اهمیت بهینه سازی برای کسب و کار اینترنتی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

بهینه‌سازی وب سایت برای تبدیل بازبدکنندگان سایت به کاربر دائمی، یک حرکت تجاری منطقی است. یک شروع خوب برای داشتن یک وب سایت بهینه داشتن صفحه اصلی تمیز و ساده است، که به سرعت بارگذاری می‌شود و تنها اطلاعات مرتبط  با کاربر را به نمایش می‌گذارد. اگر با یک طراح وب کار کنید که این هنر را می‌شناسد، باید بداند که چگونه بهترین تجربه کاربری  ممکن را فراهم کند. و همین طور اگر خودتان وب سایت خود را با استفاده از یک سازنده سایت مثل wix ساختید، دقت کنید که برنامه‌های آموزشی را در مراکز یادگیری آنلاین، و فروم های آن‌ها برای نکات و ترفندهای طراحی در سایت خود قرار دهید؛ به کارگیری این نکات در سایت شما می تواند ظاهر خاصی برای سایت شما ایجاد کند. زمانی که برخی از سرمایه‌گذاری‌های کسب‌وکار را انجام می‌دهید، دیدن این که بازده شما چه خواهد بود، آسان است. اگر X را برای فروش بخرید، شما می‌دانید که نرخ بازگشت سرمایه شما چقدر خواهد بود. اما وقتی نوبت به بهینه سازی سایت می‌رسد، اغلب صاحبان سایت کسب و کار متوجه نمی‌شوند که چرا بهینه سازی سایت برایشان مهم است. شاید ارزش بهینه سازی خیلی به چشم نیاید، در این مقاله عواملی برای اهمیت بهینه سازی سایت کسب و کار شما را بیان می شود، که شما را برای این تصمیم مطمئن می کند.

SEO-web-design

 

جذب کاربران سایت

ممکن است در یک تجارت باشید، یا شاید یک وبلاگ نویس حرفه‌ای، یا حتی یک کسب‌وکار کوچک محلی باشید . ترافیک وب سایت برای موفقیت هر کسب‌وکاری در عصر امروز بسیار مهم است . طراحی سایت شما طبق اصول سئو، در موتورهای جستجو به شما کمک می‌کند . این به این معنی است که وقتی مشتریان احتمالی شما به دنبال چیزی هستند که پیشنهاد می‌کنید، بیشتر قابل‌مشاهده هستید . یک وب سایت این کار را با میزان پاسخگویی به آن انجام می‌دهد. زیرا برای مشتریان مهم است، و زمانی که بر روی موضوعات مهم برای مشتریان خود تمرکز می‌کنید، مشتریان بیشتری را جذب می‌کنید . درآمد را افزایش می‌دهید و سود خود را کاهش می‌دهید.  سرعت فاکتور اصلی در پاسخگویی به وب سایت است. یک طراح خبره می‌داند که برای هر ثانیه اضافه‌ای که بارگذاری یک صفحه طول می‌کشد، تا بازدیدکنندگان بالقوه را از دست بدهید. این بازدیدکنندگان افرادی هستند که روی تبلیغات و یا لینک‌ها برای بازدید از سایت شما کلیک می‌کنند. در عرض ۲ ثانیه، حدود ۱۲ درصد از افرادی که برای بازدید از وب سایت شما کلیک کردند را از دست داده‌اید، و اگر ۴ ثانیه طول بکشید، ۲۵ درصد از بازدیدکنندگان بالقوه خود را از دست داده‌اید. آیا بارگذاری سایت شما طولانی‌ خواهد بود؟ تقریباً نیمی از ترافیک خود را از دست می‌دهید.  کم‌تر از نیمی از افراد مایلند بیش از ۶ ثانیه صبر کنند. در واقع، می‌توانید با سرعت بخشیدن به وب سایت خود، ترافیک را نیز دو برابر کنید. ترافیک را که به سایت خود جذب می‌کنید را نگه دارید، و همچنین برای کلیک های تبلیغاتی هزینه ای پرداخت نکنید.

جذب ترافیک با ارزش 

داشتن ترافیک برای سایت امری ارزشمند است، اما آیا این ترافیک برای کاربران بالقوه است؟ طراحی سایت متناسب با اصول سئو، به جذب افرادی کمک می‌کند که به احتمال زیاد مشتریان دائمی شما خواهند شد، و نام تجاری شما را با دیگران به اشتراک می گذارند. آن‌ها این کار را با ترکیب ویژگی‌های طراحی، جعبه ابزار، چیدمان مولفه‌ها، تصویر و متن انجام می‌دهند؛ که به طور خاص به هدف شما متصل می‌شوند. این امرنیازمند تحقیقات گسترده، آزمایش و دانش است. بسیاری از این ویژگی‌ها را شما در ساختار وب سایت خودتان پیدا نخواهید کرد. به همین دلیل است که پیشنهاد می شود با یک متخصص در هنگام طراحی یا توسعه وب سایت خود در تماس باشید. برای جذب ترافیک مناسب به سایت خود باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • هدف شما واقعا چه کسی است؟ این موضوع را به اشتراک بگذارید، و در مورد آن با مشتری ها نیز صحبت کنید.
  • کدام کلمات کلیدی برای هدف خودتان قرار داده اید؟ سایت های مشابه شما از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند؟
  • چه نوع تصاویر بصری با کاربران شما ارتباط برقرار می کند؟
  • کاربران شما بیشتر در چه وب سایت هایی گشت و گذار می کنند؟ (وب سایت های خاص، رسانه های اجتماعی، و غیره)
  • رقیبان شما چه کاری انجام می دهند؟

