آپدیت جدید الگوریتم گوگل
زمان مطالعه: 7 دقیقه

آپدیت جدید الگوریتم گوگل، به نظر می رسد نیاز های متخصصین را در رابطه با بهینه سازی برآورده کرده است. غول موتور جست و جو در روز ۱ آگوست ۲۰۱۸ اعلام کرد که یک “بروز رسانی الگوریتم گسترده مرکزی ” به نمایش گذاشت.

یک هفته پس از به روز رسانی الگوریتم گوگل بزرگ، به نام آپدیت Medic (پزشکی) نامگذاری شده است، در اینجا همه چیز ما در مورد آن می دانیم آورده شده است:

 • اطلاعات رسمی از گوگل.
 • بینش غیر رسمی از تمامی صنایع موجود.

Medic seo

الگوریتم جستجوی گوگل از ۱ آگوست کاملا تغییر یافت. در اینجا مواردی آمده است که ما در مورد به روز رسانی جدید می دانیم، که ما فکر می کنیم که سایت شما تحت تاثیر قرار خواهد داد و برخی از تجزیه و تحلیل ها توضیح می دهیم. احتمال دارد تمامی اقدامات فعلی شما، تاثیر  منفی در سئو سایت شما بگذارد.

به طور خلاصه، گوگل با این به روز رسانی جدید به طور کامل جامعه جهانی و مرکزی را فراخوانی می کند. اما بر اساس بسیاری از تحلیل های انجام شده تاکنون، به نظر می رسد تمرکز بر روی سایت های بهداشتی و پزشکی و سایت های «پول شما و زندگی شما» یا YMYL وجود دارد. اما بسیاری از سایت ها علاوه بر آن ها تحت تاثیر این بروز رسانی قرار گرفته اند.

YMYL چیست؟

بهتر است توضیحی در رابطه با YMYL بدهیم. “پول شما و زندگی شما” صفحاتی است که رابطه با کسانی است که روی رویدادهای پول و زندگی تمرکز دارند.

دستورالعمل های گوگل برای این سایت ها به شرح زیر است:

GOOGLE_YMYL

 • صفحاتی که اطلاعات شخصی شما را درخواست می کنند، مانند کد ملی، شماره حساب بانکی، شماره مجوز و غیره، که می تواند برای سرقت هویت افراد استفاده شود.
 • صفحات مورد استفاده برای معاملات پولی، که در آن کاربران ممکن است اطلاعات کارت اعتباری یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه دهند؛ برای مثال، هر صفحه ای که به شما امکان خرید چیزی را می دهد.
 • صفحاتی که اطلاعات پزشکی یا بهداشتی ارائه می دهند که می تواند رفاه فیزیکی شما را تحت تأثیر قرار دهد.
 • صفحات ارائه مشاوره در مورد تصمیمات مهم زندگی، مانند صفحات در مورد فرزند خواندگی، خرید یک خانه، وسیله نقلیه و غیره.
 • صفحاتی که به مسائل مهم زندگی کمک می کنند و می توانند بر خوشبختی و آینده مالی شما تأثیر بگذارند، از قبیل صفحات مشاوره قانونی یا مالی.

الگوریتم گسترده گوگل چیست؟

گوگل تغییرات زیادی در الگوریتم جستجوی خود به طور روزانه می دهد، اما همه این تغییرات گزارش نمی شود و یا گوگل به میزان زیادی به کاربرانش نشان نمی دهد. این به روز رسانی ها تحت دسته بندی به روز رسانی الگوریتم هسته است. این نوع به روز رسانی ها دو بار در روز اتفاق می افتد. تنها سال گذشته، گوگل بیش از ۶۳۰ نسخه اصلی به بازار عرضه کرد.

بر خلاف به روز رسانی اصلی، به روز رسانی الگوریتم گسترده تنها چند بار در سال اتفاق می افتد و می تواند تغییرات قابل توجهی در نتایج جستجو برای کاربران ایجاد کند. در تلاش است با بهبود کیفیت جستجو بهترین نتایج به کاربران  بدهد.

در ماه مارس گوگل اعلام کرد:

“هر روز، گوگل معمولا یک یا چند تغییر را برای بهبود نتایج ما طراحی می کند؛ بعضی از آنها بر پیشرفت های خاص متمرکز شده اند و برخی تغییرات گسترده ای دارند.”

همچنین اعلام کرد:

“هر روز، گوگل معمولا یک یا چند تغییر را برای بهبود نتایج خود طراحی می کند. بعضی از آنها در مورد پیشرفت های خاص متمرکز هستند. برخی تغییرات گسترده ای دارند. ما این کار را چندین مرتبه در سال انجام می دهیم …”

گوگل می گوید که شما هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا سایت خود را اصلاح کنید، بنابراین فقط باید به ایجاد یک تجربه عالی، ارائه محتوای بهتر و یک وب سایت مفیدتر تمرکز کنید. این به روز رسانی به نام Medic به دلیل تمرکز گوگل بر فضای پزشکی و بهداشت است. اما گوگل موضوع را تایید نکرده است.

توضیحات آپدیت جدید الگوریتم گوگل:

medic-update-1

خبر این آپدیت جدید گوگل به طور رسمی در توییتر گوگل منتشر شد و دنی سولیوان این خبر را به این شکل با اشتراک گذاشت:

“هر روز، گوگل معمولا یک یا چند تغییر را برای بهبود نتایج شما طراحی می کند.بعضی از آنها بر پیشرفت های خاص متمرکز هستند. برخی تغییرات گسترده ای دارند. هفته گذشته، ما الگوریتم اصلی به روز رسانی کردیم. ما این کار را چندین مرتبه در سال انجام می دهیم ….”

