تکرار کلمات کلیدی و کاهش رتبه سایت

پر کردن کلمات کلیدی، و یا تمرین برای استفاده از  بسیاری از کلمات کلیدی سئو در صفحه، تا جایی که ممکن است، مدت ها است که کلاه سفید سئو را از بین برده است، انجام دادن این کار همچنین می تواند باعث کاهش رتبه سایت شما نیز بشود. زمانی روش پر کردن کلمات کلیدی در متن، تا جایی که امکان داشت بسیار در بین افراد مشهود بود. در سال‌های اولیه موتورهای جستجو، افراد می‌توانستند به راحتی رتبه یک صفحه را با استفاده از ابزار SERP گوگل، و پر کردن کلمات کلیدی دستکاری کنند.  سایت‌ها می‌توانستند بر روی طیف وسیعی از کلمات کلیدی با هم ریختن آن‌ها بر روی یک صفحه دسته‌بندی شوند، حتی اگر کلمات کلیدی بی‌ربط بودند و سایت از هیچ محتوای واقعی برخوردار نبود.  شما می‌توانید با پنهان کردن کلمات کلیدی بیش از حد، و تطبیق دادن رنگ آن ها به رنگ پس زمینه، این جریان را پنهان کنید؛ و یا ممکن است به وضوح نفرت‌انگیز باشد . طبیعتا این موضوع  منجر به تجربه وحشتناکی از سوی کاربر می شود، زیرا اکثر افراد به دنبال یافتن متنی نیستند که فقط به

آن نگاه بیندازند. گوگل و دیگر موتورهای جستجو کشف کردند و شروع به فیلترینگ صفحات پر از کلمات کلیدی کردند، زیرا این صفحات تا حد زیادی عاری از محتوای مفید بودند .

keyword-stuffing

خطر کاهش رتبه سایت با پر کردن کلمات کلیدی

پر کردن کلیدواژه اکنون به یک تکنیک به شدت سیاه در نظر گرفته می‌شود. آیا فکر میکنید این تکنیک به درستی عمل می کند؟ بستگی به این دارد که چه کسی می‌پرسید. تکنیک پر کردن متن از کلمات کلیدی، تمایل به داشتن برخی اثرات کوتاه‌ مدت مثبت دارد، اما این کار بازی با آتش است، و به ندرت در دراز مدت مفید است. گوگل سایت شما را جریمه خواهد کرد، اگر آن‌ها شما را در حال پر کردن کلمات کلیدی بیش از حد در سایت خود باشید.کاهش رتبه سایت شما نیز از عواقب آن خواهد بود ، یا حتی ممکن است سایت شما جمع شود. مت کاتز صاحب شرکت گوگل، به گوگل وب مستر در مورد مقدار کلید واژه و بهینه‌سازی در فستیوال SXSW  هشدار داد.

“ما تلاش می‌کنیم که میدان بازی را کمی کاهش دهیم، همه کسانی که این کار را می‌کنند، به خاطر فقدان یک کلمه بهتر، بر سر بیش از حد بهینه سازی ، این افراد در مقابل آن‌هایی که دارای محتوای عالی هستند، و یک سایت عالی دارند . ما می‌کوشیم تا ربات های گوگل را باهوش‌تر کنیم ، ارتباط ها را بهتر کنیم، و همچنین به دنبال کسانی هستیم که، از این رفتارات جلوگیری کنند، مانند بسیاری از کلمات کلیدی در یک صفحه، یا راه‌های ارتباطی خیلی زیاد و یا فراتر از آن چه که معمولا  انتظار دارید ارائه بدهد . ما در حال حاضر چندین مهندس در تیم من مشغول به کار هستند .ما در حال حاضر چندین مهندس در تیم خود داریم، که مشغول به انجام دادن همین کار هستند.”  به عبارت دیگر، پر کردن کلید واژه های گوگل یک بازی خطرناک است، و به احتمال زیاد هیچ وقت امن نخواهد شد. گوگل از روش‌های کلاه سیاه سئو  مانند پر کردن بیش از حد کلمات کلیدی بدش می‌آید ، زیرا این روش‌ها بر روی دادن الگوریتم موتورهای جستجو به جای یک تجربه کاربری بزرگ تمرکز دارند.  مثال پر کردن کلمه کلیدی زیر را نگاه کنید :
” آیا به دنبال کفش‌های ورزشی ارزان هستید؟ اگر به دنبال کفش‌های دوندگی ارزان هستید، دیگر به آن نگاه نکنید . وب سایت کفش‌های راحتی ارزان ما بهترین مکان برای سفارش کفش جدید تان است. به راحتی می‌توانید انتخاب کنید که کفش‌های دوندگی ارزان را ازلیست پایین ما چک کنید.”  اصلا  جذاب نیست، مگه نه؟ این حتی بدترین استفاده از کلمات کلیدی ایت کع مشاهده می شود. این کار احمقانه است، حتی اگر به گونه‌ای در اولین صفحه برای ” کفش‌های دوندگی ارزان” سر و کار داشته باشید ، کسی که روی سایت شما کلیک می‌کند، مایل به ماندن در آن جا نخواهد بود. طبیعتا این رفتار مردم را از سایت شما می‌راند، هیچ‌کس نمی‌تواند آن آشفتگی را ببیند و فکر کند” واو ، این مردم واقعا به من و نیاز من به کفش‌های دوندگی ارزان اهمیت می‌دهند.” در عوض آن‌ها احساس نفرت ، و تصمیم سریع برای بیرون رفتن از آن جا خواهند داشت.dargers of keyword stuffing

