زمان مطالعه: 8 دقیقه

اولین تصمیم مهمی که باید در هنگام آغاز یک پروژه وب بگیرید، این است که آیا استخدام فریلنسر را انتخاب کنید، یا یک شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید. انتخاب صحیح یک تصمیم صریح نیست. با این حال، چند چیز وجود دارد که شما می‌توانید برای رسیدن به راه‌حل مناسب برای نیازها و اهداف خود آن ها را ارزیابی کنید. هیچ شکی وجود ندارد که اگر شما تصمیم دارید یک فریلنسر را استخدام کنید، و یا با یک شرکت طراحی سایت همکاری کنید، ممکن است افراد بسیار ماهر را پیدا کنید که بتوانند محصولات خوب تهیه کنند؛ با این وجود اندازه و هدف پروژه شما، از جمله این که چقدر زمان می‌خواهید به آن متعهد باشید، عوامل ارزشمندی هستند که در یک انتخاب صحیح تاثیر دارند. در این مقاله مزایا و معایب استخدام به صورت فریلنسر، و یا شرکت طراحی سایت را بررسی می کنیم.

freelance-designer

فریلنسر چه کسی است

تعریف اساسی یک فریلنس، یک کار مستقل است که  فرد برای خود کار می کند، نه یک شرکت. فریلنسر ها معمولا کارهای قراردادی را برای شرکت ها و سازمان ها انجام می دهند.فریلنسر بودن به شما این مزیت را می‌دهد که حقوق خود را تثبیت کنید. شما می‌توانید با گزینه پرداخت ساعتی پروژه ها را قبول کنید. با این حال، این  بزرگ و یا کوچک بودن پروژه است که مشاور می‌تواند در مورد پرداخت آن تصمیم بگیرد.

فریلنسر در مقابل شرکت طراحی سایت

هر پروژه موفق با پایه‌ریزی یک بنیاد مستحکم شروع می‌شود، چیزی که شما از محصول نهایی انتظار دارید باید به وضوح از همان ابتدا تعریف شود. هنگامی که این مورد بر قرار باشد، پروژه می‌تواند به طور موثر در جهت درست، و با سرعت کامل پیشرفت کند، و شما از ناامیدی و هدر دادن زمان و پول به طور غیر ضروری اجتناب کنید. با این حال، تعیین این که یک محصول وب، برای رسیدن به هدف نهایی شما باید به چه شکل باشد، ممکن است برای بسیاری از افراد چالش برانگیز باشد و راهی که در آن یک سازمان وب و یا یک فریلنسر از شما در این مرحله حمایت می‌کند متفاوت است. برای مثال، QPSoftware از فرآیند مدل مرکزی برای عهده‌دار شدن پروژه‌های وب استفاده می‌کند. فرآیند مدل هسته شامل تحلیل مدل کسب‌وکار، اهداف اصلی شما و پیشرفت‌های احتمالی آینده شما است. این مساله نیازمند طوفان فکری زیادی توسط تیمی از متخصصان است؛ که مشخص می‌کنند چه نوع محصول به بهترین نحو به کسب‌وکار شما خدمت خواهد کرد و نتایج پیش‌بینی‌شده را کسب خواهد کرد.

در استخدام یک فریلنسر، شما تنها یک تعریف از جزئیات پروژه هستید. یک فریلنسر می‌تواند ایده‌هایی را به شما بدهد، اما با نداشتن یک تیم پشتیبانی برای حل و فصل مسائل با هم، او عمدتا به دستورها شما متکی خواهد بود. بنابراین بهتر است که تصویر روشنی از آن چه می‌خواهید داشته باشید، در غیر این صورت هر تغییر یا تبدیلی در پروژه شما روند تولید را کاهش داده و به هزینه‌ها اضافه می‌کند.

which one hire

مهارت های مورد نیاز در پروژه شما

یکی از مواردی که باید قبل از انجام دادن پروژه، باید درباره آن تصمیم بگیرید این است که، پروژه شما به چه مهارت‌هایی نیاز دارد. همان طور که قبلا ذکر شد، هم یک شرکت طراحی سایت و هم یک فریلنسر می‌توانند به یک اندازه مهارت داشته باشند، و محصولات با کیفیت بالا ارایه دهند. با این حال، معمولاً یک فریلنسر (freelancer) در یک تخصص خاص مهارت دارد، در حالی که یک شرکت طراحی وب در چندین زمینه تجربه دارد. اجازه برهید این موضوع را با یک مثال عملی توضیح دهیم. اگر به ارائه یک وب سایت ساده برای شرکت تان نیاز دارید، و تنها هدف معرفی شرکت به مخاطبین خود باشد، سپس یک فریلنسر و یا یک شرکت طراحی سایت می‌تواند برای شما پروژه را به خوبی پیاده سازی کند. ولی اگر پروژه شما شامل یک سبد خرید، و برنامه‌های تلفن همراه برای اندروید و iOS باشد، این سناریو متفاوت است. به احتمال زیاد کسی را پیدا نخواهید کرد که تمام تخصص مورد نیاز برای رسیدگی به هر مرحله از پروژه شما را داشته باشد. بنابراین، برای مقابله با پروژه‌های بزرگ، یک شرکت طراحی وب راه‌ حل بهتری خواهد بود، زیرا نیرو های مختلف و تخصص های متفاوت در آن موجود می باشد.مزیت این کار این است که، به جای این که چندین فریلنسر وابسته به پروژه خود داشته باشید، که با شما هم‌کاری کنند. با یک تیم متحد هم‌کاری می کنید ، این امر منجر به تفاوت معنی‌دار دیگری بین کار با یک فریلنسر در مقابل یک شرکت طراحی وب می‌شود.

