اشتباهات رایج در طراحی صفحه تماس با ما
زمان مطالعه: 6 دقیقه

صفحه تماس با ما، یکی از مهم‌ترین صفحات سایت شما است. اگر درباره این موضوع فکر می کنید، که دلیل این که چرا وب سایت خود را ساخته اید چیست؟ قطعا یکی از دلایل آن می تواند این باشد که، افراد را به صفحه تماس با ما هدایت کنید، و از آن ها بخواهید روی دکمه تماس با ما کلیک کنند.اما  اغلب، صفحه تماس با ما، حتی اگر از نظر آماری دومین صفحه وب سایت شما است، یکی از آخرین صفحاتی است که چیده می شود و دقت بسیار کمی در طراحی آن به کار می‌رود. در این مقاله چند اشتباه طراحی صفحه تماس با ما وجود دارد که باید از آن‌ها اجتناب کنید:

عدم وجود گزینه‌های تماس کافی 

برخی از کاربران از فرم تنفر دارند، و ترجیح می‌دهند که ایمیل‌ها را به شما ارسال کنند، افراد دیگر استفاده از فرم‌ها را به جای  ایمیل ترجیح می دهند. اولویت کمی از بین رفته‌است. از هر دوی آن‌ها استفاده کنید، و هر گزینه تماس دیگری را اضافه کنید که مشتریان شما ممکن است بخواهند از آن‌ها استفاده کنند، مانند شماره‌ تلفن، اسکایپ و شبکه‌های اجتماعی ارتباط جمعی . هر چه گزینه‌های بیشتری را نشان دهید، شرکت شما بهتر و در دسترس تر ظاهر خواهد شد.

enough contact form

جذاب نبودن فرم تماس با ما 

فرم‌های پیش‌فرض کسل‌کننده به نظر می‌رسند. شکل فرم خود را با استفاده از عناصر طراحی سفارشی که با برند شما همخوانی دارند، و استفاده از انیمیشن‌های کوچک تغییر دهید. استفاده از انیمیشن کمی هیجان به فرم سما خواهد داد. نکات دیگری در این جا ذکر شده است، تا فرم ارتباط مفید تری در طراحی سایت خود داشته باشد.

  1. خواندن فرم را آسان کنید، این کار باید برای بازدید کنندگان تان آسان باشد، که بتواند اطلاعاتی که وارد فیلد کرده است را، یک بار دیگر قبل از زدن دکمه “ارسال” در فیلد ها چک کند. بنابراین مطمئن شوید که مقدار زیادی از حاشیه ها را بین زمینه های خود، قرار داده اید. سبک شما نوع کار شما را نیز نشان می دهد، بنابر این هم از نظر اندازه و هم رنگ مهم است.
  2. سعی کنید دکمه خود را “ارسال” نام گذاری نکنید، و به جای آن یک عنوان شخصی بهتر مثل تماس با ما، ارسال پیام و سایر موارد را جایگزین کنید.

استفاده نادرست از برچسب ها و متن placeholder

استفاده از برچسب‌های واضح، و متن placeholder مهم است چون به بازدیدکنندگان شما ایده خوبی از نوع اطلاعات، و شکلی که شما در آن زمینه‌ها انتظار دارید می‌دهد. اگر شما به اطلاعات خاصی از بازدیدکنندگان خود نیاز دارید، می‌توانید از برچسب و یا placeholder فیلد پیام برای تشویق و راهنمایی آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال، به جای چیزی عمومی مانند “پیام شما”، می‌توانید از پیام های خصوصی خود مثل: “به ما در مورد اهداف خود بگویید” یا “در مورد ایده تان به ما بگویید”.   برای طراحی یک فرم ارتباط حداقلی، بسیار رایج است که برچسب‌ها را حذف کرده، و فقط متن placeholder را مورد استفاده قرار می دهند. این کار فقط برای فرم های کوتاه خوب عمل می‌کند . حذف برچسب‌ها در اشکال بلندتر می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در حافظه کوتاه‌مدت شود، و به طور کلی فرم را کم‌تر قابل‌استفاده کند.

form-field

قرار دادن شماره تلفن به عنوان یک فیلد ضروری

اگر شما چندین فیلد مختلف برای روش های ارتباط کاربران با خودتان دارید، مانند فیلد ایمیل، یا فیلد شماره تلفن، فیلد مربوط به تلفن همراه را برای کاربران اختیاری کنید.  تحقیقات نشان می‌دهد که، داشتن یک فیلد اجباری برای تلفن همراه، می‌تواند نرخ تبدیل شما را تا ۵۲ % کاهش دهد. برخی از مردم نسبت به تماس‌های تلفنی بسیار محتاط هستند و یا ترجیح می‌دهند که کارها را با پست الکترونیکی انجام دهند.

