زمان مطالعه: 10 دقیقه

وردپرس به عنوان یک موتور وبلاگ نویسی برای ایجاد وبلاگ ها آغاز شد. همانطور که وردپرس به دلیل سهولت استفاده، انعطاف پذیری و رابط کاربری زیبا، وردپرس محبوب تر شده است، نیاز به وردپرس برای پلتفرم های متنوعی از طراحی سایت ها وجود دارد. وردپرس به عنوان یک پلت فرم در حال حاضر دارای ویژگی های عالی است که می تواند تمدید و سفارشی برای ایجاد انواع سایت ها با بسیاری از ویژگی های مختلف. به طور پیش فرض، وردپرس نوع هایی مانند پست ها و صفحات را فراهم می کند. در این مقاله، ما می بینیم که چگونه می توانیم از ویژگی سفارشی نوع پست استفاده کنیم تا انواع سفارشی های اضافی برای گسترش قابلیت وردپرس ایجاد کنیم.

ثبت نام نوع جدید پست سفارشی

اکنون با ثبت یک نوع سفارشی جدید برای سایت ما شروع کنید. در اینجا در این مقاله ما قصد داریم یک افزونه ایجاد کنیم که یک نوع سفارشی را برای تلفن های همراه ایجاد می کند که در آن قادر به ذخیره اطلاعات در مورد تلفن های مختلفی است که می خواهد در سایت خود نمایش دهد. برای شروع لطفا ایجاد کنید یک پوشه افزونه در wp-content \\ plugins شما به عنوان customposttypedemo نامیده می شود و در آن یک فایل به عنوان customposttypedemo.php ایجاد می شود که در زیر نشان داده شده است.

 

 

در فایل customposttypedemo.php افزودن هدر پلاگین به صورت زیر است:

 

<?php

/*

Plugin Name: Custom Post Type demo

Plugin URI:

Description: Demonstrates how to use Custom post types

Author: Abbas Suterwala for DesignModo

Version:

Author URI:

*/

 

پس از انجام این کار می توانید پلاگین خود را در لیست پلاگین در مدیر وردپرس ببینید. هنگامی که ما آن را مشاهده می کنیم می توانیم پلاگین را فعال کنیم همانطور که در زیر مشاهده می کنید:

 

 

 

هنگامی که پلاگین ما ثبت می شود، ما از تابع register_post_type ارائه شده توسط وردپرس برای ثبت نام نوع موبایل ما استفاده می کنیم. register_post_type دو استدلال را برای آن می گیرد که post_type و args است که متشکل از مشخصه های نوع پست . استدلال های زیادی برای register_post_type وجود دارد و یک لیست کامل در نوع تابع Reference / register post وجود دارد.

 

 

در حال حاضر برای ثبت نوع Mobile post، می توانیم کد زیر را به افزونه اضافه کنیم:

 

add_action( ‘init’, ‘create_mobiles_type’ );

function create_mobiles_type() {

                  register_post_type( ‘Mobiles’,

                                   array(

                                         ‘labels’ => array(

                                                   ‘name’ => __( ‘Mobiles’ ),

                                                   ‘singular_name’ => __( ‘Mobile’ )

                                                                ),

                                                                 ‘public’ => true,

                                                                 ‘has_archive’ => true,

                                          )

                                    );

                            }

 

 

ابتدا تابع create_mobiles_type را با عمل init از وردپرس ثبت نام می کنیم. سپس در تابع create_mobiles_type ما از تابع register_post_type استفاده میکنیم تا نوع تلفنهای ما را ثبت کنیم و آن را به عنوان استدلال برای نشان دادن نام مولف خود به عنوان Mobiles و نام خاص آن به عنوان Mobile استفاده کنیم. سپس ما همچنین آرگومان هایی را برای ایجاد این نوع سفارشی به عنوان نمایش عمومی مشخص کردیم که در مدیر وردپرس نشان داده می شود و دارای آرشیو است. هنگامی که ما این افزونه را به افزونه اضافه کردیم و همه چیز درست است شما باید قادر باشید برای دیدن منوی تلفن همراه در سمت چپ مدیر WordPress خود به صورت زیر است:

 

 

اضافه کردن پشتیبانی از ریز عکسها و زمینه های سفارشی

هنگامی که یک نوع پست سفارشی را به طور پیش فرض ثبت می کنیم، تنها عنوان و ویرایشگر را پشتیبانی می کنیم. بنابراین اگر ما به اضافه کردن جدید برای تلفن های موبایل بروید ما فقط عنوان و ویرایشگر را ببینید. ما می توانیم بسیاری از چیزهای دیگر مانند گزیده ای، زمینه های سفارشی، ریز عکس ها و غیره اضافه کنیم که ما می خواهیم در نوع پست سفارشی ما اضافه کنیم. برای اضافه کردن این چیزها در نوع پست سفارشی ما باید پارامتر “support” در register_post_type را داشته باشیم. اکنون call_register_post_type ما را به صورت زیر به روز رسانی کنید:

