زمان مطالعه: 7 دقیقه

چه اتفاقی می افتد وقتی شما می خواهید یک خانه را با درب شکسته، راهروی غیر قابل دسترس و درختان بیش از حد رشد کرده بفروشید؟ آن خانه به فروش نمیرود! به همین دلیل است که شما نیاز به دانستن اصول طراحی صفحات وب خود دارید. صفحه اصلی سایت شما مانند ظاهر یک خانه است. این اولین چیزی است که بسیاری از مردم هنگام بازدید از وبسایت شما می بینند، بنابراین شما می خواهید آن ها را به دیدن صفحات بعدی سایت خودتان تشویق کنید.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که در طراحی سایت شما فقط نباید زیبایی شناسی در نظر گرفته شود، همانطور که قبلا گفتم، یک درب جلو شکسته و یک راهرو  غیرقابل دسترسی، مانع از فروش خریداران خانه شما می شود. مشابه آن چیزی که در وب سایت وجود دارد.اگر شما صفحه اصلی سایت را آسان و قابل فهم قرار ندهید، مردم هم انگیزه ای برای ماندن در صفحه اصلی پیدا نمی کنند. اولین قدم درجذب کاربران در سایت، شناختن عناصر ضروری است که باید در هر صفحه اصلی وجود داشته باشد. در این مقاله اصول طراحی صفحات وب آورده شده است، می توانید از آن ها الهام بگیرید، تا بتوانید به آن چه که برای کسب و کار و مخاطبان شما مفید است،دست یابید.

computer

مزایای طراحی خوب صفحه اصلی 

طراحی یک صفحه اصلی ساده، به مخاطبان سایت شما خوش آمد می گوید، به آن ها می گوید که شما می خواهید چه کار هایی انجام دهید،و به آن ها اجازه می دهد سایت خود را بیشتر بررسی و جست و جو کنند. شما می توانید لایه های طراحی سایت را با پیچیدگی بیشتری انتخاب کنید، اما نباید این کار شما با بی نظمی انجام شود؛ با اصول اولیه جلو بروید، هنگامی که شروع به برنامه ریزی برای طراحی صفحه اصلی خود می کنید، مطمئن شوید که هر عنصر این صفحه حداقل برای یکی از چهار هدف زیر قرار دارد:

  1. کمک به مخاطبان هدف شما می کند، تا موضوع کسب و کار شما را بدانند: بسیاری از بازدید کنندگان وب سایت شما ابتدا صفحه اصلی شما را پیدا خواهند کرد؛با توجه به این موضوع، شما نیاز به یک تصوراولیه برای مخاطبان دارید. صفحه اصلی شما باید ارزش های شرکت شما را ارائه کند.نمونه هایی مثل گزارش فروش منحصر به فرد (USP) و هدف شما! اگر شما به طور موثر می توانید این اطلاعات را انتقال دهید، احتمال بیشتری برای جذب کاربران هدف دارید.
  2. بهبود تجربه کاربر در وب سایت شما: کاربران با هدف به وب سایت شما را بازدید می کنند، این موضوع می تواند به بررسی خط تولید شما، خواندن پست های وبلاگ شما و یا پیدا کردن نوع خاصی از خدمات فروش باشد.صرف نظر از طریقه دسترسی کاربر به سایت، شما می خواهید او را به صفحه مناسب هدایت کنید. صفحه اصلی شما باید با حس بصری و احساس اینکه وب سایت شما چگونه جریان دارد،این انتقال را آسان کند.
  3. عناصر قابل تبدیل تر: شما می خواهید بازدیدکنندگان وبسایت را به کاربران دائمی تبدیل کنید، اما اگر شما انگیزه و فرصت لازم را به آن ها ندهید، آن ها نیز دائمی نخواهند شد. شاید شما بخواهید یک لیست ایمیل ایجاد کنید، اما اگر بازدیدکنندگان نتوانند فرم ثبت نام را پیدا کنند، پایگاه داده شما خالی خواهد بود.با ایجاد این اطلاعات در صفحه اصلی شما، شمابه راحتی به سایت دائمی کاربران تبدیل خواهید شد.راه دیگری برای افزایش تبدیلات این است که ابتدا یک احساس قوی را در صفحه اصلی ایجاد کنید.اگر بازدیدکنندگان از تجربه خود در وب سایت شما لذت ببرند، احتمالا در آینده نیز به از آن سایت بازدید می کنند.شاید امروز شما فروش نداشته باشید، اما این مشتری چند روز یا چند هفته بعد و از شما خرید خواهد کرد.
  4. بهبود نام تجاری شرکت:  با اجازه دادن به قرار دادن تصویر و نام تجاری خود را در هر صفحه ای در وب، شرکت خود را به یاد ماندنی کنید. این موضوع مخصوصا برای صفحه اصلی سایت شما بسیار کاربرد دارد؛ چرا که صفحه اصلی به عنوان دروازه برای قسمت های دیگر وب سایت شما عمل می کند.لوگو، شعار و هدف شما باید در مرکز قرار گیرند. در واقع، شما حتی می توانید یک فرم یا اطلاعیه ای  را به بالای صفحه اصلی خود اضافه کنید. ترجیحا در فونت بزرگ،که به بازدید کنندگان شما احساس داشته باشند از آنچه شما انجام دهید.