تنظیم کردن انتظارات با پیام “ارسال فرم

اول از همه، شما باید برخی از پیام‌ها را بعد از ارسال با موفقیت به نمایش بگذارید، تا همه چیز آن طور که برنامه‌ریزی شده‌است تایید شود. با این حال اکثر اوقات، این پیغام چیزی نسبتا عمومی است مانند “فرم با موفقیت ارسال شد.” کاری که شما باید انجام دهید این است که از این فرصت استفاده کنید، تا حرکت هیجان‌انگیز را انجام دهید، و به بازدیدکنندگان خود کمک کنید سفر خود را با یک تاثیر خوب شروع کنند. در اینجا چند ایده از پیام‌هایی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید آورده شده‌است:

  • انتظارات را مشخص کنید، چه زمانی کاربران می توانند انتظار پاسخ داشته باشند، چه کسی قرار است با آن ها در ارتباط باشد، و گام بعدی که آن ها باید طی کنند چیست؟
  • یک تصویر شاد، انیمیشن یا تصویری که با برند شما متناسب است اضافه کنید.
  • لینک خود را به وبلاگ خود اضافه کنید، و یا آن‌ها را به منابع دیگری که ممکن است مفید واقع شوند اضافه کنید.
  • اگر یک خبرنامه داشته باشید، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که آن را امضا کنند. حتما دلایلی داشته باشید که ممکن است بخواهند این کار را انجام دهند (به آن‌ها ارزش بدهید.)

استفاده از فرم های زیاد در طراحی صفحه تماس با ما 

شما فقط باید اطلاعاتی را درخواست کنید، که کاملا ضروری می باشند. هرچه شکل فرم های شما طولانی‌تر باشد نرخ تبدیل شما کم‌تر خواهد بود. فرم تماس شما تنها باید نیاز به اطلاعات لازم داشته باشد، که شما برای ساخت حساب کاربران نیاز دارید، و بعد از آن به رشد ادامه دهید. طبق آن چه گفته شد، فکر می کنید فرم “ارتباط با ما”در طراحی سایت شما، باید چه تعداد فیلد داشته باشد؟ تحقیقات نشان می‌دهد که بهترین تعداد فیلد، چیزی بین ساعت ۳ و ۶ است. برای این که بفهمید چه چیزی برای شما و کسب‌وکار شما بهتر عمل می‌کند، سعی کنید فیلد های مختلف را امتحان کنید.

web design trends

استفاده نکردن از نقشه در طراحی صفحه تماس با ما 

گنجاندن یک نقشه (یا آدرس) در طراحی صفحه تماس شما باعث می‌شود که کسب‌وکار شما از نظر ظاهری بهتر و قابل‌اعتمادتر به نظر برسد، پس اگر بیشتر کسب‌وکار خود را به صورت آنلاین انجام دهید، اضافه کردن یک نقشه را نیز در نظر بگیرید. استفاده از نقشه در طراحی فرم تماس با ما ترفندی نسبتا جدید است، که اکثر سایت ها در حال انجام دادن آن هستند. با استفاده از ابزار هایی مانند گوگل مپ و سایر ابزار های مرتبط این کار به سادگی امکان پذیر است.

نتیجه گیری

صفحه تماس شما یکی از مهم‌ترین صفحات وب سایت تان است. به بازدیدکنندگان خود یک تجربه کاربری خوب ارائه دهید، و میزان تغییر شما را با تبدیل آن به عکس‌های بیشتر شخصی از تیم تان، شرکت، اضافه کردن یک نقشه ، فراهم کردن تعداد زیادی از گزینه‌های تماس و اطمینان از این که فرم شما خالی از خطا است، افزایش دهید.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

طراحی سایت با قالب آماده مزایا و معایب طراحی سایت با قالب آماده

زمان مطالعه: 5 دقیقهاگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید و برای راه اندازی وب سایت تان نمی دانید ...

بیشتر بخوانیم
انتخاب نام دامنه 11 راهنمایی برای انتخاب نام دامنه مناسب

زمان مطالعه: 7 دقیقهبه نظر شما کدام یک سخت تر است؟ انتخاب نام فرزند یا نام دامنه برای سایت؟ برای انتخاب نام فرزندتان می توانید از منابع مختلفی ایده ...

بیشتر بخوانیم
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

زمان مطالعه: 15 دقیقهسئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO ...

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.