 

register_post_type( ‘Mobiles’,

                        array(

                             ‘labels’ => array(

                             ‘name’ => __( ‘Mobiles’ ),

                             ‘singular_name’ => __( ‘Mobile’ )

                                                   ),

                             ‘public’ => true,

                             ‘has_archive’ => true,

                             ‘supports’ => array(        ‘title’,        ‘editor’,        ‘author’,        ‘excerpt’,        ‘thumbnail’,        ‘custom-fields’,        ‘revisions’,)               )        );

 

 

در تماس فوق ما پشتیبانی از گزیده ای، تصویر بند انگشتی، فیلدهای سفارشی و غیره را اضافه می کنیم. حالا اگر شما به صفحه اضافه می کنید، می توانید زمینه های گزینشی و سفارشی را در زیر ویرایشگر ببینید و تصویر را به سمت راست به عنوان نشان داده شده قرار دهید زیر:

 

 

حالا شما می توانید یک ورودی برای تلفن همراه خود را برای عنوان، توضیحات خود اضافه کنید. شما می توانید یک تصویر ویژگی برای تلفن همراه خود اضافه کنید و زمینه های سفارشی را به آن اضافه کنید مانند مثال قیمت و ارزش آن را ارائه دهید.

 

اضافه کردن دسته ها و ارسال برچسب به نوع پست سفارشی

پس از اضافه کردن پشتیبانی از قابلیت های مختلف، می توانیم نوع و نوع پست پست را نیز به نوع پست سفارشی اضافه کنیم. این می تواند به شما کمک کند اگر شما می خواهید دسته بندی های مختلف و یا برچسب پست را به شما نوع پست سفارشی اختصاص دهید. برای اضافه کردن دسته ها و ارسال برچسب به نوع پست سفارشی شما می توانید استدلال طبقه بندی را برای register_post_type به عنوان زیر اضافه کنید :

 

register_post_type( ‘Mobiles’,               array(                       ‘labels’ => array(                               ‘name’ => __( ‘Mobiles’ ),                               ‘singular_name’ => __( ‘Mobile’ )                       ),               ‘public’ => true,               ‘has_archive’ => true,        ‘supports’ => array(        ‘title’,        ‘editor’,        ‘author’,        ‘excerpt’,        ‘thumbnail’,        ‘custom-fields’,        ‘revisions’,),               ‘taxonomies’ => array(‘category’, ‘post_tag’)               )        );

 

 

یا شما همچنین می توانید از function register_taxonomy_for_object_type برای ثبت نام طبقه بندی های مختلف به نوع پست خود استفاده کنید. شما می توانید این کار را به صورت زیر در hook init خود انجام دهید.

 

register_taxonomy_for_object_type(‘category’, ‘Mobiles’); register_taxonomy_for_object_type(‘post_tag’, ‘Mobiles’);

 

 

هنگامی که شما انجام داده اید، دسته ها و برچسب ها را در زیر منو Mobiles ببینید:

 

 

و هنگامی که شما برای اضافه کردن جدید خود را برای تلفن های موبایل خود را به شما دسته بندی ها و پست تگ که شما می توانید به موبایل خود را به عنوان نشان داده شده زیر ببینید:

 

 

 

نمایش انواع پست های سفارشی در موضوع

هنگامی که ما نوع پست سفارشی را ایجاد کرده اید و از مدیر وردپرس Mobile ها مختلفی اضافه کرده اید که ما می خواهیم زمان خود را اضافه کنیم تا نوع پست سفارشی خود را از انتها نشان می دهد. اکنون بسته به نیاز سایت شما شما ممکن است بخواهید تلفن همراه خود را در صفحه اصلی همراه با سایر پستهای وبلاگ نمایش دهید. برای انجام این کار، باید قبل از انجام پرس و جو در فیلد وردپرس pre_get_posts وارد شوید. پس برای نشان دادن نوع پست سفارشی در صفحه اصلی، کد زیر را به افزونه اضافه کنید:

 

add_filter( ‘pre_get_posts’, ‘add_mobiles’ ); function add_mobiles( $query ) {         if ( is_home() && $query->is_main_query() )               $query->set( ‘post_type’, array( ‘post’, ‘Mobiles’) );         return $query;}

 

 

در کد بالا ما به فیلتر pre_get_posts میچرخیم و در آنجا بررسی میکنیم که آیا ما در صفحه اصلی هستیم و اگر این اصلیترین پرس و جو باشد، post_type را روی پرس و جو به عنوان post و همچنین Mobiles قرار میدهیم. بنابراین اکنون اگر ما برویم و صفحه اصلی را ببینیم، باید بتوانید پیام های تلفن همراه خود را در زیر مشاهده کنید:

 

 

