیت بک لینک در سئو
زمان مطالعه: 7 دقیقه

سئو و  بک لینک ها مانند نان و کره می مانند.شما نمی توانید یکی را بدون دیگری داشته باشید. به همین دلیل، هر مکالمه ای در مورد سئو شامل یک لینک به یک یا چند مورد می شود. اینکه رتبه بندی وب سایت شما بدون آن ها تقریبا غیر ممکن است خبر تازه ای نیست. از این رو بک لینک در سئو وب سایت سما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 اما دقیقا چرا لینک ها بسیار مهم هستند؟

چه چیزی باعث می شود این ارتباطات مجازی کوچک برای رتبه بندی در جستجوی سازمانی بسیار مهم واقع شوند و چگونه به این اندازه قوی هستند که بسرعت یک صفحه از اعماق غیرقابل جستجو را به بهترین جا در صفحه اول جستجوها بالا ببرد!

backlink and google searching

 

بک لینک  راهی ست که گوگل صفحات جدید را پیدا می کند

ساده ترین توضیح به دنبال این سوال که چرا بک لینک در سئو مهم است این است که، آن ها روشی هستند که عنکبوت گوکل صفحات جدید را جستجو می کند. دقیقا مثل وقتی که ما از نقشه برای پیدا کردن یک شهر جدید استفاده می کنیم، عنکبوت گوگل از بک لینک ها برای یافتن، خزیدن و مرتب کردن صفحات در وب سایت شما استفاده می کند. به این فکر کنید که اگر به شهرهای دیگر متصل شده اید، خیلی بیشتر احتمال دارد یک شهر جدید پیدا کنید، درست است؟ پیدا کردن یک شهر کوچک که وسط نا کجا آباد است مدت زیادی طول می کشد تازه اگر بتوانید پیدایش کنید. اکثر بک لینک ها به شما فرصتی بهتر برای پیدا کردن سریع می دهد. این امر منجر به هدایت سریعتر و رتبه بندی بالاتر در یک دوره زمانی کوتاهتر می شود. از آنجا که بک لینک ها ابزار جستجوی اینترنتی گوگل هستند، ایجاد یک دسته از آن ها برای وب سایت شما، به افزایش زمان متوسط برای سئو کار شما کمک می کند. گوشه ها را قطع نکن، اما همه ما می خواهیم رتبه بندی سریعتری را ببینیم، درست است؟ به کمک بک لینک های مرتبط با کیفیت بالا، شما می توانید راه های SERPs را به روش صحیح سرعت دهید.

بک لینک ها ابزار مدیریت اعتبار گوگل هستند

متاسفانه گوگل انسان نیست. اگر چه الگوریتم های گوگل توسط افراد واقعی ساخته شده اند، اما این نرم افزار مغز انسانی ندارد.به علاوه می تواند مزایا داشته باشد اما در هنگام تعیین سایت هایی که ارزش رتبه بندی بالا را دارند، آنها در حال بازیابی هستند. می بینید که بک لینک ها در سئو مهم هستند چرا که آنها به عنوان ابزار اعتبار گوگل استفاده می شود. از آن جایی که هدف اصلی آن ها اشاره به جستجوگرها در جهت بهترین نتیجه ممکن برای جستجو آن هاست، آنها به جستجوگرها در جهت یک سایت که زنجیره می نویسند اشاره نمی کنند. در عوض، آنها می خواهند به یک وبسایت محبوب اشاره کنند؛ چرا که یک وبسایت محبوب به این معنی است که شهرت خوب دارد و قابل اطمینان است. برای قرار دادن این در متن، خودتان آن را امتحان کنید. کدام یک از این سایت ها به شما بیشتر اعتماد خواهند کرد؟ سایتی با سه لینک دهنده یا یک سایت با بیش از ۳۰۰ لینک؟ من شرط می بندم که گزینه دوم را انتخاب کنید. من، فردی که این مقاله را بعد از شما خواند و گوگل هم همین پاسخ را دار، به همین سادگی. چون همه ما فکر می کنیم که وب سایت های محبوب و پراز بک لینک، قابل اعماد تر هستند.

