زمان مطالعه: 6 دقیقه

تجربه کاربری تمام چیزی ست که برای کاربران شما زمانی که آن ها با کسب و کار یا سازمان شما از طریق وب سایت تان یا ارتباطات آنلاین یا برنامه کاربردی ارتباط برقرار می کنند، اتفاق می افتاد، بنابراین شناخت درست اهداف تجربه کاربری مهم است. UX در واقع شامل چیزهایی است که آنها می بینند، می شنوند و انجام  می دهند و همچنین واکنش های احساسی آن ها می شود. مشتری همیشه پادشاه است. در هر لحظه مشتری می تواند تصمیم بگیرد تا وب سایت شما را ترک کند و به جای دیگری یرود اگر از خدمات شما ناراضی باشد. تجربه کاربری به دلایل زیر بسیار مهم است:

به شما کمک می کند تا میزان فروش را در تبدیل آنلاین افزایش دهید

بهبود رتبه بندی در موتورهای جستجو

کاهش هزینه توسعه و پشتیبانی

کاهش نارضایتی کاربر

برای داشتن تجربه کاربری مؤثر شما باید اهداف را رعایت کنید تا پیش بردن و به کار انداختن تجربه کاربری تان را میسر سازد.

ux

رضایت

کاربران شما ملاقات کنندگان شما هستند. وقتی یک تجربه کاربری ایجاد می کنید. وقتی تجربه کاربری ای که راحت، پسندیده و طبیعی ست را ایجاد می کنید، برای کاربران امکان اینکه یک کار معین را به انجام برسانند فراهم می کنید و کاربران خرسند می شوند و دوباره این کار را تکرار می کنند. در نتیجه کاربران مجداد و مکررا سایت شما را می بینند. وقتی کاربران با سیستم شما ارتبازط برقرار می کنند، آن ها می خواهند چیزی که آن ها را خوشحال می کند پیدا کنند. اگر کاربران احساس کنند چیزی که می خواستند از سیستم شما دریافت نکردند، آن ها فورا از سایت شما دست می کشند و به دنبال سیستم دیگری که سرویس بهتری را ارائه می دهد می گردند. برای جلوگیری از این اتفاق، شما باید تضمین کنید که اهداف اصلی تان کاربر پسند است. وقتی کاربر کارش با سیستم شما در یک جلسه معین تمام شد باید مطمئن شوید باید از اینکه وارد سیستم شما شدند برای ارتباط با دیگر کاربران یا جستجوی اطلاعات و به چیزی که می خواستند رسیدند ، احساس رضایت کنند.

بیان واضح

هیچ کاربری نمی خواهد حتی یک ثانیه در یک سیستم که بیان واضحی ندارد باشد.اصطلاحات استفاده شده در سیستم نباید مبهم یا گنگ باشند. متن راهنما نیز باید مرتبط و به راحتی در دسترس باشد. زبان مورد استفاده باید ساده، واضح و دقیق باشد. سعی کنید تا حد امکان از جملات کوتاه و واضح استفاده کنید. کاربران وقت بیشتر ی در سیستم شما صرف خواهند کرد اگر متوجه شوند که زبان مورد استفاده درست و ساده است. اگر کاربر به دنبال یک فرهنگ لغت برای فهمیدم معانی کلمات به کار برده شده در سایت شما باشد، پس احتمال بسیار کمی دارد که دوباره به سایت شما رجوع کند. این احتمال وجود دارد که کاربر چیزی را که شما می گوید را درک کند. برای اطمینان خاطر، مطمئن شوید که زبان خوانا و روشن است و مستقیما به منظور مورد نظر اشاره میکند.

بازخورد اطلاعاتی

یکی دیگر از  مهم ترین اهداف تجربه کاربری، بازخورد مربوطه از طریق وظایف، سازگاری با موفقیت و بازخورد مفید در صورت خطا است. هنگامی که کاربر در سیستم شما برای خرید یک محصول یا خدمات جستجو می کند، آنها تمایل دارند قبل از خرید چیزی در مورد آن تحقیق کند و اطلاعات بدست آورند.اگر می خواهید یک تجربه کاربری شگفت انگیز داشته باشید، همیشه باید آماده ارائه بازخوردی باشید که برای مشتریان مفید است. شما باید همیشه و به طور منظم بازخورد هایی را برای هر کاربر در نظر بگیرید قبل از اینکه کاربر بی حوصله شود. اگر کاربری در هنگام گشت و گذار در سیستم شما نیاز به راهنمایی داشته باشد باید بتوانید بلافاصله قبل از اینکه کاربر تصمیم به ترک وب سایت شما بگیرد و سیستم دیگری را جستجو کند، این راهنمایی را ارائه دهید. با ارائه راهنمایی های آموزنده و قابل اعتماد به کاربران، شما قادر به افزایش فروش و تبدیل آنلاین خواهید بود و همچنین ادراک نام تجاری خود را بهبود خواهید بخشید.