همچنین ممکن است بخواهید برای تلفنهای موبایل خود در هر مکان دیگری یا در فایلهای تم یا مکان دیگری مورد جستجو قرار دهید. در این صورت می توانید از query_post با استفاده از post_type به عنوان Mobiles استفاده کنید:

 

$args = array(        ‘post_type’=> ‘Mobiles’, );query_posts( $args );

 

 

 

سفارشی کردن صفحه تک سایت برای نوع پست سفارشی

هنگامی که شما مجبور به نمایش نوع پست سفارشی در سایت خود هستید، ممکن است صفحه ای مجزا برای نوع پست سفارشی متفاوت از پست پست معمولی باشد. وردپرس اجازه می دهد تا در موضوع خود یک صفحه جداگانه برای هر نوع پست داشته باشد. برای انجام این کار باید نوع .php را تعریف کنید، بنابراین برای ما تک-mobiles.php تعریف می کنیم. همانطور که از موضوع TwentyEleven به طور پیش فرض استفاده می کنم یک نسخه از single.php را ایجاد می کنم و آن را به عنوان تک-mobiles.php نام گذاری می کنم. شما می توانید همین کار را بدون توجه به موضوعی که استفاده می کنید انجام دهید. حالا در تک-mobiles.php من خط را عوض میکنم:

 

<!–?php get_template_part( ‘content’, ‘single’ ); ?–>

 

به

<!–?php get_template_part( ‘content’, ‘mobiles’ ); ?–>

 

به طوری که برای نوع تلفن همراه آن محتوا را از محتویات فایلها به جای محتوا-تک محتویات را شروع می کند.
اکنون یک فایل content-mobiles.php ایجاد می کنیم که یک کپی از content.single.php است. هنگامی که کپی را انجام دادم، فقط می خواهم تغییرات را برای نشان دادن قیمت تلفن همراه انجام دهیم که ما به عنوان یک فیلد سفارشی اضافه کردیم که همانطور که در کادر فیلد سفارشی در بالا نشان داده شده است. برای انجام این کار، من فقط کد زیر را در زیر تماس به the_content ()؛ اضافه می کنم.

 

        <div class=”entry-content”>

        <?php the_content();

               echo “Price :”.get_post_meta( get_the_ID() ,’Price’,true);               ?>

        <?php wp_link_pages( array( ‘before’ => ‘

<div class=”page-link”><span>’ . __( ‘Pages:’, ‘twentyeleven’ ) . ‘</span>’, ‘after’ => ‘</div>’ ) ); ?>        </div><!– .entry-content –>

 

 

در کد بالا شما پست متا را با استفاده از وردپرس get_post_meta دریافت می کنید. این تابع مقدار متا برای یک شناسه پست خاص را بازیابی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در get_post_meta، می توانید از تابع مرجع / ارسال پست متا دیدن کنید.
نتیجه

طراحی سایت وردپرس به عنوان یک چارچوب تبدیل شده است بسیار انعطاف پذیر و اجازه می دهد تا آن را به شیوه های مختلف برای سفارشی استفاده می شود برای سایت های مختلفی از ویژگی های و اهداف. وردپرس با انواع پست های سفارشی، به شما اجازه می دهد تا انواع مختلفی از محتوا را به آن سایت اضافه کنید که غیر از پست ها و صفحات فقط باشد. شما می توانید به راحتی یک یا چند نوع پست سفارشی داشته باشید که به طور مستقیم به سازماندهی و محتویات محتوایی که می خواهید در سایت خود ذخیره و نمایش دهید، کمک کند. وردپرس نیز انعطاف پذیری و زیرساخت را برای نمایش انواع مختلف سفارشی در مکان های مختلف در سایت شما فراهم می کند و همچنین به شما اجازه می دهد تا آنها را به شیوه ای متفاوت بسازید. پس از استفاده از انواع پست سفارشی در سایت وردپرس بعدی که ساخت میکنید، به طور کامل استفاده کنید.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

امنیت وردپرس چک لیست امنیت وردپرس

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه سایتهای زیادی از قالب وردپرس آنلاین استفاده می کنند. پشتیبان وردپرس باید برای محافظت ااز اطلاعات سایت،کلیدی برای امنیت داشته باشند. چک لیست امنیت وردپرس ...

کپی کردن صفحه یا پست در وردپرس با یک کلیک

زمان مطالعه: 5 دقیقهبه تازگی یکی از خوانندگان ما پرسید که آیا ممکن است یک صفحه طراحی سایت وردپرس را با یک کلیک کپی کنیم؟ ایجاد یک پست یا ...

10 پلاگین ساخت منوی مفید برای وردپرس

زمان مطالعه: 8 دقیقهمنوها یکی از ساده ترین راه ها برای زنده ماندن طراحی سایت WordPress شما هستند. این به طور عمده به این دلیل است که آنها نسبتا ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.