چگونگی طراحی صفحه اصلی سایت

حالا شما چهار هدف را می دانید تا اصول طراحی خود را ایجاد کنید. سه سوال برای راهنمایی خود بپرسید: به چه چیزی نیاز دارید در صفحه اصلی خود داشته باشید؟ مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟مخاطبان هدف چه انتظاراتی دارند؟ کدام عناصر اولویت دارند؟

هنگامی که شما پاسخ به این سه سؤال را داشته باشید، می توانید اقدام کنید که به بهبود بخشیدن صفحه اصلی سایت خود. به یاد داشته باشید هر یک از عناصر طراحی خود را به یکی از چهار هدف ذکر شده در بالا متصل کنید.مهم تر از همه، نگران نباشید که آن را کامل کنید. بهینه سازی سایت یک روند مداوم است!

نمونه هایی از بهترین صفحات اصلی سایت در سال ۲۰۱۸

هیچ آموزشی بهتر از آوردن مثال نیست، من قصد دارم  برخی از بهترین نمونه های طراحی صفحه اصلی سایت را که در سال ۲۰۱۸ پیدا کرده ام به شما نشان دهم. و من به شما دقیقا توضیح می دهم که چگونه کار می کنند تا بتوانید همان تکنیک را در سایت خودتان اعمال کنید.

  1. Drop box: من فکر می کنم ایده Drop box نمونه عالی بازاریابی خوب در همه جا می تواند باشد. ایده برداری از این بازاریابی بسیار ساده است، دراپ باکس مخاطبان هدف خود را می داند و روی عواملی که روی کاربر تاثیر می گذارد کار می کند. از جمله بازده و امنیت. دراپ باکس همچنین جهت یابی کمی دارد با  مقایسه گزینه ها دارد!drop box
  2. slack: علت علاقه من به طراحی صفحه اصلی Slack به دلیل تصاویر منحصر به فرد آن است. با گرافیک های سفارشی سفارشی نمی توانید اشتباه کنید. slack همچنین مشخص می کند چه کاربرانی باید از سایت شما بازدید کنند. آنها می توانند وارد سیستم شوید یا یک حساب کاربری ایجاد کنید. در این طراحی ما گزینه های جهت یابی بیشتری نسبت به Drop box داریم.اما هر کدام  به بازدیدکنندگان کمک کند آنچه را که می خواهند پیدا کنند.slack
  3. Green Mountain Energy: این طراحی نیز نمونه ای دیگر از گرافیک سفارشی می باشد. ایده Green Mountain Energy هیچ تردیدی درباره هدف اصلی شرکت یا سایت شما ندارد. این طرح می خواهد انرژی خالص را با قیمت مناسب عرضه کند. ۲ فراخوان در این طرح وجود دارد. یکی برای کاربران محلی و دیگری برای صاحبان کسب و کار .green mountain energy
  4. CarMax: CarMax هنگام طراحی صفحه اصلی با یک چالش منحصر به فرد مواجه شد. این شرکت هم اتومبیل ها را می خرد و هم آن را به  فروش می رساند،  بنابراین نیاز به تهیه هر دو مخاطب است. همانطور که می بینید، CarMax موفق است.بازدید کنندگان افرادی هستند که هم قصد خرید اتومبیل دارند، و هم قصد فروش آن. تصویر قهرمانانه به وضوح قابل رویت است، زیرا شما می توانید لوگوی CarMax را در شماره پلاک خودرو مشاهده کنید.car max
  5. thredUP: طراحی صفحه اصلی تجارت الکترونیک می تواند روی از روی نیرنگ و تقلب باشد. آیا کسب و کار را معرفی می کنید، محصول خود را نشان می دهید یا مخاطبان خود را با تنوع محصولات و دسته های خود غرق می کنید؟ امیدوارم شما این کار ها را انجام ندهید. در مورد thredUP، صفحه اصلی یک رویکرد دوره ای دارد.ظاهرا سبک بوهو (سبکی برای خانم ها)در thredUP وجود دارد. بنابراین ما یک گرافیک سفارشی را می بینیم که بسیاری از مدل های بوهو را در دسترس قرار می دهد.جهت یابی دقیقی طراحی شده است، بنابراین بازدید کنندگان به راحتی می توانند دسته های مورد علاقه خود را پیدا کنند.thred in
  6. StudioPress: عناصر کوچک، طراحی تصاویر  مسطح، و رنگ های مات، طراحی صفحه اصلی StudioPress را درخشش بخشیده است. شما دقیقا می دانید  StudioPress چه کاری برای مشتریان خود انجام می دهد؛ سایت های ورد پرسی فوق العاده، و شما باید موارد قانع کننده ای برای انجام عمل داشته باشید.

studio press

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.