ثبات داشتن

اکثر مردم فاقد ثبات هستند زمانی که دستورالعمل های تجربه کاربری به میان می آید. شما همیشه باید در میان رابط کاربری وب و رابط کاربری دروپال سازگار و استوار باشید. نتیجه این کار همیشه باید قابل پیش بینی باشد. هنگامی که به یک سناریو که در آن تناقض وجود دارد تبدیل شود، کاربران به سیستم شما اعتماد نمی کنند، زیرا شما قابل اعتماد نیستید. سیستم شما باید دارای الگوی قابل پیش بینی برای استفاده و هدایت آسان باشد. اگر کاربران شما تجربه بدی در سیستم شما داشته باشند، آنها دوباره برنمی گردند و شما نه تنها یک مشتری را از دست داده اید، بلکه  وفاداری مشتری را نیز از دست خواهید داد. به همین دلیل بسیار مهم است که توابع و ویژگی های سیستم شما با یکدیگر سازگار باشند. اگر هر ویژگی و عملکردی را در سیستم خود اضافه کنید، باید اطمینان حاصل کنید که این کار به نفع کاربر است. به همین دلیل بسیار مهم است که در مورد توابع و ویژگی های سیستم تان سازگار باشید.

UserExperience

لذت بخش بودن

رسیدن به رضایت به این معنا نیست که کاربر از رسیدن تا آن جای مد نظر لذت نبرده است. شما می توانید از طنز به عنوان ادویه برای ایجاد سرگرمی و جذابیت استفاده کنید. به علاوه، افکت های مناسب و موثر صوتی و تصویری می تواند سیستم شما را سرگرم کننده سازد و جذب کاربر را افزایش دهد. بر طبق آخرین تحقیقات به وسیله گوگل، وب سایت هایی که جالب و سرگرم کننده هستند بازدید های بیشتری نسبت به وب سایت هایی که این گونه نیستند دارند. وقتی سیستم شما لذت بخش و جالب است، کاربر تمایل دارد زمان بیشتری در وب سایت شما بگذارند و حتی می تواند چیزی را بخرد که قصد خرید آن را نداشت. مطمئن شوید که سیستم شما سرگرم کننده است و از نگاه کاربر جذاب است. و همچنین مطمئن شوید که محتوای وب سایت شما برای خواندن و جذب کردن آسان و آموزنده و مناسب است. تجربه ی کاربری ای خوب است که کاربران را راضی کند و به چیزی که دنبال آن هستند برسند. یک تجربه کاربری خوب آن است که مطمئن باشید کاربر دوباره به وب سایت شما بازمی گردد، در نتیجه تجربه کاربر نقش مهمی در رضایت مشتری ایفا می کند. ۵ هدف تجربه کاربری که در بالا توضیح داده شده اطمینان حاصل خواهند کرد که شما یک تجربه کاربری شگفت انگیز ایجاد می کنید و به شما امکان افزایش فروش تان را می دهد و رتبه بندی سایت شما را در موتور های جستجوی مختلف بالا می برد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تجربه کاربری اهمیت تجربه کاربری برای کسب وکار ها

زمان مطالعه: 5 دقیقهتجربه کاربری به نحوه برخورد مصرف کنندگان یا مخاطبان نهایی با یک محصول خاص اشاره دارد. طراحان UX فرآیندهای اجرایی و نوع عملکرد نهایی یک محصول ...

بیشتر بخوانیم
اصول کلیدی در قابلیت استفاده سایت

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه قابلیت استفاده به یک وسیله و کالای مناسب تبدیل شده است. در طول چند سال گذشته، ما از استاندارد های خاصی در طراحی وب سایت استفاده ...

بیشتر بخوانیم
بهبود وفاداری مشتری توسط UX

زمان مطالعه: 11 دقیقهوقتی یک پیوند اعتماد بین یک شرکت و مشتری های آن شرکت برقرار می کنید، شما این رابطه بین سرویس دهنده و مشتری را حفظ و ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.