زمان مطالعه: 3 دقیقه

در قسمت اول این مقاله راجع به اصول طراحی صفحات وب صحبت کردیم، مزایای طراحی خوب صفحه اصلی را بیان کردیم؛ و همچنین مواردی از بهترین صفحات اصلی در سال ۲۰۱۸ معرفی گردید. در این قسمت از مقاله نیز راجع به تجربه کاربری روی سایت شما، و همچنین نمونه های بیشتری از طراحی های صفحه اصلی در سال ۲۰۱۸ به شما معرفی می شود.

web design

بهبود تجربه کاربری در وب سایت شما 

به مخاطبان هدف خود کمک کنید تا کسب و کار شما را بشناسند، بسیاری از بازدیدکنندگان وب سایت تان، اولین صفحه اصلی شما را پیدا خواهند کرد. در نتیجه ،باید اولین برداشت اولیه را در آن ها ایجاد کنیدصفحه اصلی سایت شما، باید درکی از ارزش‌های شرکت شما، پیشنهاد فروش منحصربه فرد(USP)، و هدف شما را فراهم کند. اگر بتوانید به طور موثر با این اطلاعات ارتباط برقرار کنید احتمال بیشتری وجود دارد که مشتریان دائمی خود را به دام بیندازید. کاربران با هدف از وب سایت شما بازدید می‌کنند. می‌توانید خط محصول شما راچک کنند، پست‌های وبلاگ شما را بخوانید، یا ببینید که چه نوع خاصی از خدمات رامی‌فروشید.بدون در نظر گرفتن اینکه، می‌خواهید آن کاربر را به صفحه مناسب هدایت کنید؛ طراحی صفحه اصلی شما باید با جهت‌یابی بصری و درکچگونگی جریان وب سایت شما، این انتقال را با تسهیل بخشد. شما می‌خواهید بازدید کنندگان وب سایت را به کاربران دائمی،تغییر دهید. اما اگر به آن‌ها انگیزه و فرصت لازم را ندهید، آن‌ها این کار را نخواهندکرد. شاید بخواهید یک لیست ایمیلبسازید، اما اگر بازدیدکنندگان نتوانند فرم signup را پیدا کنند، پایگاه‌داده شما خالی باقیمی‌ماندبا استفاده از این اطلاعات به راحتی در صفحه اصلی شما، شاهد افزایش تبدیلات خواهید بود.  یک راه دیگر برای افزایش تبدیل بازدید کنندگان به کاربران دائم،، ایجاد یک حس اولیه قوی با صفحه اصلی شماست.اگر بازدیدکنندگان از تجربه کاربری خود در وب سایت شما لذت ببرند، احتمال آن بیشتر خواهدبود که آن را در آینده به خاطر داشته باشند. شاید امروز فروش نداشته باشید، اما آن مشتری چند روز یا چند هفته بعد برگشت و از شما خرید می‌کند.

