انتخاب بین طراح وب و توسعه دهنده وب
زمان مطالعه: 6 دقیقه

یک وب سایت تجاری، در قلب هر گونه تلاش‌های بازاریابی دیجیتال قرار دارد. این نقطه دقیقا جایی است که کسب و کارها شهرتی برای خود ایجاد می‌کنند، و یا ممکن است از بین بروند. برنامه خوبی داشته باشید و خودتان را از گرفتاری در یک تجربه کاربری پست نجات دهید. آماده شوید برای درک این که چه چیزی می‌تواند مشتریان بالقوه را از ماندن در وب سایت شما منصرف کند؟ همچنین باید بررسی کنید که چه عواملی می تواند باعث به وجود آمدن اشتباهات طراحی سایت شما شود. در این مقاله برخی مسائل مشترک و این که چگونه می‌توانید از برخی اشتباهات طراحی سایت دوری کنید، آورده شده‌است.

sitelevel

اطلاعات غیر متمرکز یکی از اشتباهات طراحی سایت

اکثر بازدیدکنندگان وب سایت، برای این منظور در وب سایت شما هستند، که یا به دنبال پاسخ به سوال خود هستند، و یا قصد خرید یک محصول یا خدمات شما را دارند. اگر پیدا کردن این موارد برای کاربران مشکل باشد، آن‌ها از وب سایت شما خداحافظی می‌کنند. این یک موقعیت مطلوب برای هر کسب‌وکار نیست، درست است؟ برنامه‌ریزی درست و دقیق برای جریان یک وب سایت، قبل از این که وب سایت طراحی شود حیاتی است، در نظر گرفتن نیازهای کاربران از عواملی است که دارای اهمیت زیادی در برنامه ریزی های اولیه طراحی سایت می باشد، ضروری است که صفحات وب را به ترتیب نزولی از اهمیت خود قرار دهید.
تصویر زیر ساختار ایده‌آل یک وب سایت کسب‌ و کار کوچک را نشان می‌دهد:

ideal-structure

 

یافتن اطلاعات مرتبط در یک ساختار سلسله مراتبی،که کاربران را از یک صفحه به صفحه بعد هدایت می‌کند، آسان‌ترین و ساده ترین راه است.

اشتباهات طراحی سایت در مورد تلفن همراه

یک مطالعه از Statista نشان می‌دهد که، بیش از نیمی از کل ترافیک وب سایت های جهانی از دستگاه‌های تلفن همراه می‌آید. بر کسی پوشیده نیست که امروزه اهمیت دستگاه های تلفن همراه، چقدر می تواند در جذب کاربران به وب سایت شما موثر باشد. ۸۷ درصد از مشتریان می‌گویند که از دستگاه‌های تلفن همراه برای کشف برند و محصولات جدید استفاده می‌کنند. اگر یک وب سایت دارای نسخه تلفن همراه نباشد، باید یک تکه از ترافیک با ارزش و همچنین مشتریان بالقوه خود را از دست بدهد.

 بارگذاری آهسته  در طراحی سایت 

سرعت بارگذاری سایت برای یک تجربه کاربری خوب ضروری است. نداشتن یک وب سایت بهتر از داشتن یک وب سایت سست و بی‌حال است، که کاربران را متقاعد کند که هرگز به چنین وب سایتی بر نگردند. ۷۹ درصد خریداران اینترنتی که با عملکرد وب سایت مشکل دارند، می‌گویند که دیگر به آن سایت باز نمی‌گردند تا دوباره خرید کنند. گوگل به تازگی اعلام کرده که ” به‌هنگام‌سازی سرعت”،که باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت می شود، یک عامل رتبه‌بندی در جستجوی موبایل می‌شود. سرعت بارگذاری صفحه ایده‌آل سه ثانیه یا حتی سریع‌ تر است. در این جا چند نکته اساسی برای بهینه‌سازی سرعت سایت شما آورده شده‌است:

  • استفاده از سرعت به روز شده سایت:  گوگل توصیه می کند که، مدیران وب سایت باید از ابزار فانوس برای بررسی و تعمیر مشکلات سرعت بارگذاری سایت  استفاده کنید.
  • بهینه سازی تصاویر: تصاویر سنگین دلیل رایج زمان‌های بارگذاری کندتر هستند. شما می‌توانید از یک برنامه بهینه ساز تصاویر آنلاین، برای فشرده‌سازی تصاویر خود تا ۲۰۰ کیلو بایت استفاده کنید.optimising pics
  • میزبانی وب: میزبانی وب یک دلیل بزرگ برای عملکرد ضعیف سایت است. در هنگام بازدید از یک سایت، یک کاربر از یک سرور دور از دسترس، به فایل‌ها دسترسی پیدا می‌کند. این فایل‌ها با سرعت سرور بارگذاری می‌شوند که بستگی به کیفیت سرویس میزبانی وب سایت دارد. سرعت صفحه یک عامل رتبه‌بندی است، همچنین یک مولفه تجربه، و یک جنبه بحرانی نیز می تواند باشد.