تمام این تحقیقات و برنامه‌ریزی ها، برای بهینه سازی سایت کسب و کار شما  اهمیت دارد. در حقیقت اگر این نکات را در طراحی سایت های خود در نظر بگیرید هم برای بهبود سئوی داخلی شما و هم سئو خارجی شما مفید می باشد.یک سایت که در یک برنامه هفتگی، ماهانه و گاهی حتی روزانه نگهداری نمی‌شود، کهنه می‌شود. به همان اندازه که وب سایت‌های جدید از آن پیشی می‌گیرند، شروع به کاهش رتبه خواهد کرد.

فراهم کردن تجربه کاربری 

آیا تا به حال پیش آمده در وب سایت خاصی همه چیز آشنا به نظر بیاید؟ سپس روی چیزی کلیک کنید، آن مورد شبیه چیدمانی باشد که در یک سایت متفاوت دیده اید. طراحی قدیمی و متفاوت به نظر می‌رسد، رنگ‌ها و فونت‌های متفاوت هستند. یا شاید هم ویژگی‌هایی دارد که به نظر تاریخ گذشته باشد، و فقط برای کاربران آزار دهنده باشد. جهت یابی عجیب و آشفته به نظر می‌رسد، شما حتی ممکن است برای بازگشت به قسمت دیگر سایت دچار مشکل شوید. سایتی مانند این ممکن لاست برخی از عناصر سئو را به کار برده باشد،  اما این سایت قطعا بهینه نیست. بازدیدکنندگان وقت خود را تلف نمی‌کنند وبر روی طراحی نا کارآمد یا طراحی متناقض کار نمی کنند. آن‌ها از سایر سایت های مربوطه برای کار های خود استفاده می کنند. طراحی سایت مناسب با اصول سئو، یک تجربه کاربری  یکپارچه برای مشتریان احتمالی شما ارائه می‌کند. هر میلیمتر از این سایت  روی هر دستگاه، سازگار وکاربر پسند می باشد.

تبدیل بازدید کننده به کاربران دائم 

جذب افراد به سایت شما که مشتریان بالقوه هستند مهم است، اما شما باید بتوانید آن ها را تبدیل به مشتری دائم خود بکنید، طراحی سایت متناسب با اصول سئو همچنین نرخ تبدیلات را نیز در سایت شما افزایش می دهد. این امر به شما کمک می‌کند، بهترین کار را با کیفیت ترافیک عالی انجام دهید. طراحی سایت متناسب با سئو به طور یکپارچه باید یک فرد را، از طریق سایت راهنمایی کند. این کار باعث می‌شود که یک اقدام مطلوب مانند برنامه‌ریزی برای قرار ملاقات، و یا خرید چیزی به کار گرفته شود. امااهمیت دادن به تبدیلات کوچک نیز مهم است. تبدیلات کوچک اشیا کوچکی هستند که مردم در سایت شما برای سرمایه‌گذاری بیشتر انجام می‌دهند. این تبدیلات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • روی یک لینک کلیک کنند.
  • ثبت نام در خبر نامه
  • تماشای یک ویدیو
  • کلیک روی lightbox

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

مقالات مرتبط

تبلیغات آنلاین انواع تبلیغات آنلاین و چگونگی انجام آن ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهآیا تا به حال عکسی را در اینستاگرام لایک کرده اید یا فیلمی در فیس بوک مشاهده کرده اید و یا صفحه ای را در نتایج ...

بیشتر بخوانیم
چگونگی گسترش بازار چگونگی گسترش بازار

زمان مطالعه: 5 دقیقهگسرتش بازار شاید یکی از دغدغه های اصلی تمام صاحبان کسب و کار در همه بخش های مختلف اقتصاد در تمام کشورهای دنیا باشد. امروز افزایش ...

بیشتر بخوانیم
بازاریابی شفاهی بازاریابی شفاهی

زمان مطالعه: 8 دقیقه بازاریابی شفاهی در یک جمله به معنی چرخیدن دهان به دهان برند یا محصولی خاص از برند شما در میان صحبت های روزمره عموم مردم ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.