نمونه هایی از بهترین صفحات اصلی سایت در سال ۲۰۱۸

 1. Healthline: گاهی اوقات، رویکرد شما در طراحی صفحه اصلی نیاز به انعکاس نوع وب سایت شما دارد. در مورد Healthline این در درجه اول یک نشریه آموزشی است که راهنمایی ها و بینش های مربوط به مراقبت های بهداشتی، تغذیه، تناسب اندام و موارد دیگر را فراهم میکند. این مثالی از “نمایش، نه گفتن” است. به جای یک تیتر درشت که می‌گوید: “ما مقالات درباره سلامتی رامنتشر می‌کنیم، Healthline نشان می‌دهد که این حقیقت با عناوین کلی مقالات  و گزیده‌ای  از موارددیگر نیز می‌باشد. شما همچنین به منوی  در هدر صفحه در دسترس دارید، که می‌تواند به شما کمک کند تا به آنچه می‌خواهید هدایت کنید، و یک لینک ساده  برای خبرنامه سایت نیز در این طرح وجود دارد.Healthline
 2. CrazyEgg: فکر نمی‌کردید که مقاله رابدون معرفی طرح Crazy Egg بنویسم،درسته؟صفحهاصلی این وب سایت منحصراً بر تشویق بازدیدکنندگان به   مسدود کردن URL آن‌ها برایدیدن نقشه ها، متمرکز است.شما مدرک اجتماعی دارید، که به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد که چه تعداد از مردم به ابزار CrazyEgg  اعتماد دارند. در تصویر زیر، برند هایی که به این طرح اعتماد کرده اند موجود است.  trusted
 3. Abacus Plumbing: این طرح بسیار متفاوت از مثال‌های دیگر در این صفحه است، اما من واقعاً عاشق این هستمکه بدانم، چگونه Abacus Plumbing صفحه اصلی خود را ساختممکن است کمی به هم ریخته به نظر بیاید، اما این صفحه خانگی شامل یک تن مدرک اجتماعی می باشد.  برچسب معتبر BBB،    بازبینی شمارش، و سایر شواهد همگی برنامه ریزی شده، قرار داده شده اند. صفحه اصلی این طرح، یکی دیگر از عناصر اعتماد سازی را برجسته می کند. این عنصر این است که ، مشتریان قبل از ورود کارشناسان فنی، اطلاعات شخصی خود را در مورد آن کارشناس فنی دریافت می کنند. کاربران می توانند احساس امنیت بیشتری بکنند، زیرا آن ها می دانند اطلاعات شخصی شان نزد کدام کارشناس فنی است. Abacus Plumbing
 4. trivago : شاید شنیده باشید که من چند بار در طول این مقاله  می‌گویم که من عاشق طراحی هستم. شمانمی‌توانید از طراحی صفحه  اصلی trivago خیلی زیاد استفاده کنید.این طرح فقط روی یک موضوع تمرکز کرده است، جذب بازدید کنندگان برای جستجوی یک مقصد. همین.
 5. Century21: وقتی اولین بار این طرح صفحه اصلی را دیدم، کلمه “relentless” چشم من را گرفت. طراحی صفحه اصلی برای مخاطبان Century۲۱ جذاب و کامل     است. تمرکز بر روی جستجو برای ویژگی‌های مهم از صفحه اصلی وجود دارد،اما شما همچنین می توانید به جهت یابی سریع دسترسی داشته باشید. Century21
 6. Skype: من از اسکایپ خیلی استفاده می‌کنم، بنابراین کاملاً با نحوه کار آن آشنا هستم. اسکایپ طراحی خانگی است که به طور کامل مخاطب هدف خود را مخاطب قرار می‌دهد. گرافیک صفحه اصلی آن با زیرکی نشان می‌دهد که تکنولوژی اشکایپ روی همه انواع دستگاه‌ها کار می‌کند وکلمه میلیون نشان می‌دهد که این سرویس چقدر محبوب است.
 7. FindLaw: FindLaw دارای دو هدف است؛ آموزش مردم در مورد قانون، و اتصال مشتریان با وکلا. این مجموعه از طریق طراحی صفحه اصلی به اهداف هر دو کمک می کند. می‌توانید از بهترین مسیر یابی برای پیدا کردن اطلاعات آموزشی استفاده کنید, اما CTA اولیه،که متمرکز بر تصویرقهرمان می باشد، شما را تشویق    می‌کند تا یک وکیل در نزدیکی خود پیدا کنید.find lower

حالا که ما به برخی از بهترین طراحی‌های صفحه اصلی در سال ۲۰۱۸ نگاهی انداختیم، من به شما  یک چک لیست مفید که می‌تواند در هنگام ایجاد شغل شما مفید باشد، معرفی خواهم کرد.

 • شفاف کردن: شما  هدف خود را تثبیت کردید. بازدیدکنندگان آنچه را که انجام می‌دهید می‌دانند، و این چیزی است که شما را از رقابت متمایز می‌سازد.
 • پویا: بازدید کنندگان می‌توانند با عناصر مختلف در صفحه اصلی، مانند پیوندها، فرم‌ها، وارتقا محتوای قابل ارتقا تعامل داشته باشند.
 • مقایسه رنگ ها: شما از انتخاب‌های رنگی قوی استفاده می‌کنید، تا چشمان بازدیدکنندگان خود را به جایی که می‌خواهید برود هدایت کنید. پیوندها، تماس‌ها، و تیتر ها باید در صفحه ظاهر شوند.
 • بارگذاری سریع صفحه: بهترین طراحی اصلی  سریع هستند. بارگذاری صفحه فقط در عرض چند ثانیه باید انجام شود تا بازدید کنندگان شما از صبر کردن و کلیک کردن و یا ضربه زدن های بیهوده، خسته نشوند.
 • جهت یابی خوب: پاسخ شما،به سوال  از اینجا کجا می‌روم؟  در میان گزینه‌های طراحی صفحه اصلیخوب, جهت یابی های بالا و کنار رایج هستند. این سوال کاربر باید به سادگی قابل مشاهده باشد، تا دچار سردرگمی نشود. 
 • دوست دار تلفن همراه: اگر بازدیدکنندگان شما از طریق یک وسیله کوچک به سایت شما دسترسی داشته باشند، می‌توانند از آن به همان اندازه استفاده کنند، که از کامپیوتر رومیزی و یا لپ‌تاپ استفاده می کنند.

چنانچه به طراحی سایت برای کسب و کار خود نیاز دارید با کارشناسان ما در پیام آوا پردازش در تماس باشید.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.