در ادامه چنین گفت:

“مانند هر بروزرسانی دیگر، برخی از سایت ها ممکن است سقوط کنند یا رشد کنند. هیچ مشکلی با صفحاتی که در حال حاضر کمتر کارایی دارند، وجود ندارد. در عوض، این بدین معنی است که سیستم های ما تغییراتی داشته اند که باعث می شود صفحاتی که قبلا کمتر مورد توجه قرار می گرفتند، سود ببرد …. “

و سپس اضافه کرد:

” برای صفحاتی که ممکن است کمتر از آنچه که برای ایجاد محتوای عالی متمرکز باشند، “اصلاح” وجود ندارد. با گذشت زمان ممکن است محتوای شما نسبت به سایر صفحات افزایش یابد.”

to-do-nothing

در رابطه با الگوریتم جدید گوگل چه باید کرد؟ 

در طول تقریبا ۲۰ سال تجربه به روز رسانی از بسیاری از موتورهای جستجو، از جمله گوگل، بهترین واکنش باقی مانده این است: صبر کنید. دلیل اینکه من می گویم صبر کنید این است که تقریبا با هر به روز رسانی مهم با اصلاحاتی همراه است، البته گوگل آن را بازخوانی اعلام می کند.

تا آنجا که من به یاد دارم، تقریبا هر به روز رسانی عمده به نتایج کاذب مثبت داشته و یا بیش از حد گسترده بوده است.

مواردی که در رابطه با آپدیت الگوریتم جدید گوگل باید انجام داد:

 • علت نتیجه جستجو بد را بدانید، آن را مطالعه کنید. سعی کنید علت اینکه چرا یک صفحه وب نامناسب در بالا قرار دارد را درک کنید.
 • اگر سایت شما در رتبه بندی پایین قرار گرفته است، صبر کنید نتایج جستجو ممکن است تغییر کند. تغییر ممکن است در روزها آتی رخ دهد. گاهی اوقات بزرگترین تغییرات در چندین روز اتفاق می افتد.
 • اگر سایت شما رتبه بندی اش کاهش یافته است، همراه کارکنان برتر سایتتان آن مطالعه کنید. سعی کنید بدانید که چرا کاربران ممکن است احساس کنند که یک سایت مناسب تر است. این به شما یاد می دهد که بفهمید یک الگوریتم ممکن است چگونه تغییر کرده باشد و چگونه بر سایت شما تاثیر می گذارد.

به یاد داشته باشید که، این سایت شما نیست که چیزی اشتباه انجام می دهد. با بررسی SERPs و سعی کنید تشخیص دهید که چرا گوگل فکر می کند که یک کاربر ممکن است یک سایت رتبه بالاتر را ترجیح دهد.update

پیشآمد های آپدیت الگوریتم جدید گوگل:

مثل همیشه، تغییرات باعث شده است که مدیران وب در سراسر جهان برای بررسی نوسانات رتبه بندی سایت خود با مشکلاتی روبرو شوند. بسیاری از این مدیران امیدوار بودند رتبه بندی وب سایت خود را افزایش دهند؛ چندین نفر از آنها با رتبه بندی پایین خود مواجه هستند.

همانطور که ما در بالا توضیح دادیم، گوگل اعلام کرده است که این یک به روز رسانی جهانی است که به هر طرحی بستگی دارد و هر نوع سایتی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. اما براساس اطلاعاتی که از نظر سنجی ها دیده ام، چندین شرکت داده ای و مشاوران جستجوگر، به نظر می رسد تمرکز بر روی سایت های  پزشکی و سلامتی و همچنین “YMYL” بوده است.

مواردی که ما در مورد آپدیت جدید الگوریتم گوگل می دانیم:

Google-SEO-updates

 • بر خلاف به روز رسانی روزانه، آپدیتی که در ماه آگوست اعلام شد، بسیار عظیم است.
 • تغییرات کلیدی رتبه بندی برای نمایش های جستجو شناسایی شده است.
 • به روز رسانی تجربه کاربری را با ارائه نتایج متنی بهبود یافته است.
 • بر خلاف دیگر به روز رسانی ها، هیچ مشکلی برای وب سایت هایی که قبلا توسط به روز رسانی Google آسیب می دیدند، وجود ندارد.

نکات پایانی

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت  طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

همچنین سئو سایت برای موتورهای جست و جو و  تبلیغات گوگل از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران ،تبلیغات گوگل و سئوسایت را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

به این مقاله امتیاز دهید:
اشتراک گذاری این مطلب
منبع:
منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط

تصویر شاخص تحقیق کلمه کلیدی بهترین روش تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت

زمان مطالعه: 5 دقیقهتحقیق کلمات کلیدی یا کیورد ریسرچ اطلاعات ارزشمندی را برای کوئری هایی که بیشتر سرچ می شوند و مخاطبان بیشتری دارند، در اختیارمان قرار می دهد. ...

بیشتر بخوانیم
کاهش نرخ پرش 3 راهکار مفید برای کاهش نرخ پرش

زمان مطالعه: 6 دقیقههیچ کس نمی خواهد که نرخ پرش یا باونس ریت سایتش بالا باشد. بستن صفحه و سایت با سرعت بالا می تواند آسیب زیادی به سئو ...

بیشتر بخوانیم
مشکلات سئو 3 اشتباه فاحش سئو که رتبه سایت را نابود می کند!

زمان مطالعه: 5 دقیقهحتماً می دانید که برای موفقیت در فضای مجازی و اینترنت نیاز است که فرایند سئو به خوبی انجام گیرد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای ...

بیشتر بخوانیم

آماده یک سرمایه گذاری هوشمندانه روی برند خودتان هستید؟

برای مشاوره با ما مشخصات خود را وارد کنید تا تیم پیام آوا در سریعترین زمان با شما تماس بگیرند.