لینک های مرتبط  اعتبار شما را افزایش می دهند

به دنبال توضیحات قبلی، که گوگل مایل به نمایش نتایج بالاترین کیفیت برای جستجوی کاربر است، لینک ها نیز مهم هستند، زیرا اعتبار را افزایش می دهند. این به چه معناست؟ اگر یک سازنده خودرو دارای یک بک لینک با لینک های ورودی از وبلاگ های خودرو و سایت های خبری خودرو باشد، شما فکر می کنید که معتبر تر باشد، درست است؟ اگر دیگران در صنعتشان به محتوای خود پیوند دارند، می توان با خیال راحت فرض کرد که آنها باید چیز با ارزشی را به اشتراک بگذارند. با این حال، اگر یک سازنده خودرو پروفایل پشتیبان خود با پیوندهایی از وبلاگ های حیوان خانگی و فروشگاه های مواد غذایی پر کند قطعا اثر متضاد دارد. گوگل به این فکر می کند که آیا این وب سایت واقعا منبع معتبر در صنعت خودرو است؟ این دومین چیزی است که میتواند تمام  رتبه های مهم را به شما بدهد. به خاطر داشته باشید که گوگل از لینک ها برای تعیین اعتبار آنلاین وب سایت شما استفاده می کند.جمع آوری لینک ها از هر جایی که می توانید و دستتان به آن می رسد، به ویژه اگر هیچ ارتباطی با محتوای شما نداشته باشد، هیچ مزیتی برای شما نخواهد داشت. در حقیقت، این بک لینک در سئو می تواند اثر متضاد داشته باشد و می بینید که شما توسط گوگل مجازات شده اید.

بک لینک ها بازدید وب سایت شما را افزایش می دهد

من نمیخواهم ذهن شما را با همه ی این ها خسته کنم، ” گوگل میخواهد بهترین نتایج را نشان دهد …” که من فقط شما را خسته کردم. با این حال، این  فلسفه زمانی اعمال می شود که ما در مورد مزیت افزودن ترافیک ارجاع به سایت شما، از طریق لینک های پرکاربرد خود صحبت می کنیم. بهش فکر کنید، گوگل به یک وب سایت اعتماد نخواهد کرد که هرگونه ترافیک را دریافت کند. به طور طبیعی، آن را در SERPs پایین و پایین تر می برد. اما سایت هایی با تعداد زیاد ترافیک باید قابل اعتماد باشند و ارزش خاصی را ارائه دهند … درست است؟ مهم نیست که آیا از طریق یک اشتراک رسانه های اجتماعی، ارسال پست مهمان یا فهرست دایرکتوری باشد، هر کسی که بر روی یک بک لینک کلیک کند و وارد سایت شما شود به افزایش ترافیک ارجاع شما کمک می کند. بنابراین، هنگامی که شما در حال پیاده سازی استراتژی ساخت لینک خود هستید، هدف را لینک دادن از سایت های مربوطه و سایت های با یفیت بالا با مجوز دامنه قرار دهید. این وب سایت ها یک مخاطب بزرگتر و پایدارتر دارند و شانس بیشتری برای افزایش ترافیک عمومی در وب سایت خود دارند.

آیا شما معدن طلای سئو را دارید؟

شما اکنون می دانید چرا شما نیاز به بک لینک ها در سئو سایت خود دارید، اگر می خواهید سایت خود را وقتی  رتبه بندی آن بهبود یافته ببینید. بنابراین چگونه می توانید متوجه شوید که آیا شما قبلا برخی از این معادن طلای سئو را به سایت خود اضافه کرده اید؟ به سادگی به حساب کاربری monitor Backlinks  خود وارد شوید و روی زبانه Backlinks در نوار بالا کلیک کنید، حالا همه ردیفهای داده را ببینید؟ این پروفایل Backlink شما است، یک سند شسته و رفته که جزئیات هر لینک را که در حال حاضر به وب سایت شما اشاره دارد، می دهد. جالبه نه؟

monitor backlinks

شما می توانید از طریق این اطلاعات به صورت دستی جستجو و غربال کنید، نگاهی به ستون “linked from” بیندازید که نشان می دهد چه کسی سایت شما را دوست دارد. یا میتوانید با استفاده از فیلترهای ستون سمت راست داده ها را فیلتر کنید، فقط بر روی دکمه Filters کلیک کنید تا فهرست گزینه ها را گسترش دهید.

linked from in monitor backlink

شما همیشه باید تلاش کنید تا پروفایل پشتیبان خود را با لینک های با کیفیت بالا، مرتبط و قابل اطمینان پر کنید. Monitor Backlinks می توانند این کار را بسیار آسان تر انجام دهند. حالا شما می دانید چرا بک لینک در سئو مهم است و چرا داشتن لینک های مناسب می تواند تاثیر زیادی در حضور جستجوی پایه ای خود داشته باشد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.