بر عهده گرفتن مسئولیت پروژه 

چیزی که شما می‌خواهید از آن مطمئن شوید این است که، پروژه تان به سرعت جلو می‌رود و به موقع تحویل داده می‌شود. این کار نیازمند سازماندهی خوب، برنامه‌ریزی و مهارت‌های حل مساله نیز می باشد. اگر در روند پروژه مشکلی پیش آید، تیم استخدامی شما اطمینان حاصل می‌کند که، به طور فوری حل  می‌شود تا محصول نهایی را با مهلت مقرر تحویل دهد. در هر مرحله از پروژه، این تیم آنچه که انجام شده‌ است را به مشتری ارائه خواهد داد. بنابراین، نقش مشتری این است که کار را تایید کرده و بازخورد خود را به اشتراک بگذارد. از طرف دیگر، اگر شما تصمیم بگیرید که گروهی از افراد فریلتسر را استخدام کنید، باید آماده باشید تا ناظر پروژه باشید. شما مسئول هماهنگی کار های مختلف هستید و اطمینان حاصل می‌کنید که این افراد با هم ارتباط برقرار می‌کنند. از آن جا که فریلنسر ها اغلب از راه دور و احتمالاً در مناطق مختلف کار می‌کنند، داشتن آن‌ها به عنوان یک تیم چالش برانگیز، زمان بر است. به احتمال زیاد، پروژه شما از مهلت آن تجاوز خواهد کرد، به خصوص زمانی که مشکلات چالش برانگیز به وجود می‌آیند.

 

در اینجا چند نکته مهم دیگر وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید، آیا به یک فریلنسر یا یک شرکت طراحی سایت برای پروژه خود نیاز دارید.

  • قابلیت اطمینان: زمانی که با یک فریلنسر سر و کار دارید، باید برای رسیدگی به رویدادهای پیش‌بینی‌نشده آماده باشید. در مورد بیماری، وضعیت اورژانسی و یا دیگر رویدادهای پیش‌بینی‌نشده، آن ها ممکن است نتوانند برای مدتی روی پروژه شما کار کنند و شما ممکن است خودتان را گیر بیندازید. از طرف دیگر یک شرکت طراحی  وب به یک تیم از متخصصان تکیه دارد، و اگر یک عضو تیم با مسائل غیر منتظره سر و کار داشته باشد، و نتواند بر روی پروژه شما کار کند، شخص دیگری برای مراقبت از وظایف آن‌ها موجود است. بنابراین، یک شرکت طراحی سایت برای تحویل به موقع پروژه شما، بهترین گزینه است.
  • آزمایش:  یک جنبه مهم از پروژه شما این است که، اطمینان حاصل کنید که در چندین ابزار و سیستم‌عامل به خوبی عمل می‌کند. یک وب سایت برای انجام هر آزمایش بر روی هر دستگاه و چندین سیستم عملیاتی مجهز شده‌است، تا اطمینان حاصل شود که محصول نهایی برای هر کاربر خوب عمل می‌کند. البته، یک فریلنسر ممکن است در اختیار خود فقط یک دستگاه داشته باشد، یا فقط چند ابزار و سیستم‌عامل متفاوت داشته باشد. بنابراین، زمانی که فریلنسر را استخدام می‌کنید، بیشتر آزمایش‌ها بر عهده شما خواهد بود.
  • هزینه ها: فریلنسر ها به عنوان کم هزینه تر از شرکت های طراحی سایت، شناخته شده اند؛ و این موضوع به این معنی است که، آن ها تمام مخارجی که یک شرکت معمولی دارد را ندارند. با این حال، باید توجه داشته باشید که اگر بیش از یک فریلنسر نیاز دارید، هزینه‌ها به سرعت از کنترل خارج می‌شوند. این موضوع به خصوص در صورتی درست است که دامنه پروژه از ابتدا کاملاً مشخص نباشد و شما باید آن را در طول مسیر تصحیح کنید. علاوه بر این، همان طور که قبلا ذکر کردیم، تعهد زمانی شما کار برای کار با فریلنسر ها بیشتر خواهد شد. شما باید از زمان خود برای مراقبت از پروژه های وب به جای تمرکز بر روی کسب‌وکار خود استفاده کنید.save money

نتیجه گیری

چه شما تصمیم بگیرید که یک فریلنسر و یا یک وب سایت استخدام کنید، ممکن است با یک محصول با کیفیت بالا سر و کار داشته باشید. با این حال سفر به مقصد نهایی شما می‌تواند بسته به راه حلی که انتخاب می‌کنید، صاف و یا پر از دست‌انداز باشد. به طور کلی اگر پروژه شما چیزی بیش از یک وب سایت یا وبلاگ ساده باشد، انتخاب شرکت طراحی سایت به احتمال زیاد عاقلانه‌ترین کار است. این کار تمام حمایتی که شما نیاز دارید را از برنامه‌ریزی برای توسعه ارائه می‌کند. مهم‌تر از همه این که شما با یک تیم واحد متعهد به تحویل محصول تان در زمان و با توجه به کیفیت مورد انتظار تان سر و کار خواهید داشت.

در شرکت پیام آوا پردازش، ما تیمی متخصصان داریم که در میان آن‌ها تمام مهارت‌های لازم برای توسعه هر پروژه‌ای که در ذهن دارید را پیدا خواهید کرد! چه شما نیاز به ایجاد یک وب سایت ساده، یک وب سایت تجارت الکترونیک، یا ایجاد برنامه‌های تلفن همراه ما می‌توانیم همه آن را انجام دهیم.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.