عدم استفاده از اقدام برای عمل از جمله اشتباهات طراحی سایت

یک سایت بدون اقدام برای عمل، مانند یک جاده بدون تابلو های ترافیکی است. دکمه‌های CTA به صورت استراتژیک برنامه ریزی شده اند، این دکمه ها برای هدایت کاربران به صفحات فرود خاص طراحی شده است. به طور مثال صفحاتی که شما می خواهیم کاربر در آن اقدامی انجام دهد می تواند شامل:  پر کردن فرم تماس، یا اقدام برای عضویت در خبرنامه سایت،و یال سایر موارد می باشد. عملا  برای یک وب سایت کسب‌وکار غیر ممکن است که، باعث ایجاد انگیزه یا فروش بدون دکمه‌های مناسب CTA شود. این دکمه‌ها در صفحه وب باعث ایجاد موفقیت در طراحی سایت شما می شوند. نگاهی به این مثال بیندازید:

call to action button

در تصویر بالا دکمه CTA پیام‌های ارتباطی وب سایت را تکمیل می کند، و نقش بزرگی در تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان احتمالی ایفا کنید.

 لینک نکردن شبکه های اجتماعی یکی از رایج ترین اشتباهات طراحی سایت 

یک اشتباه احمقانه دیگر این است که، سایت خود را با صفحات اجتماعی خود هماهنگ نکنید. دکمه‌های رسانه اجتماعی به بازدیدکنندگان دسترسی آسان به صفحات کسب‌ و کار شما در کانال‌های Facebook ، Twitter ، LinkedIn ،Instagramو YouTube را می‌دهند. یک جنبه از یکپارچه‌سازی شبکه های اجتماعی دکمه‌ها هستند. این آیکن هایی که درقسمت پایین محتوای وبلاگ معین قرار گرفته، به کاربران امکان می‌دهد تا محتویات محتوا را در پروفایل ‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند. این ویژگی به اشتراک گذاری محتوا را تسهیل می‌کند و به دسترسی به آن را راحت می سازد. بسیاری از شرکت‌های تولیدی به کاربران اجازه ورود به سیستم، با استفاده از پروفایل ‌های اجتماعی خود را می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود فرآیند ورود کاربران به فرم ها آسان‌تر و کاربر پسندتر شود.

login page

پیوند دادن سکوهای رسانه اجتماعی یک استراتژی ضروری برای بدست آوردن بازدید کنندگان بیشتر، ایجاد اعتماد، و اجرای برنامه‌های یکپارچه است.

طراحی متناقض در سایت

یک طرح متناقض بازدید کنندگان سایت را گیج می‌کند، و باعث می‌شود که آن‌ها علاقه خود را به سایت شما  از دست بدهند.  برای مثال یک سایت را تصور کنید که فونت‌های مختلفی در هر صفحه دارد، و یا منو های آن در جای نا مناسبی قرار گرفته باشد، همچنین قرار گیری لوگو و رنگ ها به طور مناسب نمی باشد. خیلی احمقانه است، درست است؟ طراحی مناسب ، یک اشتراک در سراسر صفحات یک سایت را نشان می‌دهد. این طراحی نوعی است که برای اطمینان از آرامش کاربران برنامه ریزی شده است. یک طراحی بد معامله قطعی می باشد، شکست برای سایت و نام تجاری شما!

نتیجه گیری

یک استراتژی وب سایت موفق اساس موفقیت کسب‌ وکار است . بهتر است برای طراحی سایت خود برنامه‌ریزی کنید، و تمام آن ویژگی‌هایی را داشته باشید، که باعث دوری از اپشتباهات رایج در طراحی سایت می شود.  یک تجربه خوب کاربری تنها داشتن رتبه در بین موتور های جست و جو نمی باشد، بلکه  یک تجربه خوب پایه و اساس رشد کسب‌وکار شما را در یک برند معروف قرار می‌دهد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.