تکرار کلمات کلیدی در مقابل بهینه سازی کلمات کلیدی

تفاوت قائل شدن بین تکرار کلمات کلیدی، و استفاده کلی از کلمات کلیدی ضروری است. استفاده از کلمات کلیدی خاص در محتوای شما، واقعا مهم است. پس اجازه ندهید که گوگل سایت شما را خراب کند،اگر شما از تکرار بیش از حد کلمات کلیدی بترسید، باید مواظب باشید استفاده از کلمات کلیدی را فراموش نکنید. مانند بسیاری از امور در زندگی، کلمات کلیدی باید به طور متوسط مورد استفاده قرار بگیرند. برخی چیزهای دیگر هستند، که به شدت نیاز به اعتدال دارند.

خمیر کوکی : مقدار زیاد از مصرف این خمیر، باعث می‌شود که شما احساس مریضی کنید. ( و حتی می‌تواند شما را بکشد.)
آفتاب : مقدار لازم آن برای جذب ویتامین D لازم است، اما اگر فکر میکنید آفتاب شما را اذیت می کند، و باعث سوختن پوست شما می شود، می توانید کمتر از آن استفاده کنید.  در واقع این جریان برای سایت شما نیز وجود دارد، می توانید بیشتر روی نظر کاربران سرچ کنید، تا رفتار خزنده ها، اسپایدر ها، و ربات های گوگل. شما می توانید برای افرادی که از سایت شما بازدید می کنند، اطلاعات غنی، با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، ایجاد کنید.

انتخاب کلمات کلیدی/ انتخاب راه درست

چگونه کلمه کلیدی را به طور آگاهانه استفاده کنیم؟ برخی می‌گویند که هیچ عدد جادویی وجود ندارد. برخی دیگر می‌گویند که یک عدد جادویی وجود دارد : ۲ تا ۵ درصد از چگالی کلید واژه بیشتر در نظر گرفته می‌شود. به جای این که در متن صد بار از یک کلمه کلیدی استفاده کنید، سعی کنید با استفاده از برخی از انواع کلید واژه دم دراز (کلید واژه ای که از ترکیب چند واژه درست شده است.)برای چاشنی دادن به موارد کمی در محتوای خود استفاده کنید، که رعایت کردن این نکته به شما در رسیدن به نقطه مورد نظر، با چگالی کلمه کلیدی کمک کنید.

Keyword-Density
نکته دیگر این است که به کارگیری synonym ( کلمات مختلف با مفهوم یکسان ) را امتحان کنید . موتورهای جستجو تشخیص می‌دهند که کلماتی مانند ” خفاش ” غیرقابل درک هستند؛ آن‌ها کلماتی هستند که معانی متعددی دارند . گوگل خود را ربط می‌دهد ، بنابراین آن‌ها می‌خواهند بتوانند فردی را که به دنبال یک “چوب بیسبال ” بگردند ، متمایز کنند . به همین دلیل ، یک شاخص پایگاه‌داده از Google synonyms برای کمک به تمایز بین معانی کلمه استفاده می‌کند . گوگل می‌داند که اگر یک سایت در مورد “باشگاه‌ها ” و “خفاش‌ها” صحبت کند، احتمالا  در مورد تجهیزات ورزشی و نه پستانداران در حال صحبت است. از آنجا که کلمات مترادف به گوگل کمک می‌کنند تا مناسب بماند،او تمایل دارند به سایت‌هایی که این قائده را اجرا می‌کنند پاداش بدهد. داشتن انواع کلمات مرتبط همچنین به این معنی است که، سایت شما به احتمال زیاد محتوای ارزش واقعی را بیشتر از گشت و گذار بیهوده برای موتورهای جستجو دارد. که به گوگل دلیل دیگری برای اضافه کردن کلمات مترادف به خود را می‌دهد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط
چک لیست سئو وردپرس 2021 نکات طلایی درباره چک لیست سئو وردپرس (آپدیت2021)

سئو عملیاتی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، بطوری که سایت شما در صفحات اول گوگل دیده شود. تهیه چک لیست سئو وردپرس (SEO Checklist)  کمک می‌کند ...

بهینه سازی فایل htaccess ۲۲ دستور کاربردی برای بهینه سازی فایل htaccess

آموزش htaccess، یکی از مطالب پیشرفته مجله آوای دانش پیام آوا میباشد که قرار است بسیار کاربرد و بهینه به این موضوع بپردازد. اگه در مورد این فایل اطلاعاتی ...

بیشتر بخوانیم
گوگل دیسکاور گوگل دیسکاور چیست؟ تمام آنچه باید از دیسکاور بدانید

گوگل دیسکاور یکی از جدیدترین و کاربردی ترین بخش های راه اندازی شده توسط گوگل می باشد که امکان نمایش آن تنها از طریق گوشی های موبایل و با ...

بیشتر بخوانیم
آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.