زمان مطالعه: 4 دقیقه

امنیت و مدیریت ترافیک دو هسته اصلی است که بر طراحی سایت کاربردی (API) تاثیر می گذارد. نه تنها به این دلیل که شما دسترسی خارجی به سرورهای خود و همه آنها را در اختیارتان قرار می دهید، بلکه از آنجا که ترافیک بدون نظارت، ناقص و یا مخرب از طریق API می تواند سرور را خنثی کند، اگر API ساخته نشده باشد تا بتواند مقاومت کند. بیشتر API های سرویس وب برای انجام دو کار طراحی شده اند: دریافت تماس ها و پاسخ های بازگشتی. ترافیک ورودی و خروجی در نهایت معیار اصلی موفقیت API است، به این معنی است که جریان ترافیک با دقت توسط مجوزها و سایر اقدامات کنترل می شود. این یک راه مهم برای کنترل هزینه ها و محافظت از سرور شما از عدم دسترسی به دلیل اضافه بار ترافیک و اطمینان از سرعت و کیفیت به کاربران API شما است.

 

خط پایین: API ها باید قادر به ارائه خدمات عالی، حتی زمانی که ترافیک افزایش می یابد.

اکثر API ها دسترسی به یک سرور را کنترل و محدود می کنند، زمانی که از روش های مختلف مدیریت ترافیک API استفاده می شود. این خطوط دفاع شما API را از سوء استفاده و سوء استفاده محافظت می کند. این می تواند هر چیزی از محدودیت های سرعت و کاهش سرعت انتقال داده ها و حجم تماس با محدودیت های برنامه باشد. در اینجا این است که چگونه کار می کنند.

  • محدودیت ها همه چیز در مورد کنترل انفجار بزرگ ترافیک به API شما است. آنها در طی یک دوره از پیگیری تماسها به یک API پیروی می کنند، چه این تماس ها با نام کاربری، کلید API یا آدرس IP نظارت می شود. اگر یک کاربر بیش از حد خود از تماسها در هر ثانیه، ساعت، روز یا هر دوره زمانی دیگر قرارداد کاربر API را تنظیم کند، API این توانایی را برای برقراری تماس برقرار می کند. به عنوان مثال، محدودیت API توییتر در هر ساعت برای هر نام کاربری تماس می گیرد. این یکی از راه های کنترل ترافیک است بنابراین فعالیت یک کاربر سرور را خفه نمی کند و زمان پاسخ برای سایر کاربران API تاثیر منفی می گذارد. همچنین، محدودیت های سرعت می تواند مدت زمان تماس و چقدر کسی قادر به دانلود است، محافظت از دارایی های خود را از توزیع بدون اجازه شما.
  • حق امتیاز بیشتر در مورد حصول اطمینان از دسترسی کاربران به قرارداد API خود، به طور معمول بر اساس توافق نامه سطح خدمات (SLA) است. Quotas به کاربران یا برنامه ها یک شماره پیشفرض تماس می دهد که می تواند به یک API باز در ثانیه، دقیقه، ساعت و غیره انجام دهد. اگر یک کاربر از این سهمیه در دوره زمانی داده شده فراتر رود، یک پیام خطا ارسال می شود، هر تماس اضافی را قطع می کند تا زمانی که دوره رول بیش از. این نیز جایی است که درآمد حاصل از API یک بازی است. اگر کاربر بیش از سهمیه خود است و می خواهد برای برقراری تماس بیشتر، آنها می توانند هزینه یک بار پرداخت و یا اشتراک اشتراک پرداخت خود را به API خود و استفاده از ادامه – آن را به شما است.
  • مهار کردن کمی متفاوت است، بلکه در محدود کردن تماس ها به یک API عمل می کند. به جای دریافت پیام خطا، اگر تعداد مشخصی از تماسها در یک دوره زمانی مشخص منتقل شوند، تماس کاربران با API کاهش مییابد.
  • دستگیری اسپایک یک سیستم ترمز داخلی ساخته شده است که دسترسی به آن را قطع می کند در صورتی که تماس ها از کنترل خارج می شوند یا از هدف مخرب یا فقط کد ضعیف نوشته شده است، می گویند یک برنامه که به API شما متصل است، اما به اشتباه یک حلقه بی نهایت در کد دارد که پشت شما را غرق می کند. پایان زیرساخت دستگیری اسپایک یک ایده خوب است هر چند مهم نیست که چگونه API خود را برای رسیدن به این هدف جذب کند، فقط برای جلوگیری از فاجعه بزرگ.

 

 

 

اینها تنها چند چیز است که باید در هنگام فکر کردن در مورد چگونگی ساخت یک API  خوب، آسان برای استفاده و با کیفیت بالا برای طراحی سایت در ذهن داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اصول API ها و نحوه کار آنها، کتاب رایگان  Upwork، API Economy  را دانلود کنید.

سخن پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

سئو سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین  تبلیغات گوگل  از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد. بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

امنیت وردپرس چک لیست امنیت وردپرس

زمان مطالعه: 11 دقیقهامروزه سایتهای زیادی از قالب وردپرس آنلاین استفاده می کنند. پشتیبان وردپرس باید برای محافظت ااز اطلاعات سایت،کلیدی برای امنیت داشته باشند. چک لیست امنیت وردپرس ...

api چیست API چیست؟

زمان مطالعه: 4 دقیقهAPI چیست ؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید تعریفی از عبارت API  داشته باشیم. API  یا ( رابط برنامه نویسی کاربردی) مخفف عبارت Application ...

بیشتر بخوانیم
راهنمای فن آوری سرور

زمان مطالعه: 14 دقیقههر وبسایت، برنامه کاربردی وب و برنامه تلفن همراه در پشت صحنه بوسیله یک ستون از فناوری back-end، یک ترکیبی از سخت افزار و نرم افزاری ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.