تماس شبانه روزی : 09128458717
021-44045397 021-44045602
نمونه کار ها درباره ما طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شرکتی

اشتباهات در بهینه سازی سایت

اشتباهات در بهینه سازی سایت زیاد  است ، که ما به چند مورد اساسی آن ها اشاره کرده و آنها را توضیح می دهیم:

خرید بک لینک

ممکن است شما شنیده باشید که اگر وب سایت دیگری به سایت شما پیوند دهد، رتبه بندی جستجوی شما را به نفع شما می گذارد. درست است. با این حال، این لینک در آن وب سایت دیگر چگونه بود؟ آیا آن را در آنجا قرار داده اید، زیرا در سایت خود چیز جالبی داشتید که کسی می خواست پیوند دهد؟ عالی است. آیا برای کسی ۱۰۰ دلار هزینه کردید تا لینک خود را در پایین صفحه سایت خود قرار دهید و فقط این اتفاق می افتد که کلمه در لینک (متن لنگر) یک اصطلاح بسیار مورد جستجو است که رقابت زیادی دارد؟ این بد است. بسیاری از شرکت ها، از جمله شرکت های بزرگ، برای خرید لینک ها مجازات شده اند.

خرید لینک

سایت های تبلیغاتی

اگر املاک و مستغلات وب سایت شما با زباله پوشیده شده است در محله گوگل اصلا از آن استقبال نمی شود. بد نیست چیزی را بخواهید که با تبلیغات در سایت خود کمی پول بدست بیاورد. با این حال، اگر تشخیص آگهی ها از محتویات دشوار شود و یا تبلیغات مزاحم برای ربات های گوگل شود. Google سایت شما را به عنوان یک تجربه بد برای کاربر در نظر می گیرد، رتبه بندی جستجوی شما کاهش خواهد یافت.

متن های پنهان

متن و محتوا برای  Googlebot مانند دادن شکلات به شما و من است. ربات گوگل دوست دارد متن ها را به سادگی پیدا کند، جمع آوری آن، این ربات ها دوست دارند متون را به پایگاه داده های خود اضافه کنند.

اما برخی از صاحبان وب سایت ها و مدیران وب روند بدی را در پیش گرفته و از آن پیروی می کنند آنها این متون را مخفی می کنند، بنابراین تنها ربات های جستجو می توانند آن را پیدا کنند. این کار با داشتن متن سفید در یک زمینه سفید و یا دستکاری کد صفحه وب برای مخفی کردن متن از فردی که از سایت بازدید می کند است، اما متن هنوز برای خزنده موتور جستجو گر خواناست و او را قادر است بدون هیچ مشکلی متن پنهان شده شما را ببیند و آن را به پایگاه اطلاعاتی خود اضافه کند. این یک روش عالی برای از بین بردن سایت شما از نتایج جستجوی گوگل است.

کسب و کارهای کوچک

متاسفانه با هر بروزرسانی الگوریتم گوگل، بیشتر با آن آشنا می شویم و تقریبا نسبت به الگوریتم اطلاعات زیادی نداریم.شما ممکن است متوجه شده باشید که در اولین صفحه نتایج جستجو توسط برند های بزرگ انحصار شده است. فرض کنید شما در جستجوگر گوگل کلمه ماشین ظرفشویی را سرچ کنید، آیا در نتایج کسب و کار های کوچک را میبینید؟ بخصوص اگر از تبلیغات استفاده نکنند در نتایج دیده نمی شوند.

محتوای کم

یک عمل معمول در میان صاحبان سایت تلاش برای دستکاری در نتایج جستجو است، آنها با ایجاد هزاران صفحه این کار را می کنند که با استفاده از عبارت جستجوی کلمات کلیدی مختلف و محتوای بسیار کمی برای بازدید کننده خود ایجاد می کنند. اگر محتوای وب صفحه شامل یک پاراگراف کوتاه متن با یک عبارت جستجو است که به طور فراوان درون متن استفاده می شود، برای بازدیدکننده  مفید  و ارزشمند نیست.

محتوای تکراری

گوگل به دنبال محتوای جدید و تازه برای اضافه کردن به پایگاه داده های بزرگ خود است. اگر مشابه محتوایی را که در وب سایت دیگری یافت می شود پیدا می کند، علاقه زیادی به چیزی که شما  ارائه می دهید ،نشان نمی دهد. اگر سایت شما یک محصول را به فروش می رساند و توضیحات دقیقی از محصول ارائه شده توسط سازنده ارائه می دهد که هر وب سایت دیگر که این محصول را استفاده می کند، از محتوای تکراری محسوب می شود. اگر یک مقاله در وبلاگ خود را از یکی از آن سایت های مقاله رایگان که چندین وبلاگ دیگر در آن قرار گرفته است، ارسال کنید، همچنین محتوای تکراری در نظر گرفته می شود. همه چیز را در سایت خود به صورت اصلی و منحصر به فرد انجام دهید و نتایج جستجوی خود را بهبود ببخشید.

 متن در تصاویر یا انیمیشن ها

همانطور که قبلا در این مقاله گفته شد، گوگل به دنبال متن است. تصاویر، فلش و سایر انیمیشن های وب گاهی اوقات فراتر از چیزی است که می توان انجام داد. ربات جستجو که Google استفاده می کند در خواندن این نوع فایل ها بسیار خوب نیست، هرچند بهبود یافته است. گوگل اظهار دارد که توانایی خواندن متن در تصاویر را دارد، اما به نظر ما این متن هنوز کمتر از متن واقعی در وب سایت شما در دید ربات ها قرار می گیرد.

سایت های کند

گوگل عجله دارد و می داند شما هم همینطور هستید.  می خواهد وب سایت هایی را در نتایج جستجو نشان دهد که بهترین تجربه کاربر را نشان می دهد. اگر صفحات وب شما دیرتر از دیگران بارگذاری شود، رتبه بندی نخواهد شد و همچنین سرعت آن. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای تصاویر فشرده، کد ساده و وب سرور  بهینه شده است تا اطمینان حاصل شود که بازدید کنندگان شما توسط یک وب سایت آهسته ناامید نشوید.

برای حل اشتباهات در بهینه سازی سایت می توانید مطالب دیگر ما مطالعه کنید.

0 دیدگاه برای “اشتباهات در بهینه سازی سایت”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

7 − 6 =

ثبت سفارش